ساخت سیمای زن سرخ پوست با تنه چوب

نیم ست شطرنج و تخته نرد ( مبلمان )

فضاهای کوچکی که در منزل معمولا در گوشه اتاق و یا مابین مبلمان خالی باقی می مانند , معمولا به سادگی و زیبایی پر نمی شوند . محصول نیم ست شطرنج و تخته نرد با مشخصاتی که ارائه می شود یکی از بهترین انتخابهایی است که می تواند چنین فضایی را در خانه پر کند . این نیم ست بدلیل زیبایی , کاربردی بودن , تنوع رنگ و همچنین با توجه به آنکه فضای کمی را اشغال می کند پیشنهادی مناسب برای سخت پسندان است .

نیم ست شطرنج و تخته نرد از یک میز مستطیل شکل چوبی تشکیل شده که رویه میز به شکل صفحه شطرنج می باشد و با یک چرخش ۹۰ درجه و باز شدن آن تبدیل به میز تخته نرد می شود .

این ست شامل دو مبل کوچک و راحت می باشد که به استفاده کنندگان آن اجازه می دهد تا در مقابل یکدیگر نشسته و از میز برای بازی و یا حتی گپ زدن استفاده نمایند .

زیبایی این ست در آن است که از طراحی خاص و منحصر به فردی برخورداراست و کلیه قطعات آن با دست ساخته شده و یک محصول نفیس و لوکس دست ساز می باشد . صنعتگر در ساخت این محصول نهایت ذوق و سلیقه را به خرج داده , فرمهای استفاده شده در پایه میز و صندلی از طرحهای اصیل و زیبای ایرانی بوده که با رنگ مسی که بر روی آن کار شده خود را به خوبی نشان می دهد و جلوه ای خاص به محصول می دهد . قسمت پشتی صندلی با فرمی شبیه به پیچک که با چوبی یک تکه به شکل قوس ایجاد شده , چرخشی نرم و زیبا به صندلی داده و به زیبایی آن افزوده است . منبت کار شده بر روی پایه مبل و میز در عین سادگی پر کار می باشد و با ظرافت خاصی ساخته شده است .

رویه صندلیها از جنس چرم می باشد که بر رو و پشت کار کشیده شده است . چرم صندلیها در دو رنگ قهوه ای و کرم و رنگ رویه میز در سه رنگ قهوه ای , کرم و سبز موجود می باشد که مصرف کننده بسته به سلیقه و فضای منزل خود می تواند رنگ آنها را انتخاب نماید . این مبلها طوری طراحی شده اند که کاربر بر روی آن احساس راحتی کند و اگر نیاز داشت که مدت طولانی بر روی آن بنشیند احساس خستگی نکند .

همانطور که گفته شد این میز جهت بازی شطرنج و تخته نرد طراحی و ساخته شده است از آنجاییکه هر دوی این بازیها از اصالت ایرانی برخوردار بوده و بسیاری از افراد این بازیها را به طورمدام انجام می دهند و به آن علاقمند هستند این ست می تواند بسیار کاربردی باشد. این نیم ست را می توان در کنار مبلمان منزل جای داد و یا در فضایی مجزا مانند گوشه ای از سالن منزل قرار داد چرا که به تنهایی نیز می تواند فضایی مناسب و خصوصی برای بازی و یا گپ دو نفره ایجاد کند . همچنین در منازلی که فضایی را به عنوان کتابخانه در نظر گرفته اند این نیم ست می تواند به خوبی جای گیرد .

در قسمت زیرین میز دو کشوی کوچک و ظریف طراحی شده که می تواند مهره های شما را در خود جای دهد تا دیگر نگران گم شدن مهره ها نباشید . رویه و داخل میز از جنس چوب راش بوده و طرحهای بسیار ظریفی با تکنیک معرق داخل آن کار شده است .ساخت این میز با تکنیک معرق و منبت به آن اصالت یک محصول کاملا ایرانی داده و به ارزش آن افزوده است . کل کاربا لایه ای از پلی استر پوشیده شده است که آن را در مقابل خراش محافظت می کند .

از آنجاییکه این نیم ست یک محصول دست ساز است و مجموعه ای است از هنرهای درودگری , معرق و منبت , می تواند به عنوان یکی از محصولات با کیفیت صنایع دستی به سایر کشورها نیز صادر شود چرا که هم برای ایرانیان مقیم خارج از کشور قابل استفاده است و هم برای مردم سایر کشورها محصولی جالب و کاربردی است .

مطالب مرتبط