ساخت درب شیشه تیفانی با طرح طاووس

شیشه تیفانی یکی از نفیس ترین و لوکس ترین شیشه های تزیینی در دنیاست . ساخت این نوع شیشه که قرنهاست در نقاط مختلف دنیا اجرا می شود , توسط معدود هنرمندانی اجرا شده است چرا که ساخت آن نیاز به دقت و مهارت فراوانی دارد . نحوه ساخت این نوع شیشه که در تصویر متحرک زیر دیده می شود با ترسیم خطوط طرح مورد نظر آغاز می گردد سپس طرح شماره گذاری شده و رنگ هر قطعه مشخص می گردد . با استفاده از شیشه های رنگی , تراشدار , اسید شور , سندبلاست و همچنین شیشه های نقاشی شده و پخته شده در کوره که در این طرح برای گلهای حاشیه استفاده شده اند طرح طاووس که یکی از پیچیده ترین طرحهاست اجرا گردید . در این پروژه که شیشه تیفانی جهت استفاده در درب ورودی ساخته شده است تعداد نزدیک به ۶۰۰ قطعه شیشه با تنوع رنگ و بافت به کار رفته است . پس از برش شیشه ها قطعات یکی یکی ساب خرده و در کنار هم مونتاژ می گردند . سپس قطعات کاپر فویل شده و لحیم کاری می شوند . شیشه ساخته شده با این تکنیک که به آن تیفانی گفته می شود شیشه ایست کاملا ایمن و با استحکام بالا که می تواند در پنجره , درب , سقفهای کاذب و …. استفاده گردد .

شیشه تیفانی

پس از ساخت شیشه تیفانی با طرح طاووس , این شیشه ها به مقصد و محل نصب که ساختمانی ویلایی در دبی بود ارسال گردید تا در درب ورودی منزل نصب گردند .

شیشه تیفانی

در تصویر زیر جزییات شیشه منقوش به خوبی دیده می شود که تا چه حد این شیشه ظرافت داشته و بعدی که قطعات تراشدار در شیشه ایجاد کرده اند آن را بسیار زیباتر نشان می دهد .

شیشه تیفانیوجود چنین شیشه ای در درب ورودی در اولین دید فضای خانه را بسیار لوکس و متفاوت جلوه می دهد .

شیشه تیفانیوجود این شیشه ها در درب ورودی و نوری را که به داخل هدایت می شود بدلیل رنگی بودن شیشه ها تصویر فوق العاده ای از نور و رنگ را در فضای داخلی ایجاد می کند .

شیشه تیفانی

شیشه تیفانیگروه ایراچی توانسته است با ساخت و اجرای شیشه های تیفانی این هنر ارزشمند را به هنرمندان و هنردوستان معرفی نماید تا با بکارگیری آن در پروژه های ساختمانی زیبایی این هنر در دید عموم قرار گیرد .

شیشه تیفانیبا توجه به دست ساز بودن شیشه های تیفانی فابلیت اجرای این نوع شیشه در طرحها و ابعاد مختلف قابل اجرا می باشد .

ساخت پنجره تیفانی طرح انگور

ساخت پنجره تیفانی طرح گل

مطالب مرتبط