ساخت اولین گنبد شیشه ای استین گلاس در ایران

گنبدهای شیشه ای در معماری دنیا از قرنها پیش مورد توجه و استفاده بوده است چرا که سازه گنبدی شکل علاوه بر استحکام به بزرگ نشان دادن فضا کمک می کند و ابهت خاصی به فضا می دهد . در معماری مدرن امروزه نیز این نوع گنبدهای شیشه ای با طراحی خاص خود فضایی متفاوت را ایجاد می کنند .
در ساخت گنبدهای شیشه ای باید از نوعی  شیشه استفاده شود که به لحاظ ایمنی مناسب باشد . شیشه های استین گلاس بدلیل آنکه در ساخت آنها از مفتولهای فلزی استفاده می شود کاملا ایمن بوده و این توانایی را نیز دارند که به شکل محدب و یا مقعر و با هر فرمی ساخته شوند .
استفاده از انواع شیشه های رنگی , بافت دار , تراش خرده و … دست طراحان را باز می گذارد تا ایده های خود را به خوبی اجرا نمایند .
در دنیا معدود هنرمندانی هستند که توانایی ساخت و اجرای چنین شیشه هایی را داشته باشند ولی خوشبختانه گروه ایراچی با همکاری اکیپهای خود در بخشهای مختلف توانسته است تا نمونه هایی از این دست را ساخته و اجرا نماید که باعث افتخار و مباهاتمان می باشد .

گروه ایراچی با کمال افتخار تمایل به همکاری با مهندسان , طراحان و صاحب نظران دارد تا با همکاری آنان این هنر ارزشمند بیش از پیش وارد ساختمانهای مسکونی , اداری و تجاری شود تا مردم نیز با این هنر ارزشمند کشورشان آشنا شوند .

مطالب مرتبط