روش های نصب آینه

نصب آینه یکی از کارهایی است که برای بهتر کردن ظاهر خانه انجام می شود ولی خیلی از افراد از آن صرفه نظر می کنند.
آینه ها برای فضاهای حمام و اتاق خواب ضروری هستند گرچه آینه ها می توانند زیبایی و حس بزرگتر بودن را به دیگر فضاهای خانه نیز اضافه کنند.
در اینجا لیستی از کاربردهای خلاقانه آینه ها ارائه شده است و همچنین به طور خلاصه توضیحاتی درباره دو تا از متداول ترین تکنیک های نصب آینه بیان شده است.

آینه ها فقط برای حمام ها نیست

همانطور که پیش تر بیان شد، روشویی حمام هر خانه به آینه ای با کیفیت و روشن وهمچنین اتاق خواب های آن به آینه ای قدی نیاز دارد. وقتی این نیازها برطرف شد، این را هم در نظر بگیرید که آینه ها می توانند برای دیگر فضاها در خانه شما هم بسیار مفید باشند.
  • ورودی ها مکانی عالی برای نصب آینه هستند. آینه های تراشدار به این فضا ظاهر درجه یکی می دهد مخصوصا وقتی بالای میزی کوچک آویزان شود و در این صورت جایی خوبی برای آن است که هنگام بیرون رفتن برای کار یا در شب ظاهرتان را برای آخرین بار بررسی کنید.
  • اتاق بچه ها را در صورت امکان نباید بدون آینه گذاشت. آینه ای کوچک نصب شده در اتاق یک کودک می تواند مثل کارتون های صبح شنبه سرگرم کننده باشد.
  • همچنین نصب آینه ای در کنار تخت تعویص پوشک کودکتان را هم مد نظر قرار دهید. نگاه کردن به تصویر خودش هنگام عوض کردن پوشک، می تواند به میزان زیادی ترس او را همزمان با رشدش کاهش دهد چون برایش عادت می شود.
  • راهروها جایی عالی برای آویزان کردن آینه های آنتیک و کهنه کاری شده است مخصوصا وقتی که سرسرای ورودی شما باریک و تاریک باشد. آینه ها آن ها را بزرگتر نشان می دهند و اگر درست نصب شوند می توانند از اتاق های اطراف و با نور بهتر، روشنایی را به پذیرایی بتابانند.
در نهایت با اینکه آینه ها برای بزرگتر نشان دادن فضاهای کوچک عالی هستند ولی فراموش نکنید که برای هدف های دیگری نیز می توان از آن ها استفاده کرد.
با یک معمار یا طراح داخلی مشورت کنید تا به شما کمک کند آینه ها را در جایی نصب کنید که نور طبیعی را درسراسر خانه شما پخش کند. حتما از اینکه نصب درست آینه چقدر می تواند در روشن کردن فضاها مفید باشد شگفت زده خواهید شد!

 

شیوه های نصب آینه

وقتی که تصمیم گرفتید آینه تان را کجا نصب کنید، مرحله بعدی تصمیم گیری درباره شیوه اتصال آینه است. دو روش معمول برای نصب آینه های دکوراتیو وجود دارد که هر کدام مجموعه ای از مزایا و معایب مربوط به خود را دارند.
  • نصب با چسب یعنی اینکه چسب مخصوص یا مایع را به پشت آینه می زنید و آن را مستقیم به دیوار متصل می کنید. این روش جذاب ترین روش نصب برای آینه ها است چون هیچ نوع بست ناخوشایندی نخواهید داشت که حواس شما را از آینه یا بازتاب آن پرت کند. اما این را هم در نظر بگیرید که این نوع نصب دائمی است.
  • برداشتن آینه ای که با چسب نصب شده است راحت نیست و اغلب موجب خسارت به دیوار نگه دارنده آن می شود. قبل از انتخاب این روش، حتما از این موضوع اطمینان حاصل کنید.
  • نصب با بست مستلزم آن است که برای نگه داشتن آینه باید چهار بست را به دیوار پیچ کنید. این نوع نصب مثل اتصال با چسب یکپارچه نیست اما شما این امکان را دارید اگر که بعدا تصمیم بگیرید آینه باید در جایی دیگر نصب شود، آن را بردارید و جای آن را تغییر دهید.
در نهایت اینکه از شخصی ماهر و یا دیگر افراد حرفه ای برای نصب آینه تان کمک بگیرید. بست هایی که به طور نامناسب نصب شده باشند ممکن است راحت از دیوارخشک خارج شوند و این یعنی آینه گران قیمت شما زندگی کوتاهی خواهد داشت.
و همانطور که قبلا بیان شد، آینه هایی که با چسب نصب شده اند، چه شما آن ها را عمودی نصب کنید و چه نکنید، به خوبی در جای خود می مانند. بهتر است به جای اینکه مجبور باشید تا به آینه ای کج که برای سال های آتی در انتهای راهرو قرار دارد نگاه کنید، برای نصب حرفه ای آن کمی بیشتر خرج کنید.
مطالب مرتبط