۱۶ روش شیک برای انجام دکوراسیون با آینه

دکوراسیون با آینه ها

چیزهای زیادی وجود دارند که ما برای زندگی کردن به آن ها نیاز داریم و از آن ها در خانه هایمان استفاده می کنیم. بعضی از آن ها کاربردی اند. بعضی ها شیک هستند.
و البته بعضی از آن ها هم همیشه و به طور پیش فرض در خانه شما هستند چون در غیر اینصورت و نداشتن آن ها، خانه شما کامل نیست. آینه ها هم یکی از این نوع وسایل اند. همه ما از آن استفاده می کنیم و همه ما میدانیم چرا آن را داریم.
بدون آن ها، قادر نخواهیم بود چیز های ساده ای مثل بررسی کردن ظاهرمان، صاف بودن خط اتوی لباس مان و  مطمئن شدن از اینکه قبل از بیرون رفتن از خانه، چیزی لای دندان هایمان نیست را انجام دهیم.
از منظر طراحی، آینه ها روشی عالی برای بزرگتر نشان دادن یک فضای است، و با استفاده از بازتابی که دارند کاری می کنند که اتاق ها بزرگتر از آنچه که هستند نشان داده شوند.
اما از سویی دیگر و به جز کمی زیبایی که قاب دور آینه ها دارد، بیشتر ما آینه ها را در جاهایی کاربردی و به درد بخور قرار می دهیم به جای اینکه  در نهایت از آن ها برای زیبایی دکوراسیون خانه استفاده کنیم.
این یعنی بیشتر ما یک فرصت بزرگ را از دست می دهیم. نه تنها دکوراسیون با آینه ها می تواند جالب باشد بلکه با کمی خلاقیت می توان به سادگی از آن ها به عنوان یک عنصر زینت بخش جذاب و اصلی در خانه تان استفاده کنید.
اما از آنجاییکه ارائه چند نمونه و مثال عالی بهتر از توصیه هایی برای استفاده از آینه در طراحی است، در اینجا چند روش را بیان می کنیم که شما با آن ها می توانید کارهای حیرت انگیزی با آینه ها در خانه تان انجام دهید از ساده ترین کاربردها گرفته تا خلاقانه ترین استفاده از آینه ها.
حتی وقتی شرایط شما را محدود می کند، باز هم همیشه راهی برای استفاده از کمی خلاقیت در استفاده از آینه هایتان وجود دارد. با توجه به همین موضوع، در کنار هم قرار دادن دو آینه دکوراتیو می تواند شروع این کار جذاب باشد.
این کار با گیاهان خانگی که در دو طرف این دو آینه به صورت متقارن قرار دارد، ظاهری مجذوب کننده را به وجود آورده است.
و در پایان، یک خط نارنجی روشن در بالای قاب آینه ها، عنصر رنگارنگی را به اتاقی که بیشتر با عناصر طبیعی و سبز رنگ ترکیب شده است ، اضافه کرده است.
سبد پرتقال روی میز نیز نکته هوشمندانه دیگری در بهره بردن از رنگ قاب آینه است که در عین حال آن را به عناصر طبیعی دیگر و گیاهان گره می زند.

آینه دکوراتیوآینه با ظاهر هندسی

 

وقتی آینه ای را برای اتاق تان انتخاب می کنید، خود را به اشکال گرد و مستطیلی یا تزئینات مختلف در لبه های آینه محدود نکنید. تمام این ها انتخاب هایی هستند که در حالات و چینش های مختلف، نمای خوبی پیدا می کنند ولی از انتخاب چیزی متفاوت تر نترسید.
این آینه حجمی طلایی فوق العاده در مورد اینکه چه کسی حاکم بر دکوراسیون این اتاق است، شکی باقی نمی گذارد.
قاب بزرگ و طلایی آن که شکل الگوهای هندسی حیرت انگیزی دارد به قدری مجذوب کننده است که دیگر سطح بازتاب دهنده ای مرکز آن به چشم نمی آید.

آینه های قدی بزرگ

 

از طرف دیگر، اگر آن چیزی که شما به دنبالش هستید، بازتاب بیشتر است، هرچقدر می توانید آینه بزرگتری انتخاب کنید. این آینه عظیم با قاب زیبای خود، کارهای مختلفی را انجام می دهد.
این آینه نه تنها با توجه به اندازه خود تمام نیازهای شما را برطرف می کند، بلکه با بازتاب بیشتر نور فضای اطراف، اتاق را بزرگتر نشان می دهد.

آینه بر روی دیواری با قاب های عکس

 

استفاده از آینه های آنتیک بر روی دیواری با قاب های عکس، به آن ها عنصر زیبایی را اضافه می کند، مخصوصا اگر در مرکز این مجموعه قرار گیرد.
در میزکار این خانه، دو آینه با ظاهری زیبا بر روی دیوار به وسیله کارهای هنری در دو طرف احاطه شده اند. قاب های یکسان ظاهری یکپارچه را به دیوار داده است درحالیکه آینه گرد در بالای آن ها، این ظاهر را در هم می شکند و جذابیت بصری لازم ایجاد می کند.


هر چه بیشتر، بهتر

وقتی بحث استفاده از آینه می شود، نظر مرسوم آن است که یک آینه برای هر اتاق کافی است. اما چرا به همین بسنده کنیم؟
روش دیگر استفاده از آینه همراه با قاب های عکس، مثل این مورد است که در آن جلوه کاملی از آینه ها به نمایش در آمده است.


تالار آینه ها

این راهرو بر پایه مفهوم دیواری از گالری آینه ها که تمام فضای این ورودی را پوشش داده اند، ایجاد شده است. آینه ها همیشه برای فضاهای کوچک انتخاب خوبی هستند، و استفاده از گالری دیواری پر از آینه، پیچ و تاب هنری را به طراحی های مرسوم اضافه می کند.


دیوار آینه ای حمام

چون تقریبا تمام حمام ها آینه ای در روشویی دارند، دیواری آینه ای پشت وان حمام قطعا حالتی منحصر به فرد را به وجود می آورد. این دیوار با  آینه کهنه کاری شده در ترکیب با وانی ساده و یک لوستر، حس و حالی قدیمی به این حمام داده است.


آینه های آویزی

آینه ها جزء عناصر بسیار کاربردی در خانه شما هستند. ولی نباید به همین حد استفاده از از آن ها بسنده کرد. این سه آینه آویزی، دیواری زیبا از آویزها را ایجاد کرده است و بیشتر از اینکه کاربردی باشد، شیک است.


ایجاد نقش و نگاری از جنس آینه

این آینه به صورت اشکال کریستالی که به دیوار نصب شده است، به تنهایی جذابیت این فضا را تسخیر کرده است.
این کار را با طاقچه ای آینه ای ترکیب کنید و در این صورت شما نقطه کانونی فضایتان را ایجاد کرده اید که زیبایی تمام اتاق را تامین کرده است.


آینه های رنگ آمیزی شده

ما کمتر به استفاده از آینه ای فکر می کنیم که بتواند به رنگ بندی اتاق هم کمک کند و بر آن تاثیر داشته باشد، با قابی مناسب و کمی خلاقیت، می توان اینکار را نیز با آن ها انجام داد.
رنگ کردن قاب یک آینه بزرگ می تواند آن را به قسمت مهمی از رنگ بندی اتاق تان تبدیل کند.
در اینجا ترکیب رنگ زرد روشن و نارنجی، نقطه کانونی و مهمی را در اتاقی مدرن و خاص، پر از عناصر جذاب و رنگارنگ اضافه کرده است.


استفاده از آینه در جاهای غیرمعمول

دیوارها و آینه های ایستاده، جاهایی عالی برای آینه های کاربردی است. ولی در نظر گرفتن آینه ها به عنوان ابزاری جدید برای طراحی، حوزه جدیدی از فرصت ها را به روی ما باز می کند.
در این خانه، این در ورودی که با آینه های درخشان متالیک کار شده است، به فضا لایه جدیدی از هویت و همچنین گرمایی که بیشتر به آن نیاز دارد را داده است.


دیوارهای آینه ای آشپزخانه

دیوارهای آینه ای آشپزخانه روشی جالب است تا با آن بتوانید به تمام آشپزخانه هویتی جدید ببخشید.
این آشپزخانه که کاشی های آینه ای به شکل آجر را مورد استفاده قرار داده است، به روز رسانی خلاقانه و مدرنی از سبک های صنعتی آشپزخانه است.


قفسه بار آینه ای

آینه ها فقط برای دیوارها نیستند.  جاهای زیادی وجود دارد که استفاده از یک آینه خاص در آن ها می تواند به ظاهرشان زیبایی بیشتر مورد نیاز را ببخشد.
در این قفسه بار باشکوه، تمام چیزی که به کار رفته است، آینه هایی است که به طور مناسبی در کنار هم قرار گرفته اند تا اثری کلاسیک و با حس و حالی شیک ایجاد کنند.


یک کار هنری با آینه در کنار تخت خواب

این کار هنری خلاقانه که در اینجا نصب شده است، از تکه آینه های شش ضلعی بهره برده است که از دیوار شروع شده و تا کف اتاق ادامه می یابند.
عناصری مثل این به روشی جذاب و غیرمعمول در اتاق هماهنگی ایجاد می کند و در عین حال جا برای دیگر طرح های تزئیناتی را باز می گذارد، مثل جاهای خالی در این مجموعه که هویت بیشتری به آن بخشیده است.


راه پله آینه ای

بسیار خوب، راه پله های آینه ای شاید برای تمام خانه ها امکان پذیر نباشد ولی نمی توان از آن به عنوان روشی منحصر به فرد صرفه نظر کرد، این روش خیلی جالب است.


سبک کلاسیک ساده

و البته در پایان به این نکته اشاره می کنیم که هیچوقت در استفاده از روش های کلاسیک مشکلی به وجود نمی آید. این آینه بزرگ و گرد، عنصری زیبا به این اتاق ساده ولی شیک و جذاب اضافه کرده است.
چیزی که کار با آینه ها را جالب و جذاب می کند، تنوع زیاد آن ها است. فرقی ندارد شما چقدر کار ساده یا برجسته ای می خواهید، همیشه آن آینه ای که مطابق میل شما باشد وجود دارد.
مطالب مرتبط