۱۰ روش ارزان و آسان برای زیباتر کردن آشپزخانه

برای زیباتر شدن آشپزخانه نیازی نیست کل فضا را تغییر دهید و از نو بسازید. کافی تنها تغییراتی کوچک اما درست و سازنده در نحوه چیدن وسایل و رنگ آنها داشته باشید.
با ما همراه باشید تا شما را با ده روش ارزان اما مفید برای تغییر کلی آشپزخانه تان آشنا سازیم.

۱٫دستگیره های کابینت ها و کشو ها را عوض کنید :

تغییر دستگیره های کابینت ها و کشو ها یکی از آسان ترین ، سریع ترین و ارزان ترین راه های ایجاد دکوراسیون داخلی نو در آشپزخانه است .
میتوانید برای شاداب کردن آشپزخانه گزینه های رنگی را انتخاب کنید و یا ریسک نکنید و از دستگیره های با پوشش نیکل استفاده کنید این دستگیره ها به سادگی با شیرآلات آشپزخانه ست شده و دوام بالایی دارند.
نکته اینجاست که تا جای ممکن از انتخاب دستگیره های خیلی خاص بپرهیزید . دستگیره های به شکل قاشق ، چنگال یا مرغ های کوچک بانمک و جالب اند ولی تجربه نشان داده خیلی زود جذابیت خود را از دست داده و قدیمی میشوند.

آشپزخانه۲٫کابینت هایتان را رنگ کنید :

اگر از کابینت های خانه تان خسته شده اید و یا تازه به خانه ای رفتید و آشپزخانه تان را دوست دارید لازم نیست کل کابینت ها را عوض کنید . هزینه تعویض کلی کابینت ها بسیار گران تر از چیزی که انتظار دارید تمام خواهد شد . در عوض میتوانید رنگ کابینت ها را عوض کنید.
بد نیست از دو رنگ برای کابینت ها استفاده کنید بدین معنا که کابینت های بالایی را یک رنگ و کابینت های پایینی را رنگ دیگری کنید . یادتان باشد ترکیب رنگ های خنثی مانند خاکستری و سفید با رنگ های مرکبات مانند نارنجی ، لیمویی و سبز بسیار عالی میشود.

۳٫ درب کابینت ها را تعویض کنید :

برای یک تغییر اساسی در دکوراسیون آشپزخانه میتوانید درب کابینت ها را با درب های شیشه ای جایگزین کنید و یا در کل درب ها را بردارید. اگر دوست ندارید داخل کابینت ها دیده شود از شیشه مات استفاده کنید .
میتوانید جسورانه تر عمل کرده و به جای کابینت از شلف استفاده کنید . این روش فضای کلی آشپزخانه را باز تر و مدرن تر میکند.

آشپزخانه۴٫ یک دیوار مهم را رنگ کنید :

اگر زمان و حوصله کافی برای نقاشی کل کابینت ها را ندارید تنها یک دیوار اصلی را رنگ بزنید . دیوارتان هر رنگی است دو درجه تیره تر آن را انتخاب کنید برای مثال اگر دیوار ها طوسی روشن است میتوانید یک دیوار را فیلی کنید.

۵٫یک لوستر جدید بخرید :

اگر از روشنایی قدیمی و فرسوده آشپزخانه در عذابید زمان آن رسیده تا آن را با یک لوستر رنگی و هیجان انگیز عوض کنید .از آنجا که روشنایی از مهم ترین المان های زیباییدکوراسیون منزل و اتاق است تغییر یک لوستر به تنهایی میتواند تغییر های فراوانی را به همراه داشته باشد .

۶٫ وسایل کوچک آشپزخانه را به چشم وسایل دکوری ببینید :

برای بیشتر افراد خرید یک یخچال نارنجی خیلی گران و خیلی جسورانه است . ولی درباره بقیه وسایل آشپزخانه آزادید هرچه میخواهید انتخاب کنید . وسایلی مانند توستر آبی ،میکسر قرمز یا قابلمه های رنگی علاوه بر اینکه بسیار در دسترس اند میتوانند تاثیر بسزایی در چهره آشپزخانه تان داشته باشند . بعلاوه میتوانید براحتی جای آنها را تغییر داده و تنوع ایجاد کنید.

آشپزخانه۷٫ پرده آشپزخانه را عوض کنید :

میتوانید براحتی و با قیمتی واقعا ارزان پرده های آشپزخانه تان را عوض کنید تا آشپزخانه تان جانی دوباره بگیرد . تنها نکته در هنگام انتخاب پرده آشپزخانه این جاست که بهتر است از پرده های شید رول یا بالا رو و مدل رومی برای پشت سینک استفاده کنید. میتوانید در هنگام شستشوی ظروف این پرده ها را براحتی بالا زده تا کثیف و خیس نشوند.

۸٫ جلوی سینک قالیچه کوچکی قرار دهید :

یک قالیچه یا فرش کوچک جلوی سینک علاوه بر اینکه برای سلامت پاهایتان خیلی مفید است همچنین به دکوراسیون آشپزخانه رنگ و هیجان میدهد و آن را زیبا  تر میکند.
بهتر است قالیچه ای انتخاب کنید که براحتی قابل شستشو باشند .

آشپزخانه۹٫ فاصله بین کابینت ها را تزئین کنید :

خوبی فضای بین کابینت ها این است که بسیار محدودند در واقع متوسط مساحت این فضا چیزی در حدود ۱ تا ۴ متر مربع است . میتوانید در بهترین حالت این فضا را با کاشی های تزئینی ، و یا سنگ و پنل های فلزی پر کنید .
اگر پول و استعداد کافی برای نصب کاشی ها ندارید بهتر است این فضا را رنگ کنید . فقط یادتان باشد بهتر است برای این فضا از رنگ های براق و روغنی استفاده کنید تا بعدا ها بتوانید با خیال راحت تمام چربی ها را با دستمال خیس و شوینده ها تمیز کنید .

۱۰٫ کانتر ها را عوض کنید :

تعویض رویه کابینت ها گران ترین تغییر دکوراسیون لیست ما است اما تاثیر آن هم بیشتر از روش های دیگر است . خوشبختانه امروز تنوع کانتر ها بسیار بالا رفته و قطعاً میتوانید جنس و رنگ مورد علاقه تان را براحتی در بازار پیدا کنید .
مطالب مرتبط