رنگ دوغاب مناسب برای کاشی های مختلف

 رنگ دوغاب به طراحی داخلی کاشی ها با ایجاد یک شکل واحد کمک می کند.
 انتخاب کاشی های جدید برای آشپزخانه، حمام یا فضای دیگر می تواند بسیار هیجان انگیز باشد. سرگرم شدن در نگاه کردن به نمونه های کاشی و رنگ های مختلف، و مواد و الگوهایی که تاثیر بزرگی در خانه شما دارند بسیار آسان است. اما آنچه که اغلب نادیده گرفته می شود یا کم اهمیت است انتخاب رنگ دوغاب است.
رنگ دوغاب شما می تواند ظاهر کاشی را دچار تغییر نماید. رنگ این مایع می تواند جلوه های مختلفی ایجاد کند و یا به صورت بصری آنها را باهم ترکیب کند. برای کمک به انتخاب رنگ دوغاب مناسب برای طرح کاشی خود، در اینجا برخی از مواردی وجود دارند که ممکن است بخواهید در نظر بگیرید، همراه با برخی از توصیه های عمومی برای تقریبا هر سناریوی کاشی کاری که ممکن است با آن روبرو شوید.

 کاشی سفید + دوغاب سفید یا روشن 

رنگ دوغاب هنگامی که شما به این حمام نگاه می کنید، ممکن است ابتدا توجه شما به برخی اجسام جلب شود، اما احتمالا کاشی نخواهد بود.
 هنگامی که کاشی سفید یا بسیار روشن با یک دوغاب سفید یا تقریبا سفید تطبیق می شود، خطوط بین کاشی به صورت بصری ناپدید می شوند و تمام سطح با هم مخلوط می شود.  نتیجه ظاهری است که جلب توجه نخواهد کرد.
به همین دلیل، این جفت زمانی کامل است که شما کاشی خود را به عنوان یک ویژگی جلوه نمی دهید، به ویژه در فضاهای مدرن که در حال حاضر جادوی دراماتیک را در جاهای دیگر به کار برده اند.
 این ترکیب برای یک حمام کوچک که می خواهید بزرگ به نظر برسد عالی است.
 با داشتن دیوارهای روشن و بدون درز، از بر خوردگی های دیداری جلوگیری می کنید که می تواند درک شما از فضا را کاهش دهد، به طوری که اتاق احساس بزرگ و درخشان بودن را خواهد داشت.
 به خاطر داشته باشید که یک دوغاب سفید یا روشن با لکه ها میانه خوبی ندارد، بنابراین ممکن است کمی مراقبت های اضافی و نگهداری برای حفظ آنها را در ذهن داشته باشید.

 کاشی سفید + دوغاب خاکستری 

رنگ دوغابهنگامی که شما شروع به اضافه کردن یک کنتراست کم بین کاشی و ملات خود می کنید، شکل کاشی شیشه ای رنگی خیلی بیشتر به وضوح دیده می شود، و دوغاب حالتی نگاتیو را ایجاد می نماید.
 دوغاب های تیره تر و یا روشن، برای اضافه کردن کنتراست بیشتر و یا کمتر و برجسته کردن کاشی انتخاب می شوند.
 دوغاب خاکستری معمولی چند طیف تیره تر از کاشی انتخاب محبوبی است، زیرا یک الگوی کاشی عادی را برای توجه به برجستگی ایجاد می کند. این مدل به ویژه برای کاشی هایی است که شکل، به جای رنگ یا چاپ، از ویژگی های اصلی است.
 همچنین برای جلب توجه به یک طرح جالب از کاشی ها در یک شکل ساده، مانند کاشی مترو کلاسیک که در یک ردیف قرار دارد، مفید است. الگوی با دقت انتخاب شده توسط رنگ دوغاب برجسته شده است، بنابراین تلاش اضافی در نصب، به هدر رفتن نمی انجامد.

 کاشی سفید + دوغاب تیره یا سیاه 

رنگ دوغاب هنگامی که شما شروع به حرکت به سمت دوغاب بسیار تاریک می کنید، دوغاب و الگوهای آن شروع به تبدیل شدن به تمرکز بصری بر روی کاشی خواهند شد.
 توجه داشته باشید که این الگوی چرخه ای به نظر می رسد که بیشتر از نمونه قبلی مشابه دارای الگو است. نوارهای پویای مورب تشکیل شده بین کاشی ها انرژی زیادی را برای فضا به ارمغان می آورند.
به طور طبیعی، این طرح کاشی شیشه ای فیوزگلس با کنتراست بالا برای فضاهایی مناسب است که در آن کنتراست سیاه و سفید، ظاهر غالب است.  این چیدمان همچنین برای آشپزخانه های صنعتی کار می کند که در عوض از عناصر فلزی و بافت های ناهموار استفاده می شود.  دوغاب توجه معماری زیادی را به ارمغان می آورد، به طوری که حتی گفته شده استفاده از رنگ ها احساس اضطراب در فضا را کاهش می دهند.

 کاشی سیاه  

رنگ دوغاب به یاد داشته باشید زمانی که با کاشی های سیاه و یا بسیار تیره برخورد می کنید، قوانین قبلی اساسا به شکل برعکس قرار می گیرند.
 دوغاب تیره با تن مشابه با یک کاشی تیره، یک ظاهر یکپارچه و نرمتر را ایجاد می کند، در حالی که یک دوغاب روشن، الگوی کاشی را به چشم می آورد، و حتی حالت دراماتیک بیشتری را ایجاد می کند.
مطالب مرتبط