۵ راه حل ساخت اتاق خواب در استدیوها

قیمت بالای زمین و ساختمان در بیشتر شهرهای شمالی آمریکا عمدتا نشان دهنده ی بازار رقابتی استیجاری است. بعضی مواقع مقرون به صرفه ترین گزینه موجود اجاره یک آپارتمان سوئیتی قدیمی است یا در بعضی موارد، خرید یکی از آنها.
ولی طراحی فقط یک اتاق برای زندگی کردن یک چالش است، تصور کنید، مشکلات اساسی را که محوریت اصلی آنها حریم خصوصی است. فقط به این فکر کنید که چطور ممکن است محل خواب ما در مجاورت قسمت آشپزخانه و پذیرایی باشد، مخصوصا اگر قرار باشد مهمانی برگزار شود؟
درحالیکه داشتن یک اتاق خواب اینچنینی در یک اتاق سوئیتی ممکن نیست، ولی امکانش هست که یک قسمت خصوصی و مخفی برای خواب ساخت که خلوتی که دنبال آن هستیم را به دست آوریم با استفاده از روشی خلاقانه. چه بخواهید سوئیت خودتان را اجاره کنید یا بخرید، در اینجا پنج راه حل ممکن برای اینکار بیان شده است.

اتاق خواب

۱-استفاده از پارتیشن ها

ممکنه برای شما کشیدن دیوار برای ساختن اتاق خواب در آپارتمان سوئیتی تان مقدور نباشد، ولی قطعا می توانید این کارکرد را با پارتیشن اجرا کنید.
دیوار کاذب. در اینجا، دیواری از تخته های چوبی یک ناحیه خصوصی را برای تخت خواب از بخش های مجاور آن جدا می کند. همانطور که این عکس نشان می دهد، دیوار کاذب فضای مناسبی را هم برای یک میز پادیواری ایجاد کرده است. این تصویر زوایه دیگری را از این محیط کوچک نشان می دهد و اینکه چطور پارتیشن چوبی برای هنرنمایی در فضاسازی عمل می کند.
اگر خود شما به کار وارد هستید، میتوانید این ظاهر را با وصل کردن ورق های چوبی (یا تخته های چوبی) به صورت ۲*۴، و بعد وصل کردن به تخت خوابتان به دست آورید.
اگر متصل نگه داشتن پارتیشن به تخت خواب ممکن نیست، امکانش هست بتوانید تا به صورت مستقیم آن را با استفاده از بازوهای L شکل به سقف وصل کنید. حواستان باشد همیشه قبل از انجام کاری روی دیوارها یا سقف از صاحبخانه اجازه بگیرید.

 

اتاق خواب

۲-قفسه کتاب

یک قفسه باز و بزرگ خود به خود یک محیط را برای اتاق خواب شما در یک سوئیت به وجود   می آورد. در این تصویر، ترکیبی از کتاب ها و کلکسیون های رنگارنگ و متنوع به طرز هنری روی قفسه چیده شده است.
چیدمان به گونی است که چشمان را مجذوب خود می کند و به ندرت ممکن است متوجه تخت خواب طرف دیگر آن بشوید که به طور دقیقی در گوشه ای دنج و مخفی جا داده شده است.
شما میتونید خیلی از گزینه های در دسترسی مثل این را به صورت اینترنتی پیدا کنید؛ این یکی محصول IKEA است. در اینجا مثال دیگری از استفاده قفسه کتابی بلند برای جداسازی قسمت پذیرایی آورده شده است، در این نمونه پذیرایی از قسمت تخت خواب جدا شده است.

 

اتاق خواب

۳-درب ریلی

طی چندین سال گذشته این نوع ظاهر در طراحی خانه به طرز عجیبی پرطرفدار شده است، و میتواند به عنوان راه حلی خوب به عنوان جداکننده محل خواب شما در سوئیت تان باشد. اگر اجاره کرده اید، شما نیاز دارید تا از صاحبخانه یا شرکت مدیریت املاک خودتان قبل از نصب آن اجازه بگیرید.
برای زیبایی هرچه بیشتر و استفاده از نور مشترک میتوانشیشه درب لابی را تیفانی یا ویترای انتخاب کنید.
چون ریل باید روی قسمتی از ساختمان سوار شود، همانطور که در این عکس میبینید، ممکن است شما نیاز داشته باشید تا پیمانکاری را به کار بگیرید که میله یا سربندی را نصب کنید، یا یک چیزی شبیه به این که بتوان به دیوار نصب کرد تا ریل روی آن سوار شود.

اتاق خواب

۴-جاسازی تخت خواب تان در دیوار

بیتشر از صد سال هست که این موضوع مطرح است و طراحی آن روز به روز بهتر می شود: تخت خواب مورفی (Murphy)، یا تخت خواب دیواری جمع شونده، همان چیزی است که مخصوص آپارتمانهای سوئیتی است.
نکته مثبت آن چیست؟ خب، به سمت دیوار تا میخورد و جمع می شود، فضایی ارزشمندی به اندازه تخت خواب را برای زندگی روزمره و رفت و آمد فراهم می کند.
معمولا به این شکل است که شما باید بسته تخت خواب مورفی را بخرید، که میتوانید در بیشتر مغازه های لوازم خانگی، فروشگاه های بزرگ لوازم خانگی یا به صورت اینترنتی و از سایت شرکت های سازنده  اینکار را انجام دهید.
قیمت شان هم فرق میکند، بسته به اینکه شما یک تخت خواب پیچیده و پرامکانات و جادار بخواهید یا یک تخت خواب کوچکتر و ساده که به سمت دیوار خم می شود.
این تخت جمع شونده درست در زیربنای اتاق نشیمن ساخته می شود، وقتی هم که باز می شود به ندرت مزاحم مبلمان و کاناپه می شود.

 

اتاق خواب

۵-ساخت اتاق زیرشیروانی

یک طراحی متداول برای انتخاب به عنوان اتاق بچه ها، خانه های تفریحی و به طور کلی فضاهای کوچک است، همچنین بالا بردن تخت خواب به این شکل راهکاری مبتکرانه برای آپارتمانهای سوئیتی است.
فضای اتاق را برای چینش وسایل، قسمت نشیمن و میز ناهارخوری آزاد میکند و حریم خصوصی که برای تخت خواب دنبالش بودید را فراهم میکند. این تخت خواب زیرشیروانی بالای قفسه کتاب و قسمت میز ساخته شده که از یک فضای فیزیکی موجود  دو قسمت جداگانه ایجاد کرده است.
اگر آپارتمان برای خودتان باشد، میتوانید به یک متخصص دکوراسیون داخلی بگویید تا یک تخت خواب زیرشیروانی برای شما بسازد. اما اگر اجاره کرده اید، تخت خواب های زیرشیروانی زیادی وجود دارند که برای خرید موجوداند که برای استفاده از آنها نیازی هم نیست تغییر ساختاری در فضا داده بشود.
فقط مطمئن شوید که خود شما یا شخص ماهر دیگری – مهارت های کافی برای اطمینان از اینکه تخت خواب زیرشیروانی شما ایمن و محکم است این کار را انجام دهد.
گزینه دیگری که ممکن است بهترین انتخاب سوئیت داران باشد،و نیاز به زمان و هزینه هم دارد، ساختن تخت خواب در بالای چهار گوشه اتاق است، همانطور که در این عکس نشان داده شده.
این مورد شاید فضای اتاق را آزاد نکند، ولی عالی به نظر میرسد، و فضای خواب را از قسمت نشیمن جدا میکند که نتیجه اش یک گوشه دنج و خصوصی است. مزیت دیگرش فضای زیادی است که زیر این تخت خواب ها برای چیدن و گذاشتن وسایل وجود دارد.
مطالب مرتبط