راه اندازی و مشاوره کارگاههای صنایع دستی

در دنیای امروز ایجاد شغل و کار آفرینی بسیار ارزشمند است و صاحبان سرمایه و دارندگان تخصص جزء معدود افرادی هستند که می توانند برای خود و دیگران ایجاد کار نمایند . در بسیاری از مشاغل برای راه اندازی یک بنگاه اقتصادی افراد مجبور به سرمایه گذاریهای قابل توجهی هستند تا بتوانند بنگاه مالی خود را به سود دهی برسانند این در حالیست که سرمایه گذاری در رشته های گوناگون صنایع دستی با مبالغ  بسیار اندک و اشتغال زایی چشمگیر به سود دهی مناسب و قابل توجهی می رسد .
تولید در بخش صنایع دستی از مزایای زیادی برخوردار است همانطور که گفته شد راه اندازی یک کارگاه صنایع دستی به نسبت مشاغل دیگر سرمایه زیادی نیاز ندارد و از آنجاییکه مشخصه صنایع دستی تولید با دست و استفاده از نیروی انسانی است , اشتغال زایی بالایی نیز دارد .
کارگاههای صنایع دستیاز دیگر امتیازات داشتن کارگاه صنایع دستی این است که افراد می توانند این شغل را برای خود و یا اعضاء خوانواده شان راه اندازی کنند به عنوان مثال یک خانم خانه دار می تواند پس از دریافت آموزش در یکی از رشته های صنایع دستی در منزل خود کارگاهی کوچک راه اندازی نماید و در زمانهایی که از کارهای دیگر فارغ می شود به ساخت و تولید یک اثر هنری  صنایع دستی بپردازد و از این راه به راحتی درآمدی مناسب کسب نماید .
با چنین رویکردی به رشته های صنایع دستی بوده است که سازمان فنی و حرفه ای نیز به دارندگان مهارت در هر یک از رشته های صنایع دستی کارت مهارت داده و با امکان بیمه شدن آنها و گاه پرداخت تسهیلات کمک به راه اندازی چنین مجموعه هایی می نماید . با توجه به این موارد دیگر شکایت از بیکاری و کمبود درآمد سخنی گزافه به نظر می آید چرا که هر فرد علاقمندی در هر سطحی می تواند کارگاهی تولیدی راه اندازی نماید و کسب در آمد کند.

خدمات مشاوره و راه اندازی کارگاههای صنایع دستی

اجرای خدمات مشاوره ای در خصوص راه اندازی کارگاههای صنایع دستی در رشته های :
سفال
شیشه
چوب
فلز
انواع بافت های داری
تراش سنگ
مینا کاری
ساخت زیور آلات
کارگاههای صنایع دستی خدمات مشاوره ای در خصوص :
انتخاب رشته با توجه به شرایط محیطی , تواناییهای و علایق شخصی
تهیه امکانات و تجهیزات کارگاه
تامین مواد اولیه
طرحهای توجیهی جهت اخذ جواز و یا وامهای بانکی
اخذ مجوزهای مربوطهخدمات اجرایی :

بازدید از محل
خرید و یا ساخت تجهیزات کارگاه
تحقیق و توسعه بازار
برنامه های بازدید از کارگاههای تولیدی
پیگیری و دریافت مجوز
بازاریابی و فروش محصولات
 گروه ایراچی در راستای اهداف خود که همانا حمایت از هنرمندان صنایع دستی است , با کمک کارشناسان خود در بحث راه اندازی و تهیه و تامین ابزار و مواد مورد نیاز کارگاههای صنایع دستی به هنرمندان خدمات مشاوره و اجرایی  می دهد.
هنرمندان و صنعتگران می توانند برای راه اندازی و یا گسترش کارگاههای خود با کارشناسان ایراچی تماس گرفته و از خدمات مشاوره آنان استفاده کنند .
مطالب مرتبط