راهنمای خرید صندلی غذاخوری

امروزه بر خلاف چند دهه قبل که میز و صندلی های غذاخوری تنها جنبه کاربردی داشتند امروزه یکی از عوامل مهم در دکوراسیون منزل هستند . اما قبل از اینکه به سراغ سندلی های بلند و باریک مجسمه مانند و زیبا بروید بد نیست این مقاله را مطالعه کنید .

همواره یادتان باشد که زمان های غذا خوردن از معدود زمان هایی هستند که همه خانواده در کنار هم جمع شده و با هم صحبت میکنند پس بهتر است صندلی های غذاخوری علاوه بر زیبایی راحت هم باشند.
تا همین چند سال قبل همیشه میز و صندلی های غذاخوری با هم ست بودند و یکجا خریداری میشدند در نتیجه هیچ کسی فکر خود را مشغول ست کردن آنها نمیکرد اما مشکل این بود که همواره و در خانه های مختلف همیشه ترکیب ها مشابه هم بودند و این باعث دلزدگی میشد.
صندلی غذاخوری ولی خوشبختانه امروز روند تغییر کرده در بیشتر فروشگاه ها میتوانید صندلی ها را جدای میز غذاخوری و با سلقه و ترکیبی دلخواه انتخاب کنید . این روند طراحی منزل علاوه بر اینکه جالب و هیجان انگیز است ، چالش برانگیز و ریسکی است .
پس قبل از اینکه صندلی خریداری کنید ابتدا باید مطمئن شوید صندلی برای میز ، دکوراسیون کلی اتاق و حتی سایز مهمانان تان مناسب است .

طراحی :

صندلی غذاخوریترکیب میزهای کلاسیک با صندلی های مدرن و بلعکس امروزه بسیار باب شده اما همیشه سعی کنید همیشه میز و صندلی های تان المان های مشترکی داشته باشند برای مثال اگر پایه های میز خمیده است سعی کنید پایه ها و یا پشتی صندلی ها هم خمیده باشد .
صندلی غذاخوریاگر میزتان مربع و یا مستطیل است سعس کنید قسمت نشیمن صندلی ها را متناسب با آن مربع و یا مستطیل انتخاب کنید .

اندازه ها :

صندلی غذاخوریعرض قسمت نشیمن :

عرض متوسط صندلی های غذاخوری بدون دسته ۵۶  سانتی متر است که معمولا با هر میزی جور میشوند . اما چنان چه میزتان از حالت معمولی بزرگ تر و جادار تر است میتوانید از صندلی های بزرگ تری استفاده کنید . به یاد داشته باشید حداقل اندازه عرض قسمت نشیمن یک صندلی غذاخوری باید ۴۳ سانتی متر باشد و کمتر از آن حتی در کوتاه مدت هم آزار دهنده خواهد بود .
صندلی غذاخوریطول قسمت نشیمن :
طول  استاندارد قسمت نشیمن هم بین ۵۰ تا ۶۰ سانتی متر است .
بلندی پشتی ها :
۴۵ تا ۴۸ سانتی میتر برای پشتی صندلی های غذاخوری ایده آل است .
صندلی غذاخوریبه عنوان یک قانون همیشه به یاد داشته باشید که پشتی های صندلی باید حدود ۳۰ سانتی متر از میز بلند تر باشند ارتفاع میز های غذاخوری معمولا بین ۷۳ تا ۷۶ سانتی متر هستند .

حرکت دادن صندلی ها :

همواره به دنبال صندلی هایی باشید که به راحتی به  زیر میز میروند و از زیر میز در می آیند . در صندلی هایی که پشت آنها چوبی و نقش دار است و میتوان قسمت هایی از آن را به دست گرفت حرکت دادن شان بسیار آسان است اما در صندلی هایی که پشتی یکپارچه و بزرگ دارند کار بسیار دشوار تر است .
صندلی غذاخوریبه همین منظور اگر میخواهید صندلی بگیرید که پشت آن یکپارچه است باید دقت کنید که تا جای ممکن سبک باشد.در عکس بالا اگرچه پشتی صندلی یکپارچه و بزرگ است اما دسته های تعبیه شده روی پشتی حرکت آن را آسان تر کرده .
صندلی غذاخوریهمیشه افرادی که قرار است از صندلی ها استفاده کنند را در نظر بگیرید اگر در خانه تان کودک و یا فرد مسنی با شما زندگی میکند پس بهتر است صندلی انتخاب کنید که برای آنها سنگین و بد دست نباشد .

صندلی غذاخوریپارچه :

دیر یا زود بالاخره روزی مقداری غذا روی صندلی تان خواهد ریخت پس بهتر است از ابتدای امر و در هنگام خرید صندلی ها به این نکته دقت کنید . روکش های چرمی چه طبیعی یا مصنوعی ، پارچه های نانو و پارچه های مصنوعی مانند پلی استر بهترین انتخاب اند .از خرید پارچه هایی مانند مخمل ، کتان و پنبه خالص اجتناب کنید .
صندلی غذاخوریپارچه پارچه هایی هستند که دارای بافت های مختلفی همچون مخمل یا کتان اند اما خوبی این نوع پارچه های مصنوعی اسن است که آب و چربی به داخل پارچه نفوذ نمیکند و در نتیجه پارچه مانند روز اول خود تمیز میماند حتی رد خودکار و ماژیک هم با یک پارچه نمدار از این پارچه ها به راحتب پاک میشود چنان چه کودک و بچه خردسال دارید این پارچه ها برای خانواده شما بسیار مناسب خواهد بود .
البته دقت کنید که پارچه نانو بکار رفته مرغوب و واقعی باشد و از فروشنده بخواهید قبل از خرید پارچه را برای تان تست کند .
اگر از صندلی پیدا کردید که روکش قایل تعویض دارد پس با خیال راحت میتوانیداز نوع پارچه دلخواه تان استفاده کنید با این حال یادتان باشد چند روکش اضافی هم خریداری کنید .
مطالب مرتبط