راهنمای انتخاب مبلمان منزل

زمانیکه درباره تم و طرح کلی خانه ، رنگ اصلی و بودجه تان تصمیم گرفتید زمان آن رسیده که مبلمان تان را انتخاب کنید . در بیشتر مواقع یکسری مبلمان و وسایل از قبل وجود دارد حال سوال این است که باید کل این وسایل را نادید گرفت و کاملا از نو شروع کرد یا وسایل قبلی هم قابل استفاده اند ؟

راهنمای انتخاب مبلمان منزل :

راهنمای انتخاب مبلمان منزلاولین قدم این است که به وسایلی که در حاضر دارید نگاهی بیندازید اگر وسیله ای ارزان است از دستش خلاص شوید ، اگر مدل خاصی دارد که دیگر قدیمی شده و از مد افتاده آن را بگذارید کنار ، البته اگر ارزش معنوی دارد ، میتوانید با یک رنگ تازه یا تغییرات کوچک از آن استفاده کنید .
اگر هنوز نمیتوانید درباره یکسری از وسایل تصمیم بگیرید که باید نگه دارید یا خیر بهتر است از یک متخصص دکوراسیون داخلی کمک بگیرید حتی اگر برای یک ساعت هم باشد یک متخصص کمک میکند درباره وسایل قدیمی تان تصمیم درست بگیرید .
راهنمای انتخاب مبلمان منزل
حال که وسایل تان را کامل بررسی کردید به سراغ مرحله دوم میرویم . یادتان باشد تا قبل اینکه تصویری کامل از دکوراسیون  اتاق تان ندارید به خرید نروید در این مرحله باید تصویری حتی حدودی از فرش ، مبلمان ، پرده ها ، لوستر ها و مهم تر از همه رنگ ها داشته باشید . یادتان باشد نیاز نیست به طور دقیق وسایل را مشخص کنید بلکه تنها تصویری حدودی کافی است .
بهترین روش برای انجام این مرحله این است که به سراغ اینترنت و سایت های مرتبط بروید و وسایلی که خوشتان می اید و البته قابل دسترسی هستند را پیدا کنید از تمام شان پرینت رنگی بگیرید و بر روی یک مقوا بزرگ عکس هارا کنار هم بچینید . این کار کمک میکند تصویر کلی از اتق و وسایل در کنار هم پیدا کنید .
بزرگترین و متداول ترین اشتباه این است که یک وسیله را بخرید و سعی کنید بقیه وسایل را مطابق و در حول آن انتخاب کنید .
راهنمای انتخاب مبلمان منزلبسیاری از متخصصان پیشنهاد میکنند ابتدا وسایل بزرگتر را خریداری کنید . نکته اینجا است که چه کاناپه ها را اول میخرید یا آخر سعی کنید کاناپه ساده ای انتخاب کنید. بهتر است رنگ کاناپه ها خنثی و ملایم باشد و با وسیله رنگ دیوار ها ، تابلو ها و کوسن ها به اتاق رنگ بدهید .
راهنمای انتخاب مبلمان منزلاولین معیار انتخاب کاناپه ها راحتی آنها است پس ایرادی ندارید که قسمت بزرگی از بودجه را به کاناپه اختصاص دهیم .  توصیه ما به شما این است که بهترین کاناپه ای که میتوانید بخرید . قبل از خرید روی آن بشینید و حتی دراز بکشید .
مبلمان ها بزرگترین سرمایه گذاری بین وسایل خانه هستند پس قطعا باید جوری انتخاب کنید که حتی با تغییر شیوه زندگی و سلیقه مان همچنان کاربردی باشند . به عنوان یک قانون مهم همیشه به یاد داشته باشید مبلمان باید ظاهری ساده و کلاسیک داشته باشند . هیچ وقت درباره اینکه یک قطعه با بقیه قطعات جور میشود یا نه خیلی حساس نباشید همیشه قطعاتی را انتخاب کنید که خوشتان می آید اگر از قطعه ای خوشتان آمد مطمئن باشید با بقیه وسایل هم ست میشود.

راهنمای انتخاب مبلمان منزلچند نکته دیگر : 

 هرچه یک مبل یا کاناپه سنگین تر ، محکم تر و در نتیجه عمر بیشتری خواهد داشت .
برای خرید شیشه درب کابینت ، کمد و بوفه به چفت و بند گوشه ها دقت کنید هرچه مکم تر بهتر.
در تشک باید به تعدا فنر ها دقت کنید هرچه تعداد فنر ها بیشتر ، بهتر.
مطالب مرتبط