راهنمای استفاده از آثار هنری شیشه ای

نکات مفیدی درباره روشنایی کارهای هنری شیشه ای در خانه قبل از اینکه به یک طراح داخلی تبدیل شوم، یک صنعتگر تمام وقت بودم. گرچه با چندین وسیله مختلف کار کرده ام ولی وسیله مورد علاقه من همیشه شیشه بوده است.
هنر شیشه چیزی بود که همیشه به آن اشتیاق داشتم عاشق رنگ ها، عمق و نیمه شفافی آن هستم.
به خاطر طبیعت نیمه شفاف شیشه، باید چند نکته را در قرارگیری و روشنایی به منظور بهترین نمایش کار هنری شیشه تان در نظر بگیرید. در اینجا چند نکته مفید را بیان می کنیم.

شیشه وقتی نیمه شفاف است به نور برای عبور از خود نیاز دارد. من این کاشی های  شیشه ای را طراحی کردم و به وسیله یک کارگاه شیشه محلی کارریخته گری آن ها را انجام دادم. هر صفحه ۳۰ اینچ عرض و ۵۴ اینچ طول و ۱٫۵ اینچ ضخامت دارد.
آن ها ۲۲۰ پوند وزن دارند. هر کدام! برای اینکه نور از آن ها عبور کند تا رنگ های بی نظیری را به نمایش بگذارد، پایه های فولادی سفارشی را ساختم که در دیوار قرار می گیرند و شیشه را حدودا ۶ اینچ دورتر از دیوار نگه می دارد.

لامپ ها بالا و پایین صفحات قرار گرفتند. در این مورد، لامپ ها دیوار را هدف گرفته اند به گونه ای که ابتدا دیوار را روشن می کنند و سپس از شیشه رنگی می گذرند و به سمت مخالف می روند.

این تابلو شیشه ای شگفت انگیز نیز با فاصله از دیوار نصب شده اند که در آن دیواری سفید به عنوان یک پس زمینه کامل عمل می کنند. برای این قطعه هنری، به جای اینکه نور از پشت سر شیشه بیاید، منبع نور از نقطه نوری روی سقف در روبه روی شیشه می آید تا اینکه سایه های را روی دیوار نقش ببندد.
پس سایه ها بخشی از کار هنر می شوند. به نظر می رسد افراد در حال کشتی گرفتن با هم هستند و سایه به این کار هنری جنب و جوش اضافه کرده است.
این کار هنری از رابرت کایندل هر دو خصوصیت نیمه شفافی و کدری را دارد. استفاده از منبع نوری ایستاده برای لوستر شیشه، کاری غیرمعمول است و در اینجا به زیبایی کار می کند.
چون جام در وسط اتاق قرار دارد، از تمام جهات می توان آن را حس کرد. نوری که از بیرون وارد می شود و دوباره از داخل به بیرون بازتاب می یابد، جنبه های مختلف طراحی آن را نشان می دهد.
بسته به اینکه چطور شما آن را تماشا کنید، می توانید کیفیت های بی نظیر شیشه را حس کنید.

چون شیشه و نور دست در دست یکدیگر پیش می روند، برخی هنرمندان در واقع نور را درست در خود کار هنری به کار گرفته اند.
برخی ها ممکن است این را چلچراغ بنامند
ولی من آن را مجسمه ای شیشه ای می نامم. دقت کنید که آن ها چراغ هایی را رو به این مجسمه در دور تا دور سقف قرار داده اند تا درخششی را در سراسر این اثر هنری ایجاد کنند.

اگر میخواهید اولین چیزی که به چشم می آید اثر هنری شیشه ای تان باشد آن ها را بر روی دیوار های سفید قرار دهید .
دراین حالت آثار هنری شیشه ای که معمولا شفاف و پشت نما هستند از رنگ پشت خود اثر نمیپذیرند و به اصطلاح رنگ خنثی خود را به نمایش میگذارند.

به شما گفتم که باید شیشه را روبه روی دیواری سفید قرار دهید تا ظاهری خوب داشته باشد؟ خوب، نه الزاما. این کارهای هنری زرد رنگ از رابرت کایندل در مقابل دیواری سیاه ظاهری فوق العاده دارند.
به این دلیل : آن ها درصد بالایی از شیشه مات در خود دارند. دیوار سیاهی که از طریق ناحیه نیمه شفاف نشان داده می شود با شیشه زرد ماتی که در روی دیوار تیره به نمایش گذاشته شده است، کنتراست ایجاد می کند.
به عنوان یک قانون سرانگشتی : اگر قرار است کار شیشه ای را که کاملا یا تقریبا نیمه شفاف است استفاده کنید، رنگ ها در جلوی دیواری سفید و با نوری که از پشت آن می آید نمایش بهتری خواهند داشت.
اما اگر شیشه تقریبا مات است، می توانید آن را جلوی دیواری با هر رنگ قرار دهید و آن را از رو به رو روشن کنید.

قرار دادن شیشه در جایی که نور از پنجره ها و دیگر منابع نوری می تواند از آن عبور کند، بهترین امکان درخشش را به آن می دهد. میز شیشه ای شفاف و فرش سفید زیر این مجسمه به رنگ ها امکان می دهد تا از هر زاویه ای دیده شوند.

این دیوار با رنگ متفاوت کاری از طراحی با نام پپه کالدرین است که از تکه های شیشه های رنگی که در سطوح مختلفی نصب شده اند ساخته شده است. برخی تکه ها به ظاهر پولیش شده اند و برخی دیگر یا شن شویی شده اند و یا تیزآب کاری اسیدی شده اند.

نوری که در سراسر سطح آن است، ابعاد بی نظیر آن را برجسته می کند و چون شیشه نیمه شفاف است، نور درون عمق شیشه­ی به رنگ یاقوت می درخشد.

اینها چراغ های لوکوس (Leucos) هستند که از روی هم قرار دادن استوانه های شیشه دمی ساخته شده اند. قرار دادن آن ها در جلوی پنجره هایی بزرگ به این معنی است که رنگ و نیمه شفافی آن حتی وقتی که لامپ های آن روشن نباشد، به نمایش گذاشته می شود.

قرار دادن مجموعه ای از کارهای شیشه ای در این تقسیم کننده فضای اوپن، ظاهر ساده گلدان های شیشه ای را ترفیع داده است.
پس اگر می خواهید از هنر شیشه استفاده کنید : فضا، نور، روشنی و رنگ سفید را در نظر بگیرید!
مطالب مرتبط