۱۰ راهکار برای اینکه خانه خود را شیک کنید

فضای داخلی برخی از خانه‌ها به گونه‌ای است که به محض ورود به آنها احساس راحتی می‌کنید بسیار با دقت و ظرافت اما بدون پیچیدگی، طراحی شده‌اند. این خانه‌ها نه انباشته از مبلمان رسمی هستند و نه فضایی در آنها بیهوده رها شده است.

اگر شما هم می‌خواهید خانه‌ای شیک و در عین حال ساده داشته باشید به ۱۰ توصیه ذیل عمل کنید.

 

۱-  خانه را با آیینه پر زرق و برق کنید. آیینه‌هایی با قاب‌های خورشیدی و یا طلایی می‌تواند بلافاصله فضای خانه را تغییر بدهد. در چنین شرایطی همین یک آیینه می‌تواند فضای خانه شما را با مبلمان و وسایل معمولی‌اش به یک محیط شیک و مدرن تبدیل کند.

۲- از روکش‌های سفید و قابل شستشو برای مبلمان خود استفاده کنید. هر زمان که لازم باشد می‌توانید این روکش‌های سفید را بشویید و از مواد سفید کننده برای سفیدی بیشتر آنها استفاده کنید. در چنین شرایطی فضای خانه شما همواره باطراوت به نظر می‌رسد و میهمانان شما حتی فکرش را هم نمی‌کنند که در خانه بچه دارید و یا از سگ نگهداری می‌کنید.

۳- هر چه تنوع وسایل در اتاق‌های خانه بیشتر باشد به همان اندازه شیک‌تر و مدرن‌تر به نظر خواهد رسید. توصیه می‌شود در هر اتاق حداقل از ۳ نوع وسیله با ساختار متفاوت استفاده شود.

مثلا در این اتاق خواب که در تصویر مشخص است از صندلی با روکش پارچه‌ای،  لحاف سبک، کرکره چوبی و گلیم استفاده شده که ترکیب این وسایل متاقض، زیبایی خاصی به اتاق بخشیده است.

۴- در خانه‌های مدرن و شیک حتی می‌توان از میز، صندلی و نیمکت‌های چوبی فرسوده و کهنه استفاده کرد که این وسایل قدیمی آسیبی به زیبایی منزل وارد نخواهند کرد. البته برای اینکه خانه، قدیمی به نظر نرسد می‌توان از لوسترهای زینتی و حتی گرانقیمت استفاده کرد.

فایده استفاده از وسایل نورپردازی مدرن این است که در درسترس بچه‌ها، حیوانات خانگی و حتی میهمانان کم توجه نیست که احتمال آسیب رساندن به آنها وجود داشته باشد.

۵- اگر در خانه خود تمایل به استفاده از کاناپه یا مبل راحتی دارید از روکش‌های طرح‌دار برای آن استقاده کنید. این شجاعت شما در انتخاب روکش شلوغ و طرح‌دار باعث می‌شد که دیگر لازم به ایجاد تغییر در سایر بخش های سالن و یا اتاق نباشد. همچینین این روکش ها باعث پنهان ماندن لک‌های احتمالی هم می‌شود.

۶- استفاده از کرکره‌های چوبی از جنس بامبو باعث می‌شود اتاق شما شیک شود. اگر کرکره بسته باشد، احساس در کنار ساحل بودن به شما دست می‌دهد اگر هم باز باشد احساس فضایی کلاسیک می‌کنید. البته می‌توانید هر دو وضعیت را یکجا داشته باشید.

۷-به جای اینکه یک فرش و یا قالیچه گرانقیمت برای اتاق خود بخرید و همواره نگران راه رفتن افراد روی آن باشید بهتر است یک تکه قالیچه کهنه و دست دوم بخرید و از آن به عنوان روکش صندلی و میز استفاده کند.

۸- برای برخوردای از خانه‌ای شیک، الزما نیاز به انجام دادن کارهای عجیب و غریب نیست. حتی می‌توانید با آویزان کردن چندسبد خرید فرانسوی از در و دیوار، فضای خانه را عوض کنید.

در داخل این سبدها، حوله، لباس‌های کثیف، اسباب‌بازی‌های سرگردان بچه‌ها، مجله و روزنامه و یا هر چیز دیگری که خانه را شلوغ نشان می‌دهد قرار دهید.

۹- استفاده از میز و نیمکت بسیار بهتر از استفاده از صندلی‌های متعدد است چون فضای خانه اینگونه منظم‌تر و خلوت‌تر به نظر می‌رسد. البته میز و نیمکت تنها مختص به آشپزخانه نیست بلکه می‌توان آن را در اتاق نشیمن و یا اتاق غذا خوری هم امتحان کرد. قرار دادن میز و نیمکت در گوشه‌ای از اتاق احساس راحتی به اعضای خانه می‌دهد.

۱۰- برای وارد کردن هنر به خانه لازم نیست که پول زیادی خرج کنید و یا آثار هنر پیچیده بخرید. شما می‌توانید با مراجعه به نمایشگاه‌های دانشجویی و یا منابع آنلاین در اینترنت، تابلوهای هنری خریداری کرده و روح خانه را تغییر بدهید.

مطالب مرتبط