دکور خانه به سبک ساحلی

بیایید واقع بین باشیم، چه کسی به داشتن ساحلی که فقط برای خودش باشد فکر نکرده است؟ چه شما در خانه ای یک طبقه در ساحل ونیز و زیر نور خورشید باشید، یا در کلبه های ساحلی مونتاک و یا حتی در خانه ای در طبقه ۲۰ در منهتن، این ۵ نکته درباره دکوراسیون ساحلی به شما کمک می کند تا این حس را در خانه و به سادگی ایجاد کنید.
بیایید با حقایق روبه رو شویم. اغلب زمان ها وقتی که در محل کارمان نشسته ایم یا حتی در جای راحتی در خانه مان، ذهن مان جای دیگری است و داریم به این موضوع فکر می کنیم که، “خدایا من همین حالا می توانستم به تفریح بروم.” و ناگهان می بینید که دارید درباره چیزی رویاپردازی می کنید که دور از دسترس است… یک کوهنوردی یا حتی بهتر از آن یک تفریح کنار دریا. یک نکته جالب درباره طراحی آن است که می تواند شما را به جاهای مختلف ببرد. مهم نیست که شما کجا هستید، شما می توانید حس یک تفریح کنار ساحل را با یک دکوراسیون ساحلی به خانه تان بیاورید. کافیست نکات اشاره شده در زیر را دنبال کنید.
دکور خانه به سبک ساحلی۱ . رنگ آمیزی
اولین مرحله آن است که برای دستیابی به آرامش دریاکنار باید به استفاده از رنگ دقت کنید. استفاده از رنگ سفید و کرمی در رنگ آمیزی خانه و چوب های به رنگ روشن بهترین روش است تا کاری کنید که نور خورشید در تمام خانه تان پخش شود. می دانیم که انتخاب رنگ درست سخت است، پس می توانید راهنمایی های لیندسی ساکولو (Lindsay Saccullo) را بررسی کنید تا رنگ مناسب خانه تان را انتخاب کنید. برای رنگ های مناسب با این فضا، سعی کنید یک ساحل را در ذهن خود مجسم کنید … آبی، فیروزه ای، آبی فیروزه ای، سبز، بژی و رنگ زرد. اینها رنگ هایی هستند که باید شما برای لایه اصلی استفاده کنید. پروژه ای در سن کلمنت (San Clemente) که عکس آن در بالا نمایش داده شده است و به وسیله یک طراح مشهور به نام اورلاندو سوریا (Orlando Soria ) انجام شده است می تواند نمونه خوبی برای شما باشد
دکور خانه به سبک ساحلی۲ . مصالح به کاررفته
مصالحی که به کار می برید با رنگ هایی که استفاده می کنید با هم گره خورده است. دوباه تاکید می کنیم، خود را در آن جزیره شخصی که در ذهن تان است تصور کنید. چه چیزی می بینید؟ چوب های با رنگ روشن (یا حتی خورده چوب های کنار دریا و تکه چوب های اطراف) و دیگر عناصر با رنگ روشن باید در این تصویر ذهنی غالب باشند. بافتنی، حصیر، پارچه کنفی و سیسال می توانند برای کف مناسب باشند و پرده های کتانی برای شیشه های دکوراتیو – پنجره می توانند حس نرمی و روشنی و خنکی را به همراه داشته باشند با استفاده از پنجره شیشه ای استین گلس اجازه دهید نور خورشید به داخل بیاید. صندلی های چوبی-حصیری و وسایلی مثل بافتنی های آویزی و بانوج می تواند آن حس را ایجاد کند و در آخر از اینکه برخی عناصر بیرون را هم در خانه استفاده کنید نهراسید. اینکار باعث می شود آن ظاهر فضای باز و ملایم ایجاد شود.دکور خانه به سبک ساحلی
۳ . الگوهای قبیه ای
با نگاه به دو نکته قبلی ممکن است فکر کنید ما داریم یک فضای خنثی و بی روح را می سازیم. در اینجاست که به بافت هایی از الگوها نیاز داریم! الگوهای قبیله ای را در وسایلی مثل فرش ها و پرده ها پیاده کنید، مخصوصا در رنگ های روشن و شفاف. می توانید در این کار از شال های مکزیکی یا شاید پارچه های آفریقایی کمک بگیرید. پارچه های رنگ شده به روش شیبوری بسیار دلپذیر خواهند بود. حتما دقت کنید که این الگوهای جدا از هم با هم در تضاد نباشند. ما واقعا تحت تاثیر الگوهای قبیله ای قرار گرفته ایم ولی خیلی آن ها را در فضا پخش نکنید.
دکور خانه به سبک ساحلی۴ . ترکیب و تناسب بین وسایل
می دانید که چرا ما عاشق ساحل هستیم؟ سبک زندگی ساده آن. شما می توانید در آن آزاد باشید، خودتان باشید. با توجه به این مورد، خیلی درباره تطبیق تمام وسایل تان با هم استرس نداشته باشید. مدرنیته را با سنت ترکیب کنید، همانطور که در تصویر بالا نشان داده شده است. شما صندلی های با پشتی کوتاه را می بینید که دو طرف یک میز ناهارخوری از جنس چوب های بازیافتی قرار دارد. لامپ ایستاده برنجی براق را می توانید کنار یک فرش کنفی پیدا کنید. پراکنده ولی جمع و جور و مرتب، به همین راحتی.
دکور خانه به سبک ساحلی۵ . لوازمی که از ساحل الهام گرفته شده اند
و هیچ خانه ای بدون هنر و لوازم کامل، حس زندگی ندارد. برای لوازم منزل دنبال وسایلی بگردید که از دریا الهام گرفته شده اند. گره های ملوانی، استفاده از آکواریوم و موجودات دریایی در آن، شیشه دمی های مناسب، ساعت شیشه ای، صدف های طبیعی، قلاب ماهی گیری و حتی یک تخته موج سواری. با آن به موج سواری نروید، فقط آن حس القا شده را درک کنید. دقیق انتخاب کنید، مثل قفسه بندی کتاب ها. برای استفاده از کارهای هنری توجه تان به کارهایی باشد که به رنگ آب است و حس ساحل را ایجاد می کند.
مطالب مرتبط