دکور خانه با آباژور استیند گلس-قسمت دوم

– از آباژور استیند گلس به عنوان نقطه کانونی اتاق خواب یا هر فضای دیگر استفاده کنید.

در قلب محیط هر خانه زیبا و فریبنده ای می توانید نقاط کانونی مشخصی را ببنید.
آیا وقتی وارد اتاقتان می شوید؛ زیبای و جذابیت فضا، شما را تحت تاثیر قرار می دهد؟ چشم شما اول به کدام سمت جذب می شود؟ اگر جوابتان به این سوال ها “نه” و “هیچ جا” است، ممکن است مشکل از آنجا باشد که فضای اتاق هیچ نقطه کانونی ندارد.
راه های زیادی برای اضافه کردن یک نقطه کانونی به فضایی است که هیچ نقطه کانونی در آن نیست. یکی از این راه ها آن است که یک آباژور زیبا و شگفت انگیز را در سطح دید خود در اتاق تان قرار دهید.

– میز کودکتان را با یک آباژور استیند گلس روشن کنید.

کیست که دلش نخواهد روی میز به این زیبایی بنشیند؟ چه کسی می داند، شاید حتی استفاده از این آباژور استیند گلس انگیزه کودکتان برای نشستن روی آن و انجام تکالیفش را بیشتر کند.
یک آباژور استیند گلس همچنین جذابیت اضافه ای برای یک میز مطالعه و یا فضای اتاق خواب بزرگترها است.

آباژور استیند گلس– روشنایی کتابخانه را با آباژور استیند گلس تامین کنید.

یک صندلی مطالعه چرمی راحت + قفسه کتابی پر از کتاب های مختلف + شیشه های تزئینی + کف چوبی = دستورالعامل یک کتابخانه خانگی کلاسیک است.

– روشنایی تان را چندلایه کنید : از آباژور های استیند گلس به عنوان بخشی  از طراحی کلی روشنایی فضایتان استفاده کنید

از آنجایی که حباب های آباژور استیند گلس می تواند بخش زیادی از روشنایی آن را کم کند، اتکا کردن تنها به آباژور برای روشنایی فضای اتاق تان کاری اشتباه است. در عوض، بهتر است که چندین لایه روشنایی را در هر محیط به کار ببرید که آباژور استیند گلس هم جرئی از آن است. حالت ایده آل آن است که حداقل یک روشنایی کلی سقفی را استفاده کنید. و همچنین دیگر وسایل روشنایی را روی دیوار و در سطح دید خود قرار دهید.

آباژور استیند گلس

– در یک محیط، هم از آباژورهای رومیزی استفاده کنید و هم از آباژورهای ایستاده

اگر فضای شما به اندازه کافی بزرگ است، می توانید آباژورهای استیند گلس را با دیگر آباژور های روشنایی برای تاثیرگذاری بیشتر روشنایی لایه بندی شده، به کار ببرید.
برای مثال، اگر می خواهید دکور یک اتاق خواب بزرگ را بچینید، می توانید هم از آباژور استیند گلس رومیزی و هم از یک آباژور ایستاده برای محیطی با روشنایی مناسب و راحت استفاده کنید. برای هر دوی این آباژور ها از دیمر (تنظیم کننده نور آباژور) استفاده کنید تا به وسیله آن بهترین حالت را برای مطالعه، فضای رمانتیک و چرت زدن ایجاد کنید. شما همچنین می توانید هر دو روشنایی را با استیند گلس تامین کنید. اگر شما روشنایی با استیند گلس را دوست دارید، می توانید هم برای آباژورهای رومیزی و هم ایستاده از حباب های استیند گلس استفاده کنید که نوری رنگارنگ و دلربا را به سطوح اطراف اتاق می تاباند. استفاده از یک آباژور استیند گلس سقفی نیز یکی دیگر از راه ها است؛ یک راه دیگر آباژورهای آویزی استیند گلس است. همچنین می توانید چراغ های شب خواب را برای اتاق خواب، ورودی پذیرایی و حمام هایتان نیز استفاده کنید.

آباژور استیند گلس را هر چقدر که می خواهید بزرگ انتخاب کنید، اما یادتان باشد که حداقل باید یک راه دیگر برای روشنایی دائمی داشته باشید مثلا آباژور های سقفی که حباب از جنس استیند گلس ندارد. آباژور های تیفانی برای اضافه کردن روشنایی الحاقی مناسبند، اما به عنوان تنها منبع نوری برای یک فضا گزینه مناسبی نیستند.

– از حبابی با اندازه مناسب استفاده کنید

ایده آل ترین حالت آن است که حباب آباژور تا سرپیچ خود آباژور را پوشش دهد. قطعا دوست ندارید وقتی که در هر جایی از اتاق که نشسته یا ایستاده اید، سرپیچ آباژور را ببینید.
این مورد از بهترین نکات و ایده های ما برای دکوراسیون با آباژورهای استیند گلس بود. امیدواریم که اگر شما تصمیم گرفته اید از آباژورهای استیند گلس در دکوراسیون خانه تان استفاده کنید، این چند نکته برای شما مفید باشد.
مطالب مرتبط