دکور با رنگ های متضاد

رنگ یک بخش مهم از دکوراسیون داخلی است، اما چگونه می توانید بفهمید که کدامشان به همدیگر می آیند؟ علم پاسخ می دهد. در این مقاله ما شما را به سیر مبانی تئوری طراحی رنگ می بریم.
با ما همراه شوید. ما می خواهیم شما را به مهدکودک یا پیش دبستانی تان برگردانیم. در اطراف اتاق به پوسترهای روی دیوار نگاه کنید…. نقشه های ایالات متحده، بنرهای الفبا، و آن رنگین کمان آن گوشه چیست؟
مشابه کمان های رنگین کمان کامپیوترهای اپل ما، آن چرخه رنگ است. چرخه رنگ رنگ های پایه رنگین کمان و چگونگی همخوانی آن ها با یکدیگر را نمایش می دهد. شما عنوان می کنید که رنگ های متضاد متمایز هستند. قرمز و سبز، آبی و نارنجی، زرد و بنفش.

در دکوراسیون ، این ترکیب رنگ ها هر چند با یکدیگر متفاوتند ولی اغلب به صورت ترکیبی استفاده می شوند. اما چرا اینگونه است؟ باور می کنید یا نه، این به خاطر علم پیچیده ایست که در کاسه کوچک چشمان شما جریان دارد.
ما نمی خواهیم در مورد چیزهای خاص صحبت کنیم، اما انواع مختلف گیرنده های نوری در چشم شما انواع مختلف نور (بنابراین انواع رنگ ها) را انتخاب می کنند. وقتی شما دو رنگ متضاد را در یک اتاق استفاده می کنید، یک پویایی را ایجاد می کند که چشم شما از لحاظ بافتی از آن استقبال می کند.
(بدن انسان پر از جادو است!) پس ما قرار است با این اطلاعات چه کار کنیم؟ ما می توانیم رنگ های مکمل در چرخه رنگ را برداریم و مزیت های بصری را در اتاقمان ایجاد کنیم. بعضی از بهترین جفت ها در زیر فهرست شده اند.

قرمز و سبز

خوب، ما می دانیم آنچه شما فکر می کنید…”اگر شما قرمز و سبز را ترکیب کنید، آیا به طور خودکار حس کریسمس به شما دست نمی دهد؟ نکته کلیدی این ترکیب رنگ این است که مطمئن شوید که از تنالیته های رنگ روشن و اشباع شده سنتی هالیدی دوری کنید. در شکل بالا یک خانه شیکاگو به وسیله گینه ور جانسون، قرمز اثاثیه خانه مثل یک سرخ محو و سبز هم گلی خاکی دیده می شود. این ها رنگ های سورتمه بابا نوئل نیست. با هر رنگ روی چرخه رنگ، چندین تنوع رنگ وجود دارد که می توانید استفاده کنید. قرمز می تواند به شکل قرمز سیر، مگنتی، بورگاندی حتی صورتی ها و سبز می تواند طیفی از سبز روشن تن های سبز اعماق جنگل را داشته باشد.

آبی و نارنجی

این جفت رنگ ممکن است به نظر بیشترین دو رنگی را در این مجموعه داشته باشند. آبی به طور طبیعی رنگ سردی است که به نظر از ما دوری می کند، در حالی که نارنجی گرم، روشن است و عملاً از هر نمایی خارج می پرد.
در تصویر بالا یک جشن شام در نیویورک به وسیله جسی تورک این دو رنگ را هنرمندانه با لوازجانبی، گل و گیاه، و صندلی ترکیب کرده است. آبی ها این توانایی را دارند که یک فضا را آرام کنند خواه آبی تیره یا تنالیته های روشن باشند.
اما نارنجی ها تأثیر زیادی می گذارند و درخشندگی را به اتاق می افزایند. کار روی این جفت رنگ به چشمان شما لذت خواهند بخشید.

زرد و ارغوانی

وقتی ما مشغول کار بر روی این قطعه بودیم، این ترکیب رنگ تنها چیزی بود که ما در آرشیو رنگمان می توانستیم پیدا کنیم. اما به این معنی نیست که که شما نمی توانید در خانه تان با این رنگ ها کار کنید.
اگر چه ترکیب ارغوانی و زرد ممکن است مثل یک تنش صوتی یا شاید یک گفتگوی دیوانه وار محض به نظر برسد، ولی شما می توانید آن را به کار ببرید اگر به سراغ رنگ های غیر اشباع بروید.
این مهمانان را شگفت زده خواهد کرد و ممکن است به آن ها این حس را القاء کند که وارد یک کاخ سلطنتی در خانه شما شده اند.
مطالب مرتبط