دکوراسیون به سبک تهرانی ها-قسمت اول

سبک زندگی تهرانی ها بر خلاف روال عادی است و از این رویه پیروی می کند که در خانه شان فقط به مجموعه وسایل خاصی برای زندگی نیاز دارند. در اینجا ما ۹ طرح را جمع آوری کرده ایم که برای هر کسی که در شهر زندگی می کند نیاز است.
دکوراسیون به سبک تهرانی ها
از سیستم مترو گرفته تا برنامه اجتماعی شلوغ شهرنشینان یا سبک زندگی آن ها در فضاهای کوچک، سبک زندگی تهرانی ها بر خلاف روال عادی است. ولی آیا آن ها به خوبی زندگی می کنند؟ در شهری پر جنب و جوش که همیشه باید در آن فعال باشید، چطور فضا را به شکلی هنرمندانه مهیا می کنید تا کیفیت زندگی شهری تان را بالا ببرد؟ حتی اگر آن فضا یک آپارتمان کوچک باشد؟
خوشبختانه ما طراحی داخلی هزاران آپارتمان در تهران را بر عهده داشتیم. (جدای از این قضایا، این شهر محل دفتر مرکزی ماست.) در ادامه ما ۹ مورد برای زندگی بهتر تهرانی ها را ارائه کرده ایم که از سال ها تجربه ما در طراحی در این شهر شلوغ به دست آمده است.
دکوراسیون به سبک تهرانی ها

فضاهای چند منظوره

از هر فرد در تهران شغلش را بپرسید، پاسخی را دریافت می کنید که بیشتر شبیه به یک لیست از شغل ها است تا یک کلمه تنها. موضوع به چند شغله بودن و شغل های دوم برمی گردد. بسیار خوب، چون تهرانی ها همه فن حریف هستند، فضاهای آن ها هم باید چند منظوره باشد. وقتی از اهمیت فضا بحث می شود، یعنی یک فضا اغلب باید چند کاربرد داشته باشد. مثلا ممکن است ناهارخوری داشته باشیم که به عنوان اتاق کار هم استفاده می شود یا اتاق پذیرایی باشد که می تواند به عنوان اتاق مهمان به کار رود. وسایل منزل هم باید چند منظوره باشند. کاناپه عثمانی که فضای نشستن بیشتری در اختیار شما قرار می دهد (مثلا پذیرایی بالا را نگاه کنید) یا میزی جلومبلی که قسمت زیرین آن فضای بیشتری در اختیار شما قرار می دهد. بحث کاربردی بودن و ابتکاری بودن است.

دکوراسیون به سبک تهرانی هافضاهای ذخیره سازی خلاقانه

و فضای ذخیره سازی، این یک مورد دیگر است که در شهرها باید به آن توجه شود. مهم نیست که شما چقدر با نظم زندگی می کنید، در هر صورت شما به فضاهای ذخیره سازی نیاز دارید. تهرانی ها به ندرت از چندین گنجه استفاده می کنند و در راهروها کمتر از خلاقیت بهره برده اند. به جای آن، گزینه های جایگزین باید استفاده شود. وسایلی چون عسلی و میز جلومبل، زیرتلویزیونی و تخت ها می توانند درون خودشان فضای ذخیره سازی داشته باشند. علاوه بر آن، صندوقچه ها و سبدهای تزئینی می توانند روش هایی خلاقانه برای پنهان کردن شلوغی خانه باشند.

دکوراسیون به سبک تهرانی هافضای داخلی را بهینه کنید

وقتی درباره خلاقیت صحبت می کنیم، یعنی بعضی اوقات تهرانی ها مجبورند با فضاهای داخلی غیرمعمول کنار بیایند. ساختمان های قدیمی با پنجره های دکوراتیو ممکن است زیبا باشند، اما از نظر معماری مثل یک پازل هستند. به جای اینکه از فضای کم و غیرایده آل بنالید، آن را بپذیرید. جایی که کمتر از آن استفاده می کنید را به یک فضای مطالعه دنج تبدیل کنید یا قسمتی از آشپزخانه تان را به یک فضای ذخیره سازی کوچک بدل کنید. یا اصلا بانوجی که همیشه دوست داشتید از آن استفاده کنید را در خانه تان آویزان کنید! (شما دیگر بزرگ شده اید، مگه نه؟ پس می توانید خودتان تصمیم بگیرید!) از اینکه برای خانه تان دکوراسیون داخلی های مختلفی بچینید نترسید و طرح های مختلفی را امتحان کنید تا آن چیدمانی را که دوست دارید و مطابق با معماری فضای شماست و همچنین نیازهای روزانه تان را برطرف می کند را پیدا کنید. هر متر مربع را غنیمت بشمارید.
مطالب مرتبط