دکوراسیون با رنگ های پاییزی

برای فضاهای داخلی خود یک راهنمایی کوچک از پیشنهادات فصلی رنگارنگ طبیعت بگیرید
پاییز از راه رسیده است، و همراه با آن تغییرات رنگارنگ در طبیعت جهان اطراف ما. به ویژه، برگ ریزان درختان، با تبدیل برگ های سبز به تکه های مجلل طلایی، نارنجی، قرمز و قهوه ای لباسی زیبا را بر تن زمین می پوشاند.
من را به این ویژگی می شناسند که در پیاده روی های پاییزی خود یک بادبزن نقاشی شده مطابق با این رنگ ها را همراه خود دارم.
خواه شما کسی هستید که رنگ های گرم تر را به رنگ های سردتر ترجیح می دهید، یا فقط به دنبال این هستید تا کمی گرمی را به خانه تان تزریق کنید، از درخت مورد علاقه پاییزی تان الگو بگیرید تا با آن رنگ سال خانه تان را به دست آورید
مطلب مرتبط: تزئین خانه با دکوراسیون پاییزی
 
ترکیب قهوه ای سیر و نارنجی پررنگ الهام گرفته شده از پاییز نیاز به مهارت دارد، ولی این اتاق خواب به طرز بسیار خوبی رنگ ها را به کار برده است. با مقدار زیادی رنگ سفید روشن و خالص و کمترین استفاده از نقاشی و وسایل جانبی دیگر، یک حس مدرن و بدیع به جای یک حس سخت و خشن دارد.  
البته، این ویژگی کمک می کند تا این اتاق مقدار زیادی نور طبیعی دریافت کند. اگر اتاق شما نور طبیعی کمی دارد، باز هم می توانید یک چنین دکوراسیون داخلی را استفاده کنید، اما احتمالا باز هم رنگ قهوه ای تیره دیوار به همان صورت تک رنگ تیره باقی می ماند.
یک روش دیگر افزایش نور این است که فقط یک-سوم یا نصف دیوارها را با رنگ تیره نقاشی کنیم، بقیه سطح بالایی و سقف را به رنگ سفید یا همان رنگ طبیعی سقف باقی بگذاریم
 
اینجا نمونه ای از این نوع رنگ آمیزی وقتی که میخواهیم از رنگ های تیره و سیر استفاده کنیم نشان داده شده است. اگر یک اتاق را به طور کامل به این رنگ قرمز سیر نقاشی کنیم، اتاق کوچک تر از آن چیزی که هست نشان داده می شود، مخصوصا اگر پنجره های زیادی وجود نداشته باشد.
اما با محدود کردن رنگ در یک طاقچه کوچک، میتوانید یک نتیجه فوق العاده از رنگ به دست آورید بدون اینکه تمام چهار طرف پایینی دیوارها را با رنگ پوشش دهید.  
 
در اینجا یک تصویر دیگر ار دیوار تیره رنگ یک اتاق خواب داریم، اینبار نارنجی پر رنگ. من یکی از طرفداران بزرگ سقف های چوبی، مخصوصا در اتاق خواب ها هستم، چون اینکار گرمی و راحتی را به اتاق اضافه می کند.
رنگ نارنجی پررنگ چشم های شما را مجذوب می کند و سپس آن را به سمت زیبایی سقف می کشاند
مطلب مرتبط: نارنجی رنگ هالووین
 رنگارنگ
نقاشی تنها راه اضافه کردن یک قسمت کانونی برای اتاق خواب نیست. این قالیچه زیبای تیره رنگ انتخاب فوق العاده ای برای این فضای صنعتی قدیمی است.
دودکشی که معلوم است و دیوارهای آجری میتواند حس سردی و زمختی را به همراه داشته باشد اما نه وقتی که این فضا با چنین عناصر گرم و الهام گرفته پاییزی مزین شده باشد
 دقت کنید که چگونه زمختی دیوارهای آجری با استفاده از المان های ظریفی همچون آباژور تیفانی تلطیف شده و تعادل ایجاد کرده.
 رنگارنگ
این اتاق خواب زیبای دیگری است که با رنگ های نارنجی و قهوه ای پوشیده شده است. توجه کنید چطور این رنگ های اصلی برای آیتم هایی به کار رفته که تغییر آن ها آسان و کم هزینه است رنگ دیوار ها و وسایل جانبی.
بیشتر آیتم های موجود پرده های پنجره، کف و اسباب و وسایل روشن و خنثی هستند. اینکار این انعطاف پذیری را برای تغییر دکوراسیون در آینده بدون لزوم خرید تمام وسایل از نو را می دهد
 
بیاید به بیرون از اتاق خواب بریم و نگاهی به نماهای پاییزی قسمت ناهار خوری بندازیم. رنگ های گرم مثل قرمز و نارنجی به کار گرفته شده تا اشتها و حس گفتگو را تحریک کند، که آن ها را گزینه مناسبی برای رنگ آمیزی این فضاها می کند که ما دور هم جمع می شویم و غذا می خوریم و با دوستان و خانواده گپ می زنیم.
از اینکه رنگ های پررنگتر و تیره تر در قسمت ناهارخوری استفاده کنید هراسی نداشته باشین. معمولا اینطور جاها فضایی است که دوست دارید حالت صمیمی، دنج و راحتی داشته باشد
در اتاق ناهارخوری میتوانید برای تزئین از وسایل برنجی و آینه آنتیک و کهنه کاری شده مانند تصویر- استفاده کنید.
مطلب مرتبط: طراحی دکوراسیون گرم و صمیمی در نشیمن و پذیرایی
 
نارنجی کدویی و خاکستری رنگ های متداول برای فضاهای داخلی مدرن است. در اینجا این دو با هم ترکیب شده اند تا این آشپرخانه را به جایی برای خوشگذرانی و پذیرایی که در آن پخت و پز انجام می شود و دور هم جمع می شویم بدل کند
 
اینجا یک میز صبحانه نارنجی رنگارنگ حالب دیگر میبینید. اگر شما همچین قسمتی در آشپزخانه تان داشته باشین، جایی مناسب برای استفاده از رنگ های سیر دارید. از این رنگ ها در قسمت های کوچک تر سراسر آن استفاده کنید تا تعادل حفظ شود.  
 رنگارنگ
اگر آشپزخانه شما اوپن است، اکثر دیوارها را به رنگ روشن خنثی نگه دارین که تمام فضای خانه را پوشانده است، و بعد از رنگ های سیر به طرز هوشمندانه ای برای تفکیک کردن قسمت های مختلف استفاده کنید.
رنگ نارنجی متمایل به قرمز طرح دار برای جلب توجه کردن نسبت به اجسام جالب یا جزئیات معماری ساختمان عالی است
 رنگارنگ
اگر شما سقف بلندی دارید یا میخواهید حس دنج بودن به اتاق تان بدهید، از یکی از این رنگ های پاییزی، نزدیک به سقف یا برای سقف استفاده کنید. اینکار به صورت بصری سقف را کوتاه تر نشان می دهد و باعث می شود فضا گرمتر و صمیمانه تر شود
اگر شما هم میخواهید آشپزخانه خود را با رنگ های عمیق پاییزی تزیین کنید در ادامه سه ترکیب مناسب را در طیف های مختلف به شما معرفی خواهیم کرد :
مطالب مرتبط