دکوراسیون اتاق با آینه

دکوراسیون با آینه ها

از منظر طراحی، آینه های ونیزی روشی عالی برای بزرگتر نشان دادن یک فضای است، و با استفاده از بازتابی که دارند کاری می کنند که اتاق ها بزرگتر از آنچه که هستند نشان داده شوند. اما از سویی دیگر و به جز کمی زیبایی که قاب دور آینه ها دارد، بیشتر ما آینه ها را در جاهایی کاربردی و به درد بخور قرار می دهیم به جای اینکه  در نهایت از آن ها برای زیبایی دکوراسیون خانه استفاده کنیم.
این یعنی بیشتر ما یک فرصت بزرگ را از دست می دهیم. نه تنها دکوراسیون با آینه ها می تواند جالب باشد بلکه با کمی خلاقیت می توان به سادگی از آن ها به عنوان یک عنصر زینت بخش جذاب و اصلی در خانه تان استفاده کنید.
اما از آنجاییکه ارائه چند نمونه و مثال عالی بهتر از توصیه هایی برای استفاده از آینه در طراحی است، در اینجا چند روش را بیان می کنیم که شما با آن ها می توانید کارهای حیرت انگیزی با آینه ها در خانه تان انجام دهید از ساده ترین کاربردها گرفته تا خلاقانه ترین استفاده از آینه ها.


استفاده از دو آینه

حتی وقتی شرایط شما را محدود می کند، باز هم همیشه راهی برای استفاده از کمی خلاقیت در استفاده از آینه های لوکس و دکوراتیو وجود دارد. با توجه به همین موضوع، در کنار هم قرار دادن دو آینه می تواند شروع این کار جذاب باشد.
این کار با گیاهان خانگی که در دو طرف این دو آینه به صورت متقارن قرار دارد، ظاهری مجذوب کننده را به وجود آورده است. و در پایان، یک خط نارنجی روشن در بالای قاب آینه ها، عنصر رنگارنگی را به اتاقی که بیشتر با عناصر طبیعی و سبز رنگ ترکیب شده است ، اضافه کرده است.
سبد پرتقال روی میز نیز نکته هوشمندانه دیگری در بهره بردن از رنگ قاب آینه است که در عین حال آن را به عناصر طبیعی دیگر و گیاهان گره می زند. 


آینه با ظاهر هندسی

وقتی آینه ای را برای اتاق تان انتخاب می کنید، خود را به اشکال گرد و مستطیلی یا تزئینات مختلف در اجرای آینه روی دیوار محدود نکنید. تمام این ها انتخاب هایی هستند که در حالات و چینش های مختلف، نمای خوبی پیدا می کنند ولی از انتخاب چیزی متفاوت تر نترسید.
این آینه در مورد اینکه چه کسی حاکم بر جلوه این اتاق است، شکی باقی نمی گذارد. قاب بزرگ و طلایی آن که شکل الگوهای هندسی حیرت انگیزی دارد به قدری مجذوب کننده است که دیگر سطح بازتاب دهنده ای مرکز آن به چشم نمی آید.
مطالب مرتبط