دکوراسیون آشپزخانه

آشپزخانه قلب هر خانه ایست و افراد خانواده به واسطه تهیه و صرف غذا در آشپزخانه دور هم جمع شوند  و این موضوع اهمیت آن را در فضای خانه بالا می برد . باید به این نکته توجه داشت که پخت غذا برای وعده های مختلف یعنی صبحانه , نهار و شام  به صورت پیوسته و متمادی به صورت روزانه برای خانم خانه که این وظیفه را بر عهده دارد گاه تبدیل به کاری کسل کننده می شود و نتیجه آن به سایر افراد خانواده نیز منتقل شده و باعث می گردد خانواده برای تهیه غذا بیشتر از رستورانها و غذاهای فست فود استفاده نماید و آسیب این موضوع به افراد وارد شود .

دکوراسیون آشپزخانهوظیفه ما به عنوان دکوراتور این است که محیط آشپزخانه را ابتدا برای کدبانوی خانه و سپس برای سایر افراد خانواده آنقدر دلنشین و دوست داشتنی سازیم تا همگی با لذت و علاقه در این فضا به پخت و پز پرداخته و یا غذا را در این فضا صرف کنند . آشپزخانه حتی می تواند محل گفتگوی افراد با یکدیگر باشد در آشپزخانه های امروزی که گاها این فضا با نشیمن خانه نیز یکی شده است , دکور آشپزخانه از اهمیت بیشتری نیز برخوردار است . در منازلی که وسعت زیادی دارند و فضای آشپزخانه نیز بزرگ است , دکوراتور می تواند امکانات بیشتری را در تزیین و زیبا سازی فضا بکارگیرد  ولی در آشپزخانه های کوچک این کار نیاز به دقت بیشتری دارد و دکوراتور باید از کمترین فضاها بیشترین استفاده را نماید تا علاوه بر زیبایی کاربرد مناسب نیز وجود داشته باشد .

برای فضایی چون آشپزخانه می توان بینهایت طرح و ایده داشت و با دیدن تصاویر مختلف گاه تصمیم گیری برایمان بسیار مشکل می شود و با خود فکر می کنیم کدام طرح می تواند برای آشپزخانه ما مناسب باشد ؟
در انتخاب دکور آشپزخانه بایستی چند مورد را در نظر داشته باشیم و با رعایت آنها بتوانیم به بهترین دکوراسیون برای آشپزخانه منزلمان برسیم . اولین نکته جایگیری صحیح نقاط مهم آشپزخانه است . سه نقطه مهم و اصلی در آشپزخانه  شامل:

۱ . محل قرارگیری یخچال که وسیله نگهداری مواد غذایی است.

۲ . محل قرارگیری گاز که وسیله پخت و پز است.

۳ . نقطه قرارگیری سینک ظرفشویی که محل شستشو است .

دکوراسیون آشپزخانه
انتخاب درست این نقاط در آشپزخانه علاوه بر آنکه حرکت و فعالیت را راحت تر می کند باعث می شود دکوراسیون آشپزخانه نیز به درستی انجام شود و چیدمان وسایل به نحوی باشد که فضا دلنشین تر , زیباتر و کاربردی تر باشد . از نکات مهم دیگری که باید در نظر داشت استفاده از تجهیزات مناسب درآشپزخانه مانند هود که باید علاوه بر زیبایی به عنوان عنصری دکوراتیو کارکرد خوبی نیز داشته باشد و بتواند به خوبی دود و بوی داخل آشپزخانه را خارج نماید و همچنین سینک ظرفشویی گود و جادار که علاوه بر ایجاد راحتی در شستشو به مرتب نگه داشتن آشپزخانه نیز کمک می کند و می تواند ظروف کثیف را به خوبی در خود جای دهد . مورد بعدی شیرآلات مناسب با قابلیت چرخش در زوایای مختلف است که می تواند در شستشوی آشپزخانه کمک بسزایی نماید . تمامی این قابلیتها به آرامش کدبانوی منزل کمک می کند تا بتواند فعالیت خود را به نحو عالی به انجام رساند .

دکوراسیون آشپزخانهتوجه به داشتن فضای کافی برای قرارگیری وسایل در آشپزخانه از دیگر موارد مهمی است که باید بدان توجه داشت . این موضوع در آشپزخانه های کوچک  بسیار با اهمیت تر می باشد و دکوراتور می بایست توجه بیشتری به این موضوع داشته باشد . استفاده از یک جزیره هرچند کوچک در آشپزخانه می تواند آن را بسیار لوکس تر جلوه دهد و در عین حال فضای بیشتری را در اختیار کاربر قرار دهد .
رنگ در دکور آشپزخانه باید با توجه به نور , ابعاد فضا , چیدمان وسایل و البته سلیقه اعضاء خانواده انتخاب شود . رنگ در آشپزخانه می تواند از طریق کابینتها , پرده و سایر وسایل ریز و درشت ایجاد گردد . کاشیها نیز از موارد مهم دیگری هستند که رنگ و کیفیتشان در فضای آشپزخانه مهم است و باید توجه خاصی به آن داشت .

مطالب مرتبط