دوازده روش برای تزئین و بهتر کردن اتاق-قسمت دوم

روش چهارم : دانستن چگونه قرار دادن لوازم و اسباب روی فرش و قالیچه .

به صورت بنیادی سه راه برای قرار دادن اسبا و وسایل روی فرش یا قالیچه ها وجود دارد:

 راه ۱ : قراردادن همه اثاثیه روی فرش یا قالیچه . گاهی اوقات فرش ( قالیچه ) به اندازه کافی برای قرار دادن اثاثیه روی آن بزرگ است و می توان پایه های وسایل را روی آن قرار داد. این کار باعث ایجاد لوکس تر به نظر رسیدن اسباب می شود. و هر چقدر بزرگتر باشد بهتر به نظر می رسد. فقط مطمئن شوید که سطح کف از هر طرف از گوشه های اتاق بین ۱۲ تا ۱۸ اینچ با فرش فاصله داشته باشد.

تزئین و بهتر کردن اتاقراه دوم : قرار ندادن کلیه وسایل روی فرش یا قالیچه. اگر شما یک اتاق کوچک دارید نکه داشتن کلیه پایه های وسایل خارج از فرش انتخاب اقتصادی تری به نظر می رسد. نیازی به انتخاب فرش بیش از حد کوچک نیست .

فرش باید پایه های جلو صندلی یا مبل را لمس نماید. این رویکرد بهترین و مناسب ترین راه ممکن برای قرار دادن اشیای بزرگ روی فرش کوچک است.

راه سوم : اثاثیه را طوری روی فرش یا قالیچه قرار دهید که فقط پایه های جلویی صندلی یل مبل روی فرش قرار بگیرد در حالت دوم پایه های مبل جلو فرش را لمس می کرد اما در راه سوم مبل یا صندلی ۱۰ تا ۱۵ سانتی متر بعد از فرش قرار می گیرد.

تزئین و بهتر کردن اتاقروش پنجم : مقاومت در برابر اصرار بیش از اندازه

شما نشانه هایی را در مورد پولک های دریایی آبی و سفید و برخی نقاشی های قایق بادبانی می دانید . این کار دفعات زیادی انجام شده است . در این نشانه ها آن حس و حالی را که باید در کنار دریا بدست بیاورید نمی توانید بیابید . پس بهتر است بجای تابلو هایی که مثلا در آن از آثار ساحلی استفاده شده کمتر د ر منزل و اتاق  از این نوع آثار بهره ببرید.

تزئین و بهتر کردن اتاق روش ششم: ساخت نقاط کانونی 

نقش های هدایتی و پشتیبانی برای اعضای ساخت یک محصول وجود دارد.  به همین ترتیب برای طراحی ها هم همین نقش ها وجود دارد. نکات برجسته ی خود را انتخاب کنید و نکات اصلی را در اتاق ثابت نگه دارید. به بقیه آیتم ها اجازه دهید در نقش دوم ( نه نقش هدایتی ) ظاهر شوند. و اجازه ندهید که همه ی آیتم ها نقش تعیین کننده و حیاتی داشته باشند.

نقاط کانونی ممکن است مانند یک هود در آشپزخانه ، طاقچه ی روی بخاری در اتاق نشیمن و یا میز بالای تخت خواب در اتاق استراحت  باشد. چیزی که جلب توجه می کند را انتخاب کنید. در این اتاق شومینه  و نور با هم به صورت اشتراکی به عنوان نقاط کانونی همکاری می کنند. چشمانتان را به سمت راست و وسط بچرخانید تا بتوانید ترکیب این دو را با هم ببینید.

تزئین و بهتر کردن اتاقروش هفتم : خطوط دید را در نظر بگیرید.

نقاط کانونی بایستی آزاد باشد و از یک اتاق به اتاق دیگر واضح و معلوم باشد. به طوری که آن را احساس کنید. بنابراین بهترین نقطه برای نقاط کانونی معمولا به طور مستقیم از ورودی اتاق شروع می شود.

تزئین و بهتر کردن اتاقروش هشتم : کلکسیون خود را ویرایش کنید.

تکه یا قطعه ای که مناسب دیوار نیست را به هیچ عنوان آویزان نکنید . من اهمیتی نمی دهم که چه کسی آن را به شما اهدا کرده باشد . اگر آن برای شما کار نمی کند بهتر است آن را در جای دیگر مثلا در اتاق دیگری استفاده کنید.

یکی کردن ریشه ها و تم ها برای استفاده سودمند قطعات بکار برده می شود. و تعادل تقریبا کامل می شود. من مطلبی را که کوکو چانل در مورد متحد کردن تم ها بود را به یاد دارم که می گفت : قبل از این که خانه را ترک کنید به آیینه نگاه بیندازید یک چیز را از آن دریابید و آن این است که طراحی متوقف نخواهد شد.

تزئین و بهتر کردن اتاق

دوازده روش برای تزئین و بهتر کردن اتاق-قسمت اول

دوازده روش برای تزئین و بهتر کردن اتاق-قسمت آخر

مطالب مرتبط