ده عنصر در آپارتمان های به سبک پاریسی-قسمت اول

من به تازگی با طراحان داخلی دو روز جلسه داشتم که با انها در باره آپارتمان های به سبک پاریسی صحبت کردم . نیکی دارلیمپل ابتدا گفت : در سبک قاب عکس های قرن نوزده میلادی در پاریس از گج سفید استفاده می شده است . او از این کار سبکی نوین را الهام گرفت و در کتابخانه خود به کار برد . روز بعد النا رودیگر گفت : او و مشتریانش را در آپارتمان پاریسی نگه داشت تا بتواند از نظرات آنها برای الهام گرفتن از طراحی های جدید استفاده کند . از نشانه های سبک پاریسی می توان به دیوار های سفید ، محصولات چوبی ، جیوه و شیشه ، سنگ مرمر و طاقچه سنگی اشاره کرد .

در زمان سلطنت ناپلئون سوم بین سال های ۱۸۵۳ و ۱۸۷۰ بسیاری از نما ها و اشکال معماری مانند گچ سفید ، طاقچه شومینه ، کف پارکت و درهای فرانسوی مورد توجه گرفت . امروزه این عناصر سنتی با مبلمان تمیز پوشیده و آثار هنری مدرن در خانه های شیک پاریسی نمایان تر از قبل شده است . ده عنصر در خانه های پاریسی وجود دارد که به آنها اشاره خواهیم کرد .

عنصر اول : دقت در تعادل بین قدیمی و جدید

این اتاق نشیمن ترکیبی از سنتی و مدرن است . معماری محصولات چوبی به طور معمول در سبک سنتی استفاده شده است . مبلمان با خطوط براق ، سایه های نا موزون و بی تناسب دوران سلطنت ناپلئون سوم را در ذهن بیینده تداعی می کند .

با استفاده از رنگ روشن مانند سفید ، کرم و خاکستری کم رنگ روی دیوار و سقف می توان سبک فرانسوی را به اتاق الهام بخشید .

ده عنصر در آپارتمان های به سبک پاریسیعنصر دوم : ریخت و پاش در سنگ مرمر شومینه

در آپارتمان زیبا در پاریس ، سنگ مرمر شومینه بسیار خودنمایی می کند . این نوع شومینه در اواسط قرن نوزدهم ظاهر شد و اغلب بالای آن از آینه بزرگ با قاب گچی استفاده می شده است . این نوع طراحی چشمان بیینده را به خود جذب می کند .

ده عنصر در آپارتمان های به سبک پاریسی

ده عنصر در آپارتمان های به سبک پاریسی-قسمت دوم

ده عنصر در آپارتمان های به سبک پاریسی-قسمت آخر

مطالب مرتبط