۱۰ دلیل برای استفاده از سبز نعنایی در دکوراسیون منزل

اگر وقتی به رنگ سبز نعنایی فکر میکنید به یاد سرامیک های خانه های قدیمی ودر و پنجره های چوبی خانه مادر بزرگتان می افتید باید هر چه سریع تر ذهنیت خود را نسبت به این رنگ عوض کنید .
رنگ سبز نعنایی چیزی فراتراز وسایل قدیمی و کاشی های کهنه است . این رنگ تقریبا با هر سبک دکوراسیون و با هر رنگی ست میشود و بر ربط نیست که بگوییم رنگ سبز نعنایی آفتاب پرست دنیای دکوراسیون است و خود را با هر محیطی تطبیق میدهد . در ادامه به ۱۰ دیلی که عاشق این رنگ خواهید شد اشاره میکنیم.

۱۰ دلیل برای استفاده از سبز نعنایی در دکوراسیون منزل :

۱٫ رنگ سبز نعنایی در کلبه ها و خانه های ییلاقی بهترین گزینه است .

سبز نعنایی به خانه های ییلاقی که بیشتر وسایل چوبی و قدیمی در آن قرار دارد جانی دوباره میدهد و به فضا انرژی تزریق میکند . اگر رنگ کردن خانه ییلاقی تان در حال حاضر ممکن نیست میتوانید تنها درب منزل و قاب پنجره ها را رنگ کنید . شماره پلاک خانه را با اعداد مسی به درب بزنید تا زیبایی آن دو برابر شود .

۲٫ سبز نعنایی خیلی روشن جایگزین مناسبی برای سفید خالص است .

برای سال های متمادی آشپزخانه های کاملا سفید بسیار محبوب و متداول بودند . اگر خودتان و آشپزخانه تان برای تغییر این روند آماده هستید سبز نعنایی بسیار روشن یکی از بهترین گزینه هایتان خواهد بود .
مطمئن باشید این رنگ خیلی دیر خسته تان خواهد کرد چون علاوه بر اینکه کمی رنگ به آشپزخانه میدهد با صندلی های چوبی روکابینتی های سنگی هم بسیار عالی میشود.

۳٫سبز نعنایی به اتاق پر از وسایل آنتیک جان میبخشد .

اگر به وسایل آنتیک و قدیمی علاقه زیادی دارید اتاق تان پر از وسایل آنتیک است . پیشنهاد میکنیم دیوار ها را به رنگ سبز نعنایی در بیاورید تا حس مغازه های سمساری وآنتیک فروشی قدیمی را زنده کند . سبز نعنایی روشن با وسایل چوبی تیره تضاد جالبی ایجاد میکند .

۴٫ سبز نعنایی هم با وسایل قدیمی هم با وسایل جدید ست میشود.

اگر در خانه ای قدیمی وبا وسایل قدیمی زندگی میکنید رنگ سبز نعنایی دیوار ها به شما کمک میکند تا وسایل قدیمی را با وسایل جدید تر در کنار هم استفاده کنید .
برای مثال در عکس بالایی رنگ دیوار ها موجب شده تضادی بین کنسول و گرامافون قدیمی و صندلی و تزئینات دیواری مدرن کناری آن حس نکنیم و در واقع این دو المان به خوبی در کنار هم ست شده اند .

۵٫ سبز نعنایی میتواند بسیار شیک باشد .

عکس بالایی یکی از بهترین نمونه های است که ثابت میکند این رنگ میتواند خیلی هم شیک و لوکس به نظر بیاید . با تابلو به سبک چینی ، عسلی هایی که با آینه ها آنتیکتزئین شده اند و روتختی ساده و شیک کوسن ها و صندلی سبز نعنایی فضا را جالب تر وشیک تر کرده اند .
این رنگ خصوصا اگر در پارچه لوکسی مانند مخمل و ابریشم باشد کاملا شیک و بی نظیر خواهد بود.

۶٫ سبز نعنایی مات انتخاب عالی برای رنگ کردن وسایل قدیمی است .

اگر از سبک خانه های قدیمی و چوبی خوشتان می آید رنگ سبز نعنایی مات برایتان بسیار مناسب است .کافی است یکی از وسایل چوبی تان را به این رنگ در بیاورید و روی آن از وسایل و تزئینات مسی و قدیمی استفاده کنید .
رنگ سبز نعنایی

۷٫ سبز نعنایی جنسیت ندارد .

اگر فرزندان تان یک اتاق مشترک دارند و یا هنوز از جنسیت کودک آینده تان خبر ندارید رنگ سبز نعنایی بهترین گزینه برای اتاق کودک خواهد بود . این رنگ جنسیت ندارند و در عین حال سرزنده وانرژی بخش است .

۸٫ کوچک ترین المان ها بزرگترین تاثیر را خواهند داشت .

در یک آشپزخانه کالا سفید حتی کوچک ترین المان ها میتوانند تاثیرات بزرگی داشته باشند برای مثال در عکس بالا لوستر و قهوه جوش سبز نعنایی کاملا فضای سرد و کاملا سفید آشپزخانه را شکسته و جنبشی در آن ایجاد کرده اند.

۹٫ سبز نعنایی برای خانه های ساحلی بسیار مناسب است .

بیشتر خانه های ساحلی دارای دکوراسیون داخلی آبی هستند اما رنگ سبز نعنایی روشن میتواند بودن آبی بودن حس دریا را به خانه بیاورد و با فضای بیرونی خود هماهنگ شود در حالیکه از الگوی تکراری همیشگی اجتناب کرده . پس اگر از رنگ آبی خوشتان نمی آید و یا میخواهید خاص باشید بجای فیروزه ای یا آبی نیلی ، میتوانید از رنگ آبی نعنایی روشن که کمی به آبی میزند  برای تزئین منزلتان استفاده کنید .

۱۰٫ سبز نعنایی هیچ گاه از مد نمی افتد .

اگرچه اوج محبوبیت این رنگ در ده ۳۰ تا ۶۰ بود با این حال از آن زمان به بعد هم چنان طرفداران خود را دارد . بهترین دلیل این محبوبیت آن است که این رنگ تقریبا برای هر اتاقی مناسب است ، با تمام رنگ ها به راحتی ست میشود و مهم تر از همه در هر مکانی قرار گیرد به محیط انرژی و روح میدهد .
مطالب مرتبط