دفتر کارهای مدرن و آرمانی

وقتی به یک دفتر کار فکر می کنید به چه چیزش فکر میکنید؟ دفتر؟ به طرز خنده داری به میزهای افسرده کننده فشرده شده بین اتاق های مربعی و یک اتاق کنفرانس با پرده های کرکره ای سبز؟
هیچ کس نمی خواهد آنجا کار کند و خوشبختانه فضای کاری مدرن هم شما را مجبور به این کار نمی کند.
از  آنجایی که ۱۶ ساعت کار روزانه همراه با یک محیط خشک و تنگ، و یک مکعب جدا شده هر کسی را می سوزاند، کارفرمایان اقداماتی را برای اطمینان از اینکه کارکنان خوشحال، راضی و خوشبخت باشند انجام می دهند.
دفاتر از میزهای کسل کننده فاصله گرفته اند و از طراحی محلی بهره می گیرند. اگر شما یک مارک تجاری خلاقانه را می خواهید، نیاز به یک فضای خلاقانه دارید. از این رو، آخرین حرف یک دفتر “رزیمریکال” است.

دفاتر چگونه این کار را انجام می دهند؟

دفتر فعلی ریشه در دوران “مرد عصبی” دارد. در ۱۹۶۷  “اکشن آفیس۲” هرمن میلر چیزی که شما امروز به اتاق مکعبی (پارتیشن بندی ادارات)  معروف است را متولد کرد.
در آن زمان، نوآوری در طراحی دفتر به عنوان وسیله ای برای حفظ حریم خصوصی و توانایی بیشتر برای بیان خود در مکعب فردی پیش بینی شده بود. اتاق های کنفرانس به عنوان تنها فضای انجمنی شرکت ها دوبرابر شدند.
اما در حال حاضر فضاهای کاری آخرین مورد برای فرهنگسازی برای نوآوری و “هک” هستند. وقتی ما از طراحان خودمان می پرسیم کی اولین بار دفاتر با نقشه باز را با اثاثیه مسکونی دیده اند، همه آن ها به “دره سیلیکون” اشاره کردند.
نقاط حساس تکنولوژی نیاز دارند تا کارکنان را به اندازه کافی شاد نگه دارند تا گام های خود را برای باقی ماندن در کار  بابهره و  در حرکت استوار کنند. کسی نیاز ندارد که بیش از این ها در یک مکان بنشیند.
تا زمانی که شما وای فای دارید شما در محل کار هستید. جنیفر والنستاین از هومپولیش با اشاره به تحقیقی در واشنگتن پست گفت :”هفته کاری ۴۰ ساعت مرده است و آمریکایی ها زمان بیشتر و بیشتری را در کار به سر می برند. این به نظر طبیعی می رسد که تنها چیز طبیعی که ما یک اشتیاق به آن داریم فضای راحت خانه است.”
فضای کاری مدرن

روش جدید فکر کردن

بهترین رویکرد جدید در طراحی دفتر، بهتر است با کتی کونویتز مدیر اجرایی شرکت NYC CEO توصیف شود: “کار نباید یه یک امر روزمره باشد- شما باید بتوانید یک الهام در محل کار خود پیدا کنید”.
این که آیا اسلایدهای شیشه های تزئینی در دفتر مرکزی گوگل در نیویورک یا نقاشی های غول پیکر گرافیکی در دتر منلو پارک فیس بوک وجود دارند نشان می دهد دفاتر برای اینکه کارکنانشان را راضی نگه دارند از گذشته خیلی مناسب تر هستند.
در حال حاضر شما می خواهید تعادل کارکنان خود را حفظ کنید: بعضی از کارکنان ممکن است دوست داشته باشند در یک میز به طور جمعی کار کنند، در حالی که دیگران نیاز به یک فضای آرام برای تمرکز دارند.
سپس شما می خواهید ارتقاء شغل پیدا کنید. در کوتیدیان نیویورک، مبل های چرمی غول پیکر، در زیر لوسترهای بزرگ شیشه فیوزگلس قرار گرفته است.
روفستاک در اوکلند یک فضای آشپزخانه ای همکاری را نشان می دهد نه نمایش یک محل فروش مخفی را. در پلاک پی آر در بوستون، که وقتی کتاب ها در گوشه قرار گرفته اند و شومینه و رنگ های سیر دیوار را می بینید حس می کنید وارد خانه شده اید. و شرکت ترینیتی در سن فرانسیسکو دارای فرش های ایرانی پهن شده و پوشش های تزئینی دیواری است.
هدف، همان طور که طراح جولیا هانی مونتانز اشاره کرد: “تزریق احساس راحتی و آشنایی با دفاتر است، بنابراین کارکنان آخر روز در دفتر را نمی بندند.
صبر کنید. پس آیا هنوز بین دکوراسیون داخلی مسکونی و اداری تفاوت وجود دارد؟
بله شما هنوز نیاز دارید آپارتمانتان با آژانس تبلیغاتیتان متفاوت باشد. اولین تفاوت، استانداردهای سختگیرانه زیادی مثل کهنگی و پارگی برای اثاثیه دفتر وجود دارد. و همچنین انتخاب مواد، سهولت در تمیز کردن، و تحرک را باید در نظر گرفت.
خوشبختانه بازار اثاثیه توجه داشته است. مارک های کلاسیک تجاری با کیفیت مانند کنول، هرمان میلر، استیلکیس، تکنیون و ویترا به طور مداوم در زیبایی شناسی در حالی که نیاز های تولید را برآورده می کنند، محصولاتشان را بهبود می بخشند.
در حالی که مارک های تجاری مثل دیزاین ویتین، بلودات، ریچ، وست الم در حال تلاش برای ارائه گزینه های قابل تشخیص خود بر اساس نیاز مشتری هستند.
و طراحان این همه را با انتخاب قطعات کلیدی از مارک های خاص غیرتجاری متعادل می کنند و لحظات غیرمنتظره ای را درون فضایشان ایجاد می کنند.
فضای کاری مدرن

پس شما چگونه این کار را انجام می دهید؟

عناصر طراحی عملی که گذار را مشخص می کنند چه هستند؟ اینجا چیزهایی هست که طراحان ما توصیه می کنند.
نورپردازی
 فلورسنت های خطی پیش فرض که به طور خودکار دفتر شما (و صورت شما ) را خسته می کنند. نورهایی که شما در خانه می بینید، دیواری ها، آویزها، و حتی لامپ های مشبک در میزهای جمعی برای ایجاد فضای گرم تر و جلوه بیشتر. با این حال بهترین گزینه هنوز سقف نور گیر شیشه ای است که علاوه بر استفاده از نور طبیعی فضا را بزرگتر هم میکند.
صندلی ها
 همه چیزی در مورد گزینه هاست! ایجاد راحتی در صندلی ها علاوه بر فضاهای کاری سنتی تر. میزهای ایستاده، میزهای بار، میزهای جمعی و سالن های دارای قابلیت انعطاف پذیری فضا هستند.
رنگ
 تزئین فضای اداری خود را با رنگ نه تنها آن را خوشایند تر و سرگرم کننده تر می کند بلکه یک فرصت برای مارک تجاری شرکت در فضا می دهد. از رنگ های برجسته دیواری تا گرافیک، آثار هنری، و اثاثیه یا لوازم داخلی.
اتاق ها
 آشپزخانه ها، فضاهای کافی نت، فضای مطالعه، انواع جدید فضا اجازه می دهد تا مردم  لحظات آرامش را برای تحرکت بدنهایشان به دور از مکان های یکنواخت مانند صندلی به دست بیاورند.
چندکاره بودن یک نکته کلیدی است. زمانی که تینا ریچ در حال طراحی برای مدلسازی مقیاس بزرگ برای مدل کارلی کلوس بود می دانست هر چیزی باید دو یا سه وظیفه را انجام دهد. تینا می گوید:”ما میخواستیم اتاق جلسه مانند یک فضای زندگی و اتاق کنفرانس به عنوان یک اتاق ناهارخوری برای جشن ناهار دوبرابر شود.
گیاهان
 آوردن سبزی به داخل محیط کار زندگی بیشتر را در محیط های رسمی متولد می کند. و این گیاهان بهره وری را افزایش می دهند.
مواد و تأکیدهای پیش بینی نشده
صنایع چوب گرم، دسته های در، و اشیاء باید با آن مانیتورها تضاد داشته باشند. با مخلوط کردن وسایلی که در اداره کم استفاده می شود مثل (مخمل، جلا و چیزهای آنتیک) و وسایل شخصی فضا به هم پیوسته تر و کم تر اداری به نظر می رسد.
مطالب مرتبط