درب ها و کاشی های آینه ای

آینه به تنهایی ابزاری برای دیدن خود و اطرافمان است. اما در یک خانه درب ها و کاشی های آینه ای راهی برای بهتر کردن ظاهر فضا هستند.
اگر از ظاهر فعلی خانه تان راضی هستید، چرا با استفاده از آینه هایی که به طور مناسب جایگذاری شده اند این لذت را دو برابر نکنید؟

استفاده از یک درب آینه ای سنتی

فایده استفاده از درب آینه ای در هیچ کجای خانه بیشتر از سرویس بهداشتی نیست. اینجا جایی است که شما مسواک می زنید، موهایتان را دست می کنید و (بعضی ها هم) آرایش می کنند.
با وجودی که استفاده از آینده در روشویی مناسب است ولی اغلب برای دسترسی آسان به آن برای اینکه ببینید ظاهرتان از نزدیک چطور است خیلی دور هستند. داشتن پکیج آینه ای که دسترسی به آن ساده است، زمان لازم برای آراسته شدن را کمتر می کند.
بعد از سرویس های بهداشتی این اتاق خواب ها هستند که به آینه نیاز دارند. داشتن درب آینه ای در ورودی یا درب های آینه ای در فضای داخلی به شما نمایی کامل از قدتان می دهد و شما می توانید همیشه مطئن باشید که پوشش تان تاثیربرانگیز است.

 

درب های آینه گرداگرد خانه

سرویس های بهداشتی و اتاق خواب ها تنها مکان ها در خانه نیستند که استفاده از آینه در آن ها مفید است. از آنجاییکه آینه ها فضای موجود را بازتاب می دهند، می توانند به فضاهایی که خیلی بزرگ نیستند، عمق اضافه کنند.
برای مثال دربی آینه ای در راهرو ورودی باریک، می تواند کاری کند که کمتر تنگ به نظر برسد. همچنین درب تزئین شده با آینه آنتیک و کهنه کاری شده می تواند حسی خوشایند را به اتاق خلوت، مطالعه یا حتی پذیرایی بدهد.

کابردهای کاشی های آینه ای

بر خلاف دیگر آینه ها، کاشی های آینه ای به جای کاربردی بودن، کاملا برای زیبایی به کار می روند. کاشی های کوچک آینه ای اغلب برای ساخت موزائیک ها؛ کاشی های آینه ای بزرگتر استفاده می شوند اما کاربردهای دیگری هم دارند.
کاشی آینه ای را می توان در آشپزخانه ها به عنوان رویه کابینت استفاده کرد. خیلی بهداشتی است، ساده تمیز می شود و تشخیص خاک یا دوده روی سطح آن آسان است.
  بر خلاف دیگر سطوح شیشه ای، کاشی های آینه ای شکننده تر هستند؛ توصیه می شود طی تهیه تمام غذاها از تخته آشپزخانه استفاده شود. کاشی های آینه ای همچنین معمولا در پشت اجاق ها نیز به کار می روند. مقاومت آن ها در برابر گرما به خوبی ظاهر آن ها است.
یکی از بزرگترین مزیت ها استفاده از کاشی های آینه ای به جای کاشی آینه ای یک تکه آن است که تعویض آینه ها بسیار ساده است. ترکی در کاشی یک تکه معمولا به تعویض کل کارمنجر می شود؛ وقتی یک کاشی بشکند، تنها چیزی که باید عوض شود همان یک عدد کاشی است. به علاوه، ترکی کوچک از یک کاشی به بقیه کاشی ها گسترش نمی یابد.

کاشی های آینه ای تزئینی

بعضی ها فقط ظاهر کاشی ها را دوست دارند و می خواهند از آن ها در جاهایی غیرمعمول استفاده کنند. کاشی آینه ای به اندازه کافی تنوع دارد که برای هرجایی استفاده شود.
استفاده از این کاشی ها برای مقاصدی کاملا تزئینی معمولا در حمام ها برای دیوارهای قسمت دوش گرفتن و یا دیوارهای کل فضای حمام استفاده می شوند.
کاشی های ویژه ای را می توان یافت که در واقع آینه هایی نیمه شفاف با لامپ هایی در پشت شان هستند. وقتی شما کلیدی را بزنید، کاشی ها با رنگی های درخشانی روشن می شوند؛ دوباره کلید را می زنید و کاشی به صورت یک آینه معمولی می شود.
مطالب مرتبط