درباره آینه های شیشه ای ونیزی

راهی ساده برای ایجاد ظاهری زیبا در هر فضایی اضافه کردن یک آینه ونیزی نفیس به آن است. این قطعات ارزشمند سبب بازتاب نور می شوند و به عنوان یک نقطه کانونی هنری در فضا عمل می کنند که هر فضایی را به محیطی مسحورکننده با ظرافت های دنیای قدیم تبدیل می کنند.
کاربرد آینه ها آن است که شما برای آخرین بار قبل از بیرون رفتن از خانه ظاهرتان را بررسی کنید. اما آیا به این فکر کرده بودید که با اضافه کردن شیشه های تزئینی به دکوراسیون خانه تان می توانید به روشی عالی نور فضای داخلی تان را افزایش دهید؟
یا اصلا اینکه آینه های می توانند به عنوان یک عنصر هنری نیز در خانه تان به کار بروند؟ آینه چیزی فراتر از یک سطح بازتاب دهنده ساده است، و همین آینه ها می توانند در جهان تفاوت ها را رقم بزنند.
زیباترین و معروف ترین آینه ها در مورانوی ایتالیا ساخته می شوند. صنعتگران ماهری این کارهای هنری را با دستان خودشان می سازند، با تکنیک ها و رموزی که طی قرن ها کار با شیشه از نسلی به نسل دیگر منتقل شده است.
آینه های ونیزی زیادی که قرن های قبل با دست ساخته شده اند را هنوز هم می توان یافت، آینه هایی که نسل به نسل توسط خانواده هایی به عنوان گنجینه ای گران بها از آن حفاظت کرده و بهره برده اند.

امروزه نیز صنعتگران شیشه ونیزی هنوز از تکنیک های هنری گذشته برای ساخت آینه های ونیزی زیبا استفاده می کنند. از سبک های حکاکی ساده شیشه گرفته تا طرح های دقیقتر مثل طرح های برجسته و مهره های شیشه ای، و با تنوع وسیعی در اشکال و اندازه ها، برای هر نوع دکوراسیونی، آینه ی ونیزی مناسبی وجود دارد.
در حالیکه بیشتر آینه های ونیزی به شکل بیضی کلاسیک تولید می شوند، ولی شما می توانید اشکال مستطیلی شکل، هشت ضلعی و حتی آینه هایی را با طراحی هایی زیبا در بالای آینه پیدا کنید.
علاوه بر الگوی های برجسته و حکاکی شده، شما نمونه های زیادی با رنگ های طلایی، طراحی های گلدار و صفحه ای و حتی با طراحی گل رز را می توانید در این نوع گنجینه ها ببینید.
ظاهری کلاسیک برای یک فضای پذیرایی یا ناهارخوری رسمی، نیازمند قرار دادن یک آینه دیواری روی یک از دیوارهای اصلی است. در فضای یک ناهارخوری، یک آینه شیشه ای ونیزی زیبا می تواند نور ملایم لوستر را بازتاب دهد و محیط صرف غذا با خانواده و دوستان را بهبود ببخشد.
در فضای پذیرایی، زیبایی با ظرافت پیچیده آینه ونیزی به عنوان یک گنجینه هنری زیبا خواهد بود.
اما فکر نکنید که آینه های دیواری باید محدود به فضاهای رسمی خانه تان شوند. در یک راهرو، یک آینه ونیزی می تواند این فضای تاریک را روشن تر کند و به آن جذابیت و شور اضافه کند.
یک آینه ونیزی در یک اتاق خواب ظرافت و زیبایی ماهرانه ای ایجاد می کند و حتی یک حمام با اضافه شدن یکی از این آینه های شاهکار ونیزی می توان فریبندگی بیشتری پیدا کند.
مطالب مرتبط