خانه ای سبز در دل کویر

یکی از خانواده های شناخته شده کویت برای ساخت خانه ای سرسبز و خنک در کویت به پیش شرکت معماری داخلی و دکوراسیون AGi رفتند که در واقع شرکتی مشترک بین مادرید و کویت بود.
در خواست خانواده ساخت خانه ای بود که فضای رو باز آن ۳۶۵ روز و حتی در تابستان های سوزان کویت هم قابل استفاده باشند.
معماران Joaquín Pérez-Goicoechea و Nasser Abulhasan موسسان شرکت تصمیم گرفتند برای براورده کردن خواسته مشتری از چند باغ های کوچک و پر تراکم در جای جای خانه استفاده کنند تا حس بیرون بودن را در فضای داخلی خانه القا کنند .
برای کارایی هرچه بیشتر فضا های روباز عادت ها ورفتارهای خانواده برای روزها مورد مطالعه قرار گرفت تا کاربرد آنها از هر فضا کاملا مشخص شود.
در انتها به علت شرایط آب و هوایی فضای بیرونی خانه به صورت سه طبقه ساخته شد. هر طبقه دارای باغ جدا گانه ای است که در هر مکان و طبقه ای حس بیرون بودن را القا کند.
معماری داخلیسه طبقه و بخش های آنها با راه پله ها و راهرو های خارجی به هم متصل اند. با این روش این مکان ها هم جزوی از خانه هستند و هم در واقع بیرون خانه قرار دارند.
قسمت استخر و فواره در مرکز خانه قرار دارد به طوری که از تمام طبقات قابل مشاهده است. طبقه زیرین که در آن استخر و باغ مرطوب قرار دارد در واقع طبقه تابستانی است تا صاحبخانه ها بتوانند به دور از آفتاب سوزان کویر تابستان خود را بگذرانند .
طبقه و باغ زمستانی آرام تر و خصوصی تر است که  بر روی سقف قرار گرفته و زیر سایبان های تعبیه شده میتوانید بشینید و دریا را تماشا کنید .
اگر چه فضا های بیرونی به سه طبقه تقسیم شده با این حال در واقع جزئی از یک خانه اند . طبق گفته های طراحان ساختمان بزرگترین چالش طراحی داخلی این خانه این بود که نقشه ها و دکوراسیون داخلی باید طوری بود که هر طبقه مشخصه های منحصر بفرد خود را داشته باشند در حالی که در واقع بصورت یک مجموعه دیده شوند .
معماری داخلیبا طراحی طبقه ای خانه در واقع طراحان موفق شدند فضای خصوصی تر را از فضا های عمومی تر که مهمانان خانواده در آن رفت و آمد دارند مجزا کنند .
جبه بیرونی خانه از لایه های آلمینیومی آبکاری شده پوشانده شده تا نور آفتاب را بازتاب و از گرم شدن خانه جلوگیری کند.
مطالب مرتبط