خانه ای برای ۳ نسل-قسمت اول

یک پدر خانه دوران کودکی اش را بازسازی کرد تا هم به اندازه کافی برای خانواده جا داشته باشد و هم دید گسترده ای از دریاچه روبه رو داشته باشد
پیش زمینه 
خانه اولیه خانه دوران کودکی یکی از صاحبخانه ها بود. چندین سال بود که ساخته شده بود ولی از تمام منظره استفاده نمی کرد.
معمار جان دی فارست (John DeForest) می گوید ” تصمیم سختی بود اما او تصمیم گرفت تا خانه جدیدی برای خانواده اش بسازد و در عین حال برخی درختان بخصوص و قهوه خانه انتهای اسکله را حفظ کند و با کمک شیشه های تزئینی از نور بیشتری بهره ببرد .
طرز کار
مجموعه ای از مصالح که با دقت کنار هم مرتب شده بود کلید این دکوراسیون داخلی بود. این مصالح خانه را به چشم انداز و آنسوی آن ارتباط می دهد. دی فارست می گوید “
بتن آرماتور بندی شده فضاهای اصلی را شکل می دهد و فضای داخل را به بیرون هدایت می کند”.
معمار فولاد زدزنگ را به در ورودی و برخی از روکش های بیررونی اضافه کرده است. میگوید ” فولاد به یک رنگ زنگاری سیر می رسد”. سقف چوبی از جنس سرو است. تیرنماهای سقف فضا را تفکیک می کند و به ظاهر بزرگ خانه قسمت های باصفا می دهد.
مطلب مرتبط: ترکیب معماری شرقی و غربی در خانه ای در ونکوور
 
سرسرای اصلی
سرسرای اصلی قسمت های ناهارخوری و پذیرایی را در یک فضای بزرگ، با ارتفاع ۱۳٫۵ فوت  شامل می شود. شیشه درب لابی ، کف صیقلی بتنی، تیرنماها و پستی و بلندی های سقف از جنس چوب سرو  پیوستگی را در سراسر نقشه باز فضاهای عمومی ایجاد کرده است.
دی فارست می گوید،” تنوع طبیعی لطیف در رنگ بتن و زمینه آن اساس خانه را تشکیل می دهد و با مصالح گرم تر مثل چوب و مبلمان کنتراست ایجاد می کند.”
طراحی
خانه سه فضا را شامل می شود. سرسرای اصلی محیط های عمومی را شامل می شود. دومی یک سوئیت خصوصی مجلل است که جای دنجی را تشکیل می دهد.
سومی، طبقه دوم، اتاق خواب ها و سرویس ها و سرویس های بچه ها و مادربزرگشان را جا داده است. بیشتر این فضاها چشم انداز دریاچه را دارند، در حالیکه بیشتر قسمت های کاربردی مثل اتاق لباسشویی روبه روی خیابان است.
قسمت ناهارخوری
با ورود به منزل، مهمانان قسمت ناهارخوری را درست در امتداد چشم اندازی مجذوب کننده از دریاچه می بینند. قسمت های مختلف در این فضا به دقت در نظر گرفته شده اند: میز، کنار ستونی که شومینه در آن است قرار گرفته و این موضوع که به سقف متصل است آن را معلق نشان می دهد.
قهوه خانه
سازه بیرون و کنار اسکله از قبل بوده است و خاطرات زیادی از آن در ذهن صاحبخانه است.
 
شومینه
شومینه دو طرفه است، گرما را به قسمت ناهارخوری و پذیرایی می دهد. با کمک قسمت فرش شده میتوان این قسمت ها را بدون جداسازی از هم تشخیص داد.
شومینه در پوششی که دور آن با ظرافت از آلیاژ فولاد استفاده شده قرار گرفته است.
مطلب مرتبط: طراحی دکوراسیون خانه با شومینه
پذیرایی های داخل و بیرون
درهای کشویی باز می شوند و داخل دیوار می روند تا به طور کامل فضای داخل را به سمت حیاط و چشم انداز بگشایند. دی فارست همچنین ارتباط قوی بین فضای داخلی و بیرونی را از طریق اجسام ایجاد کرده است.
دیوار های بتنی سوراخ دار را در سمت چپ و راست این عکس مشاهده کنید. دی فارست می گوید، ” سوراخ ها به آنها وزن می دهد.”
مطلب مرتبط: ظاهر پذیرایی تان را حرفه ای کنید
مطالب مرتبط