جنس و سایز کابینت های چوبی

در هر صورت انتخاب کابینت مناسب اشپزخانه و یا حمام شما بسیار مهم می باشد فاکتورهای زیادی در انتخاب نوع کابینت مناسب تاثیرگذار می باشد سه قسمت در کابینت مهم می باشد یکی جعبه قفسه و کشوها هرکدام می توانند بروش های مختلفی ساخته شوند کابینت ها معمولا به چهار روش اماده می شوند جعبه کامل و اماده نصب و قابل اسمبل در محل  در زیر توضیحاتی در رابط ه با نحوه ساختن کابینت ها اورده شده است.

کابینت های چوبیجعبه ها

این جعبه ها اماده پر شدن با کشوها می باشند این جعبه ها از سه جنس تخته سه لا خرده چوب و یا ام دی اف  ساخته می شوند برای هرکدام معایب و مزایایی وجود دارد.

کابینت های چوبیزمانیکه از تخت سه لا استفاده می نمایید ضخامت ان ¾ می باشد این تخته از ترکیبت چند عدد تخته ایجاد شده است و در مناطق مرطوب مقاوت  کمی دارد.

کابینت های چوبیتخته های ساخته شده از خرده چوب قیمت بسیار کمی دارند و از فشرده سازی خرده چوب ها ساخته می شوند این تخته ها در برابر رطوبت مقاومت بیشتری دارند و مناسب مکان های مختلف تری می باشند.

کابینت های چوبیتخهت های ام دی اف گرانتر از تخته سه لا می باشند و از لایه های رنگ بروی ان استفاده می شود بعضی از شرکت های سازنده کابینت این چند نوع جنس مختلف را در هم مخلوط می نمایند و قطعه جدید ایجاد می نمایند.

کابینت های چوبیقفسه ها و کشو ها از تخته سه لا ساخته می شوند و یا ام دی اف و می توانند بروش های مختلفی اسمبل شوند معمولا از روش چسب زدن برای انها استفاده میشود.

کابینت های چوبیکناره های کشو ها معمولا ½ اینچ و بالا و پایین ¼ اینچ گرفته می شوند و بسیار نازک انتخاب می شوند.

کابینت های چوبیهمچنین توسط دستگاه ها برش هایی بروی کابینت ها زده می شود.

کابینت های چوبیکابینت ها می توانند قابل حرکت و تغییر و یا ثاب تهیه شوند که بسته به نیاز شما خواهد بود.

کابینت های چوبی

مطالب مرتبط