تمام رازهای شیشه فیوز گلس و نحوه استفاده از آن

تکنیک فیوز گلس یا تکنیک همجوشی شیشه ، یک نوع فرآیند بر روی شیشه است که منجر به ساخت شیشه هایی طرح دار با رنگ های متنوع به منظور استفاده های مختلف می شود.

بسیاری از افراد تاریخچه و نقطه آغازین این تکنیک را متعلق به شیشه گران رومی و مصری می دانند چرا که در تاریخ این افراد همیشه شیشه گران ماهرتری نسبت به سایر اقوام بودند. در حدود ۲۰۰۰ سال از تکنیک همجوشی شیشه استفاده می شده است تا اشیاء کوچک شیشه ای ساخته شوند. بعدها این تکنیک به مرور وارد تکنیک دیگری به نام هزار گل شده و گسترش می یابد.

جالب است بدانید در تکنیک فیوز گلس یا تکنیک همجوشی شیشه اتصال قطعات شیشه با رنگ های مختلف به یکدیگر، بدون استفاده از هرگونه چسب یا ماده ی دیگری صورت می گیرد. از این رو بسیار مستحکم بوده و به سادگی فرو نمی پاشد.

تکنیک همجوشی شیشه

لوازم و ابزار حرفه ای مورد نیاز برای تکنیک فیوز گلس یا همجوشی شیشه

لوازم و ابزار حرفه ای مورد نیاز برای تکنیک فیوز گلس یا همجوشی شیشه عبارتند از کوره با زمان سنج و حرارت سنج، قالب های گوناگون، پرایمر یا جداکننده قالب، دستکش های مقاوم در برابر حرارت، الماس جهت برش زدن شیشه.
در تکنیک فیوز گلس یا همجوشی شیشه کوره ها به دو دسته ی از بالا حرارتی و از کنار حرارتی تقسیم می شوند و نقش آن ها این است که حرارت لازم را برای شکل دهی به شیشه تأمین می کنند.

مورد دیگر، قالب مخصوص فرم دهی به شیشه است که یکی از وسایل مهم در این تکنیک می باشد. در این تکنیک برای اتصال قطعات شیشه ای به یکدیگر از مواد متنوعی استفاده می گردد که شامل قالب های گچی، سفالی، استیل ضد زنگ، فیبری، فلزی، سیمانی، سرامیک برد، سیلیکا است .

تکنیک همجوشی شیشه

مهارت های مهم در زمینه تکنیک فیوز گلس یا همجوشی شیشه

این هنر زیبا و پر طرفدار، نیازمند مهارت بسیار زیاد و تجربه ی کافی است تا شیشه ی تولید شده با این روش دارای شرایط و استانداردهای کافی و لازم برای ارائه به مشتری باشد. تکنیک همجوشی شیشه

این که کوره به چه مرحله ای برسد تا قابل استفاده باشد و اطلاع کافی درباره نوع شیشه ها و ویژگی های آن ها، همچنین اطلاعات لازم درباره انواع رنگ های قابل استفاده، برش شیشه ها و شیوه خلاقیت در فرآیند شکل گیری فیوزگلس در بهبود شیشه تولیدی و ارائه شده اثرگذار است.

مطالب مرتبط