تشخیص لامپ تیفانی اصل از تقلبی

اگر شما یک لامپ عتیقه تیفانی دارید که می خواهید آن را بفروشید، به جای درستی پا گذاشته اید.

حقایقی درباره این لامپ ها : تاریخچه، عکس ها و حقایقی مهم درباره لامپ های کارگاه های تولیدی تیفانی
نام لوئیس کامفورت تیفانی (۱۸۴۸-۱۹۳۳) اغلب با شرکت Tiffany & Co. همراه است، شرکتی که توسط پدرش، چارلز لوئیس تیفانی تاسیس شد. اگرچه چارلز امیدوار بود که پسرش راه او را به عنوان عضو ارشد شرکت ادامه دهد، ولی تمایل لوئیس بیشتر در جهت طبعی هنرمندانه بود.

لوئیس تیفانی تجربه خود در زمینه هنر شیشه گری را در اوایل دهه ۱۸۸۰ شروع کرد، زمانی که او صفحات شیشه تزئینی تجاری را از بازارهای فروش در بروکلین می خرید. در ۱ دسامبر سال ۱۸۸۵، او شرکت “Tiffany Glass Company” را تاسیس کرد که بعدا در سال ۱۸۹۲ به “Tiffany Glass and Decorating Company” تغییر نام داد و سپس در سال ۱۹۰۰، نامش “Tiffany Studios” شد.

در موفق ترین دورانش، در این کارگاه های تولیدی بیش از سیصد نفر مشغول به کار بودند : طراحان، صنعتگران، شیشه گران دمی و صنعتگران زیاد دیگر.

اولین لامپ های تیفانی که به صورت تجاری تولید شد به حدود سال ۱۸۹۸ بر می گردد، به هر حال نمونه هایی از آن ها در نمایشگاه جهانی سال ۱۸۹۳ در شیکاگو به معرض نمایش در آمدند.

علاوه بر لامپ ها و حباب لامپ ها، کارگاه های تولیدی تیفانی گلدان ها، بطری های عطر، کاشی ها، پنجره های استیند گلس، موزائیک های شیشه ای و وسایل رومیزی را نیز تولید کرده اند. این شرکت تا سال ۱۹۲۸ به کسب و کارش ادامه داد.

در سال ۱۹۱۹، تیفانی بنیاد لوئیس کامفورت تیفانی را در دوران بازنشستگی اش برای صنعتگران جوان در لورلتون هال، اقامتگاه تابستانی اش در لانگ آیلند تاسیس کرد. او در سال ۱۹۳۳ و در ۸۵ سالگی از دنیا رفت. از سال ۱۹۳۳ تا تقریبا ۱۹۳۶، قسمت اصلی شرکت یعنی “Ecclesiastical” به کسب و کار خودش در جهت اتمام کار پنجره های معوقی که بر عهده داشت ادامه داد.

لامپ های اصل در مقابل کارهای بازتولیدی و جعلی
بازتولیدات و کارهای تقلبی قدیمی و جدید زیادی با کیفیت بالا با محوریت لامپ های کارگاه های تولیدی تیفانی وجود دارد. بیشترشان به قدری خوب کار شده اند که می توانند فروشنده ها و کلکسیون دارها را فریب دهند. بعضی از این کارها برای بیش از ۵۵ سال است که تولید شده اند و هنوز ساخت چنین کارهایی ادامه دارد

.
حکاکی ها، امضاها و دیگر علامت گذاری ها نیز اغلب در این کارهای تقلبی در حین ساخت و پس از تولید به آن اضافه می شود تا به آن ها ظاهری “اصل” بدهد و تنها کارشناسان و کلکسیون دارهای متخصص با چشمانی تیز بین می توانند سبک متمایز تیفانی را از دیگر کارها تشخیص بدهند.

نمونه عکس هایی از حباب لامپ ها را ببینید که در آن امضای کار بر لبه سرب کاری شده حباب درج شده است، یک “امضای با ترکیب حروف” روی پایه لامپ، همچنین امضای دیگری بر روی پایه لامپ ها به صورت “TIFFANY STUDIOS NEW YORK” که متداول تر است با شماره مدلی که در عکس ها می توان دید [در زیر] و در سمت راست این علائم مشخص است.

لامپ عتیقه تیفانی

مطالب مرتبط