بهترین مکان ها برای آویزان کردن آینه در خانه

اگر شما آینه ای را به یک فضا اضافه کنید، وسیله ای اصلی و ضروری را به آن فضا اضافه کرده اید. چه راهروی ورودی باشد یا اتاق رقصی بزرگ، اتاق بچه باشد یا حمام، آینه زیبایی را به فضا اضافه می کند و باعث می شود فضا بازتر و جادارتر به نظر برسد.
هر وقت که تصمیم گرفتید از آینه استفاده کنید، مطئمن شوید که آن نما ارزش بازتاب را دارد.
آینه ای روبه روی پنجره، حالتی زیبا از فضای باز را بازتاب می دهد و کاری می کند که انگار دو پنجره وجود دارد.
یک ویژگی جالب معماری را می توان بازتاب داد و به فضا تعادل بخشید.

  • در یک حمام
اولین جایی که فکر می کنید به آینه نیاز داشته باشد، حمام است. بله قطعا بیشتر اوقات وقتی از زیر دوش بیرون می آید بخار همه جا را گرفته است ولی شما نمی توانید بدون یک آینه هم زندگی کنید –  و نباید هم اینکار را بکنید.
بالای روشویی معمول ترین مکان برای آینه است.  اصلاح صورت و آرایش کردن در آینه ای با اندازه مناسب که در قابی یا مستقیم به دیوار متصل شده است، خیلی راحت تر است. سعی کنید آینه را که یک سمتش کار بزرگنمایی را انجام می دهد نصب کنید، عاشق آن خواهید شد!
اگر فضای کافی داشتید، یک آینه آویزی با بازوی قابل تنظیم را آن طرف آینه روشویی نصب کنید. شما قادر خواهید بود بدون استفاده از یک آینه دستی، پشت گردن خود را ببینید.
اگر حمام خیلی کوچکی دارید، می توانید آویزان کردن آینه ای دیگر کنار وان حمام را مد نظر قرار دهید. این آینه می تواند حمام کوچک شما را بزرگتر نشان دهد.
  • در اتاق خواب
آینه ای قدی از الزامات اتاق خواب است! اگر دیوار به اندازه کافی بلند دارید، آن را آویزان کنید. اگر مجبورید، آن را رو به روی درب اتاق خواب یا دورن درب کمد نصب کنید و با اینکار تا زمانی که نخواهید، آن را نمی بینید.
اینکار لباس پوشیدن را خیلی راحت تر می کند. حتما آینه را طوری نصب کنید که فضای کافی روبه روی آن باشد تا بتوانید به اندازه کافی از آن فاصله بگیرید. اگر خیلی به آینه نزدیک باشید، دیدن اینکه زیرپیراهنی شما آویزان است سخت می شود.
  • بالای یک میز
اگر میز شما رو به روی دیوار است، می توانید نصب آینه دکوراتیو روی دیوار بالای میز را مد نظر قرار دهید. این کار به شما می کند اتاق کار خانگی تان را بزرگتر نشان دهید، خیالتان راحت است که هیچ کسی پشت سر شما نمی آید و می توانید ببینید چه چیزی اطرافتان می گذرد.
  • نزدیک در ورودی
ایده شگفت انگیزی است که آینه ونیزی خوب در جایی نزدیک درب ورودی تان داشته باشید. حتی بهتر از آن وجود میز یا قفسه ای خوب زیر آن است. می توانید برای آخرین بار موها یا رژ لبتان را قبل از بیرون رفتن در آن بررسی کنید.
میز جایی برای قرار دادن مرسولات پستی و کلید ها هنگام رسیدن به خانه است. چینش زیبای گل هایی تازه، قشنگ به نظر می رسد و وقتی در آینه منعکس شود این زیبایی دو برابر می شود.
  • بالای شومینه
آینه آنتیک و کهنه کاری شده بزرگ که در بالای شومینه نصب شده است به فضا گرما می بخشد. به منعکس کردن فعالیت های درون خانه کمک می کند. یا می توانید دو آینه در دو طرف شومینه قرار دهید تا فضا را بزرگتر نشان دهند.
  • روی میز
اگر از شمع ها و روشنایی که آن ها فراهم می کنند لذت می برید، از آینه مثل یک سینی استفاده کنید و شمع ها را روی آینه قرار دهید.
اینکار تعداد شمع ها و نوری که فراهم می کنند را دو برابر می کند. تنها چیزی که تقویت نمی شود، عطری است که شمع های امروزی دارند.
  • اتاق کودک
بچه ها عاشق نگاه کردن خود در آینه هستند و اتاق کودک مکانی عالی برای آویزان کردن آینه است. برای یک نوزاد، با دقت آینه ای را بالای  تخت بچه وصل کنید به گونه ای که بتواند خود را ببیند.
آینه ای روی دیوار کنار میز عوض کردن بچه، کودک را در جریان کاری که هنگام عوض کردن انجام می دهید قرار می دهد. برای بچه ای که تازه راه افتاده است و یا بزرگتر از آن، حتما آینه را در سطح دید کودک قرار دهید.
آینه ای ساده که جلوی بچه در ماشین قرار گرفته است در یک رانندگی طولانی برای ساعت ها حواس او را پرت می کند.
  • بالای بوفه
آینه ای بالای بوفه یا ویترین در پذیریایی حس خوبی ایجاد می کند. اگر در حال پذیریایی باشید، آینه آرایش زیبای غذایی را که دارید منعکس می کند. کاری کنید آینه ظروف کثیف درون آشپزخانه را منعکس نکند!
  • راهروی ورودی بزرگ
با آینه ای که با دقت نصب شده است می توان راهروی تاریک و باریک را بزرگتر نشان داد و کمک کرد نور کم موجود، بازتاب یابد.
یک آینه حجمی می تواند به شدت کاربردی یا نقطه ای کانونی در یک فضا باشد.
هر کدام که باشد، آینه نور، زیبایی، فریب و راحتی را به خانه شما فراهم می کند.
مطالب مرتبط