بهترین استفاده از فضای اتاق خواب کوچک

اتاق های کوچکی که به خوبی چیده می شوند به شما کمک می کند راحت تر در آن زندگی کنید.  در اینجا ۸ نکته را معرفی میکنیم
یک اتاق خواب خیلی کوچک هم می تواند خواستنی، کاربردی و کاملا شیک و راحت باشد. با کمدها مناسب، وسایل دکوراسیون داخلی درست و یک ترکیب رنگ هوشمندانه، میتواند به خوبی احتیاج شما را برطرف کن درحالیکه آن را بزرگتر از آنچه که هست هم نشان می دهد. در اینجا میگوییم چگونه.
 اتاق خواب

 ۱ . بی نظمی و به هم ریختگی را کاهش دهید. 

در درجه نخست بهترین راه حل برای اینکه کاری کنیم تا یک اتاق خواب کوچک، بزرگتر به نظر برسد، آن است که بی نظمی را کاهش دهیم.
چیزهایی که دیگر به دردتان نمی خورد را دور بیاندازید، و همیشه حواستان باشد که لباس ها خود را مرتب کنید، کفش هایتان بیرون باشد و وسایل دیگرتان به درستی روی قفسه ها و گنجه ها مرتب شده باشد.  هرچه اتاق شلوغ تر باشد، تنگ تر به نظر می رسد.  
نکته: اگر می خواهید در اتاق فضای حداکثری در اختیار داشته باشید، از اسباب و اثاثیه زیاد دوری کنید و فقط ضروری جات را نگه دارید، مثلا یک میز و یک صندلی.
در این اتاق، صندلی شفاف آکریلیک و میز بژ رنگ که با بقیه وسایل در آمیخته، حس آزادی را القا می کند
 اتاق خواب

۲ .  فضای گذاشتن وسایل را بیشتر کنید. 

در یک اتاق خواب کوچک، از دیوارها برای گذاشتن وسایل استفاده کنید. به نصب کابینت هایی از کف تا سقف و از یک دیوار به دیوار دیگر (همرنگ با دیوار) برای گذاشتن عکس ها، وسایل جانبی، کتاب ها و وسایل شخصی هم فکر کنید.
همچنین، میزهای تا شونده که می توان آن را وقتی استفاده ای ندارد جمع کرد نیز انتخاب خوبی برای صرفه جویی در فضا است
 اتاق خواب
نکته: اگر زیر تخت شما فضای خالی وجود دارد، از آن هم برای گذاشتن وسایل استفاده کنید. اگر قرار است یک تخت جدید بخرید، تختی که فضایی برای گذاشتن وسایل در خود دارد انتخاب مناسبی است.  
 اتاق خواب

۳ . از وسایل چند منظوره یا مخفی استفاده کنید. 

وسایلی را انتخاب کنید که بیشتر از یک کاربرد برای شما دارد. مثلا، این تخت خواب خم می شود تا به یک کاناپه تبدیل شود. یا مثلا می توانید کل تخت را مخفی کنید.
در این اتاق، یک کابینت بزرگ، تخت مورفی را پنهان می کند، در نتیجه در طول روز می توان از اتاق برای مطالعه استفاده کرد
 اتاق خواب

۴ . پشتی تخت را بزرگتر بگیرید.

در این اتاق خواب، پشتی بزرگ تخت خواب، زمینه و کنتراست خوبی نسبت به طراحی کل اتاق ایجاد می کند. و ابعاد آن باعث می شود تخت خواب بزرگتر از آنچه که هست به نظر برسد
 اتاق خواب

۵ . از یک آینه استفاده کنید. 

یک آینه بزرگ دیواری سبب می شود خیال کنیم فضای بزرگتر و دوبرابر داریم و در عین حال یک وسیله دکوراسیون زیبا می سازد.  
 اتاق خواب

۶ . از نور طبیعی بهره ببرید. 

نور فراوان خورشید باعث می شود احساس کنیم اتاق روشن تر، بزرگتر، با روح تر و پرانرژی تر است. در این اتاق، تخت خواب جلوی پنجره ای قرار دارد که اتاق را با نور طبیعی بیرون پر می کند و ارتباط بین فضای بیرون و داخل ایجاد می کند
 اتاق خواب

۷ . طراحی با رنگ سفید را انتخاب کنید.

رنگ سفید حداکثر نور را بازتاب می دهد که هر فضایی را روشن تر و خوش آیندتر می کند. حتی کوچکترین و تنگ و تار ترین اتاق ها، با دیوارها، سقف و رخت خواب سفید جادارتر و وسیع تر نشان می دهند
 اتاق خواب

۸ . آثار بصری خلاقانه. 

در فضاهای کوچک، یک قطعه دکوری با سایز بزرگ می تواند توجهات را از اندازه اتاق دور کند. به لوستر و تابلو زیبای شیشه فیوزگلس با نقش پر جنب و جوش کنار تخت نگاه کنید؛ چشم چیزهای زیادی برای دیدن دارد که به ندرت توجه اش به سمت ابعاد کوچک اتاق می رود
مطالب مرتبط