با بزرگترین هنرمندان صنعت شیشه آشنا شوید-قسمت اول

تادئوس ولف – Thaddeus Wolfe

متولد ۱۹۷۹، ساکن بروکلین نیویروک

هنرمندان صنعت شیشهولف هم در حوزه دنیای طراحی و هم در خارج از آن، به سبب مجسمه ها، ظروف و لامپ هایی که خودش آن ها را طراحی کرده است، به خوبی شناخته شده است، کارهایی که شکلی شبیه به اشکال کریستالی درون غارها دارد. او وقتی فهمید که شکل دادن به شیشه بدون دخالت دست در محفظه های حرارتیف کنترل مورد نیاز بر آن را به او نمی دهد، تصمیم گرفت که از قالب های گچی-سیلیکایی برای ساخت اشکال رنگارنگ خود استفاده کند.  قالب ها طی مرحله عملیات سرد (برش و پولیش) فرآیند شکسته می شوند، به طوری که هر شئ ساخته شده به صورت مجزا از آن خارج می شود.
به جای کار کردن با انواع مختلف مواد، کاری که بیشتر شیشه گران انجام می دهند، ولف وقت خودش را به آموزش ساخت شیشه تزئینی اختصاص داد. او می گوید “من با ان وفا دارم، زیرا ویژگی های این ماده سبب الهام بخشی و به چالش کشیدن من می شود. به نظر می رسد که امکانات بی پایانی دارد و در عین حال محدودیت های زیادی هم دارد.”

برایان مکگاورن ویلسون – Bryan McGovern Wilson

متولد ۱۹۸۴، ساکن شهر نیویورک

هنرمندان صنعت شیشهکارهای ویلسون حکایاتی را القا می کند که به وسیله نویسنده ای علمی-تخیلی، آرتور سی. کلارک نوشته شده است، که هر تکنولوژی بسیار پیشرفته ای از جادو و سحر غیر قابل تشخیص است. پروژه های او که اغلب در اجراها به کار گفته می شود، از موادی استفاده می کند که به کشف ارتباط بین علم و کیمیاگری می پردازد.
ویلسون برای اجرایش در سال ۲۰۰۹ با نام “Trinity Pilgrimage” به محل آزمایشات هسته ای ترنیتی در نیوکزیکو سفر کرد، با لباسی شبیه به دکتر جی. رابرت اوپنهایمر (یکی از دانشمندان هسته ای مسئل ساخت بمب اتم). کار ویلسون جستجو و جمع آوری تراینایتایت (Trinitite) بود، شکلی کمیاب و رادیواکتیو از شیشه که محصول آزمایش تسلیحات هسته از در سال ۱۹۴۵ بود.
مجموعه “trinitite Reliquary” او (در سال ۲۰۱۰) که قطعات کوچکی از تراینایتایت را به نمایش گذاشته بود در گوی های شیشه تزئینی استیند گلس به صورت معلق قرار داشت، که یادگاری ترسناکی از تاریخ هسته ای ماست. ویلسون شیشه را به مانند چیزی می بیند که قدرت واقعی را برای ارتباط بین گدشته و آینده دارد. او می گوید ” کارهای شیشه ای به عنوان یک سنت برای چندین قرن و چه بسا هزاره ای بدون تغییر باقی ماند.” “با دقتی کافی در ساخت و خنک سازی آن، شیشه های ساخت بشر می توانست در زمان زمین شناسی نیز وجود داشته باشد.”

مطالب مرتبط