بررسی سبک مینیمالیسم

سبک مینیمالیسم و ساده گرایی در طی هزاره جدید همیشه مورد توجه بوده است، اما چرا؟ گروه متخصص ایراچی اینجاست تا در این باره توضیح دهد و با ذکر نکاتی شما را در دست یافتن به ظاهری اینچنینی برای خانه تان یاری کند.

مردمان این نسل، مخصوصا آن بخشی از جمعیت با ۱۸ تا ۳۵ سال سن که همیشه مورد توجه رسانه ها هستند، به طرز فزاینده ای به سمت سبک زندگی ساده و بی آلایش کشیده شده اند. طبیعتا، این موضوع می تواند تاثیرات اساسی را روی طراحی داخلی هم داشته باشد. قفسه ها و طاقچه های پر از تزئینات، دکوراسیون داخلی مجلل و آثار سنتی از بین رفته اند. در فضاهای امروزی دیوار ها و کف خانه منظم و مرتب و یکدست است. چرا افراد این به این سمت کشیده شده اند؟ و مهمتر از آن، چطور می توان در طراحی های مینیمالیستی بیشترین زیبایی را ایجاد کرد؟
بررسی سبک مینیمالیسمچرا مینیمالیسم؟ 
اول از هم اینکه چرا این سبک از تمایل، به وجود آمده است؟ مثل دیگر تمایلات، چه بخواهد مد باشد یا طراحی داخلی، چندین عامل است که دخیل هستند. که این ها بعضی از آن ها است:
والدین : افراد این نسل فرزندان نسل دوران جنگ جهانی دوم و زمان ازدیاد تولدها هستند، که به طبیعت زیاده خواه و سمج خود شناخته می شوند.  وقتی این والدین بزرگ می شوند، خود را در برابر کوهی از چیزهایی می بینند که پدران و پدربزرگان آنها به دست آورده اند. در نتیجه سبک زنگی ساده به صورت عملی متقابل، برای مقابله با این موضوع دیده می شود.    بررسی سبک مینیمالیسموضعیت اقتصادی نامعلوم : جوانان امروزه در محیطی با اقتصادی کاملا نامعلوم وارد زندگی کاری می شوند. علاوه بر آن قیمت خانه ها در مقایسه با هزینه زندگی گران تر از قبل شده است. طبیعتا، افراد هزینه کمی برای چیزهایی خرج می کنند که فقط شلوغی بیشتری برای خانه به همراه دارد. همچنین باید به این توجه کنید که بیشتر این افراد نمی توانند از عهده زندگی در یک جای بزرگ بر بیایند که در نتیجه مینیمالیسم را به عنوان یک سبک زندگی عملی و هچنین زیبا انتخاب می کنند.

جابه جایی های متعدد : نسل امروزی بیشتر از نسل های دیگر جابه جا می شوند. بخشی از این موضوع به دلیل بازار اجاره ها است و بخشی هم به سبب آن است که نسل امروزی نسبت به نسل های قبلی بیشتر به تغییر شغل علاقه دارد. نسل امروزی چیزهایی که در واقع نیازی به آن ها ندارند را نمی خرند تا هنگام جابه جایی هم دردسر زیادی برای آنها نکشند.

مطالب مرتبط