با ترکیب رنگ های آرامش بخش آشنا شوید

 اگر در خانه احساس آرامش نمیکنید ، در یکی از اتاق ها همواره در حال بحث با همسرتان هستید شاید باید هرچه زودتر رنگ دیوارهای تان را عوض کنید .
صد البته تمام مشکلات با عوض کردن رنگ دیوار ها حل نمیشوند اما یک رنگ مناسب در محیط خانه میتواند آرامش و انرژی مثبت محیط را افزایش داده و به راحت تر کردن شرایط کمک کند.
از بین تمام اتاق های خانه مهم ترین آنها اتاق خواب است که در واقع برای هر شخصی نقش پناهگاه و حریم شخصی را دارد بعلاوه هر روز صبح اولین چیزی که بعد از بیدار شدن میبینید دیوار های اتاق خواب است پس چه بهتر که روز خود را با آرامش وانرژی مثبت شروع کنید .

رنگ های آرامش بخش را امتحان کنید :

مهم ترین و ارزان ترین راه پخش انرژی مثبت آرامش در هر اتاق اول حفظ نظم و دوم رنگ مناسب دیوار ها است . در ادامه به ۶ اتاق اشاره میکنیم که با رنگ های آرامش بخش وزیبا تزئین شده اند و میتوانند الهام بخش شما باشند .

 


این اتاق با رنگ های بسیار روشن و مات سبز پسته ای خیلی روشن ، طوسی بسیار روشن و رنگ چوب تزئین شده. هر کدام از این سه رنگ که به عنوان رنگ اصلی در نظر گرفته شود نتجه عالی خواهد بود.
یکی دیگر از عواملی که زیبایی این اتاق خواب خلوت و خاص را دوچندان کرده ترکیب روتختی و ملحفه های ساده و یک رنگ با کوسن ها و بالا تختی طرح دار است .دقت کنید که تزئینات و المان های دیگر اتاق هم همگی از همین سه طیف رنگی انتخاب شده اند و در هماهنگی کامل با یکدیگر هستند.

بیشتر حمام ها یا یک پنجره کوچک دارند یا اصلا پنجره ای ندارند همین باعث میشود این اتاق کوچک خفه تر و دلگیر تر شود . اگر شما هم با این مشکل روبرو هستید به فکر روشن تر کردن دیوار های حمام باشید البته به یاد داشته باشید روشن تر کردن همیشه به معنای سفید کردن نیست در حمام بالا از سه طیف رنگ سبز استفاده شده که پایین ترین قسمت دیوار ها با تیره ترین ، بالای دیوار با طیف روشن تر و سقف با روشن طیف تزئین شده.
کف اتاق از پارکت مخصوص حمام با طرح و رنگ چوب استفاده شده که با قاب های چوبی روی دیوار هماهنگی و تطابق کامل دارد .

یادتان باشد رنگ های آرامش بخش و آرام کننده همیشه به معنای رنگ های روشن نیست . با این حال اگر میخواهید از رنگ های تیره تر استفاده کنید بهتر است از طیف های سرد رنگ ها استفاده کنید .
بهترین رنگ های تیره برای این منظور رنگ های سبز ، آبی و بنفش هستند . آزمایش ها نشان داده ترکیب این سه رنگ با خاکستری و طوسی باعث کاهش فشار خون و ضربان قلب و در نتیجه موجب ایجاد حس آرامش و راحتی میشود .
در اتاق بالا سه رنگ  سرد آبی ، سفید و خاکستری با کوسن های تزئینی به رنگ سبز-زرد کمی متعادل شده وترکیب جالبی بوجود آورده.
رنگ دیوار
علاوه بر رنگ کردن دیوار ها استفاده از کاشی شیشه ای و سرامیک ها با رنگ های دلخواه تان گزینه بسیار مناسبی خصوصا برای حمام و دستشویی است . رنگ خاکستری زیبا کابینت های حمام بالا ترکیب عالی با سرامیک های کوچک سفید و خاکستری روی دیوار تشکیل داده .
رنگ دیوار
اگر در منطقه سردسیری زندگی میکنید نمیخواهید از رنگ های با طیف سرد در دیوار های خانه تان استفاده کنید ، این نمونه برای شما مناسب خواهد بود زیرا در حین داشتن طیف گرم همچنان باعثایجادد آرامش راحتی دراتاق میشود .
در بسیار از اتاق خواب ها دیوار پشت تخت خواب به عنوان نقطه مرکزی اتاق در نظر گرفته میشود و معمولا تزئینات ، رنگ و پوشش روی آن خاص و متفاوت است .در این اتاق خواب دیوار پشت تخت خواب به شکل یک دیوار آجری تزئین شده و رنگ گرم آجر ها با دورنگ قالب دیگر اتاق یعنی خاکستری تیره و طوسی روشن تضاد جالبی ایجاد کرده .
اگر علاقه ندارید که دیوار اتاق تان را آجی کنید به عنوان جایگزین میتوانید از دیوارکوب های چوبی و یا از همه ساده تر و ارزان تر از طیف مناسب رنگ استفاده کنید .
رنگ دیوار
زمان هایی بود که رنگ بژ وکرم در همه خانه ها دیده میشد دیگر جوان تر ها دوست نداشتند از آن در دکوراسیون داخلی منزل شان استفاده کنند .
با این حال اگر به رنگ بژ و کرم رنگ علاقه دارید باید از همین رنگ استفاده کنید و به نظرات دیگران کاری نداشته باشید . اما برای افرادی که میخواهند کمی متفاوت تر باشند اما خیلی هم از کرم دور نشوند ، رنگ تن (tan  ) گزینه بسیار مناسبی است .
این رنگ کمی از بژ تیره تر است و تقریبا با هر رنگی ست میشود خصوصا با همه طیف های چوب . اگر قصد دارید از ترکیب رنگ تن با کابینت های چوبی مانند بالا استفاده کنید یادتان باشد حتما رنگ سقف را از یک طیف گرم رنگ سفید انتخاب کنید . تا محیط خفه و تیره نشود .
مطالب مرتبط