اندازه های مهم برای یک پذیرایی بی نقض-قسمت سوم

این که آیا شما یک اتاق نشیمن را برای اولین آپارتمان خود را طراحی داخلی می کنید و یا برنامه ریزی ساخت یک خانه را برای منزل جدید خود انجام می دهید، درک مقیاس مبلمان و ارتباط آن با اتاق می تواند به شما در ایجاد یک فضای راحت و کاربردی کمک کند.​

 نیمکت

هنگامی که شما می خواهید ساختاری تزئینی را داشته باشید یا زمانی که گاهی اوقات نیاز به صندلی اضافی و دارید، خرید نیمکت را درنظر داشته باشید.
میزها ممکن است ۱۶ تا ۲۰ اینچ (۴۱ تا ۵۱ سانتی متر) مربع باشند؛ و  نیمکت ها در حدود ۱۴ تا ۱۸ اینچ (۳۶ تا ۴۶ سانتیمتر) عرض و ۳۶ تا ۶۰ اینچ (۹۱ تا ۱۵۲ سانتیمتر) طول دارند. در این اتاق نشیمن استفاده از نیمکت و میز، یک فضای هوشمندانه اکولتیک با ظرافت عالی پر می کنند

میزهای کوکتل و قهوه خوری

میزهای کوکتل و قهوه اغلب در نقاط کانونی هستند، از آنجا که آنها در مرکز اتاق قرار دارند. نه تنها شما می خواهید آنها را به خوبی نگاه کنید، بلکه همچنین می خواهید که آنها به خوبی کار کنند.
آنها می توانند به راحتی در اطراف اتاق حرکت کنند، اما نمونه های مربع و مستطیل به شما سطح بیشتری می دهد.

همانطور که قبلا ذکر شد، می توانید آنها را به اندازه ۱۲ سانتیمتر از صندلی خود قرار دهید. معمولا کمتر از ۱۸ تا ۲۰ اینچ (۴۶ تا ۵۱ سانتی متر) فاصله را از صندلی ها و مبل ها نگه داشته تا به راحتی در فضا عبور کنید.

حداقل ۴۲ اینچ (۱۰۷ سانتیمتر) طول یا شعاع برای میزهایی با اندازه متوسط و حداکثر ۶۶ تا ۷۲ اینچ (۱۶۸ تا ۱۸۳ سانتیمتر) برای مبلمان بزرگتر قرار دهید

 تلویزیون

اتاق های نشیمن رایج اغلب برای سرگرمی استفاده می شوند؛  با این حال، برخی افراد تنها یک اتاق نشیمن دارند و می خواهند تلویزیون را در آن قرار دهند. از آنجاییکه تلویزیونها در حال حاضر در اندازه های متنوعی تولید می شوند، تنظیم مبلمان برای آنها بستگی به تلویزیون انتخاب شده و نحوه استفاده از آن دارد.
با توجه به اینکه متوسط صفحه نمایش امروزه ۴۲ تا ۵۰ اینچ است (۱۰۷ تا ۱۲۷ سانتیمتر)، باید صندلی خود را با حدود ۳۰ فوت فاصله از تلوزیون نگه دارید. همچنین، عامل ارتفاع را با دقت در نظر بگیرید.
داشتن صفحه نمایش ۱۵ تا ۲۰ اینچ (۳۸ تا ۵۱ سانتی متر) بالاتر از کف زمین همیشه اثربخش است، اما نصب آن بر روی یک شومینه بیشتر رایج شده است، همانطور که در این اتاق انجام مشاهده می شود. در مواردی مانند این، صفحه نمایش ۴۸ تا ۶۰ اینچ (۱۲۲ تا ۱۵۲ سانتیمتر) در بالای کف قرار دارد.  

 میزهای مبل

فضاهای بزرگتر می توانند میزهای مبل را در همان اتاق نشیمن رسمی قرار دهند. بیشتر میزهای مبل از ۱۴ تا ۲۰ اینچ (۳۶ تا ۵۱ سانتی متر) عمق و ۶۰ تا ۷۲ اینچ (۱۵۲ تا ۱۸۳ سانتی متر) ارتفاع دارند.
این نمونه ها برای قرار دادن لامپها و برای دادن تعادل به مبل هایی که در یک اتاق شناور هستند وسایلی عالی هستند. به خاطر داشته باشید که لازم است کابل های الکتریکی را با فرش ها بپوشانید.  مشاهده کنید چگونه شیشه درب کابینت با سبک کلاسیک و شیک اتاق هماهنگ شده
مطالب مرتبط