اندازه های مهم برای یک پذیرایی بی نقض-قسمت اول

یادگیری اعدادی که گردش، جریان و تعادل مناسب را در میان تمام مبلمان شما ایجاد خواهد کرد امری ضروری است
 این که آیا شما یک اتاق نشیمن را برای اولین آپارتمان خود را طراحی می کنید و یا برنامه ریزی ساخت یک خانه را برای منزل جدید خود انجام می دهید، درک مقیاس مبلمان و ارتباط آن با اتاق می تواند به شما در ایجاد یک فضای راحت و کاربردی کمک کند.
اولین چیزی که باید در نظر داشته باشید این است که نسبت وسایل به تناسب اندازه اتاق ها باید هماهنگ شود. مبلمان کوچک می تواند به راحتی اثاثیه یا لوازم خانگی فوق العاده بزرگ راحت و مناسب باشد. یک قاعده خوب دکوراسیون داخلی این است که در هنگام خرید بالاترین کیفیت را برای چیزهایی که اغلب استفاده می کنید انتخاب کنید

 یک مبل تک:

 مبل تکی معمولی شکل دکوراسیون اتاق نشیمن را شسته و رفته نگه می دارد. مبل غالبا در بسیاری از خانه ها استفاده می شود.  یک مبل با کیفیت خوب را خریداری کنید، احساس راحتی کنید و وجهه و تصویر اتاق خود را حفظ کنید.
به طور متوسط مبل در حدود ۸۴ اینچ (۲۱۳ سانتی متر) ارتفاع و ۳۸ اینچ (۹۸ سانتی متر) عمق دارد.  یک مبل یک نفره برای یک آپارتمان کوچک (۱۸۳ سانتیمتر) را انتخاب کرده و ۹۶ اینچ در فضا صرفه جویی کنید.  
 این تصویر چندین قطعه مبلمان را که معمولا در یک اتاق نشیمن یافت می شود نشان می دهد. الزامات هر فردی متفاوت خواهد بود، اما اصول کلی یکسان هستند.
شما می خواهید اتاق را در اطراف مبلمان برای گردش جریان رفت و آمد قرار دهید و همچنین مسیرهای مختلف را برای مناطق نشیمن و نقاط خروج تعیین کنید.
مسیرهای گردش به ۳۰ تا ۳۶ سانتیمتر عرض (۷۷ تا ۹۱ سانتی متر) نیاز دارند. شما می توانید میزهای قهوه یا کوکتل را به اندازه ۱۲ سانتیمتر (۳۰ سانتیمتر) با فاصله از لبه صندلی قرار دهید. سایر وسایل ممکن است حداقل بین ۲۴ اینچ (۶۱ سانتیمتر) برای راحتی حرکت فاصله داشته باشند

 مبلمان سکشنال: 

پسرعموی مبل های معمولی، نمونه های سکشنال است، درست همانطور که در این اتاق کوچک دیده می شود.  سکشنال ها معمولا فضای بیشتری را در بر می گیرند، اما هنگامی که با دقت قرار می گیرند، می توانند خیلی راحت باشند.
توجه داشته باشید که چگونه رنگ غنی این سکشنال حالت متفاوتی را ایجاد کرده است.  یک صندلی فلزی مدرن در گوشه ی مقابل قرار می گیرد و برای زمانی است که فضای اضافی وجود ندارد.  
 در مد مینیمالیستی این مبل منحنی منحصر به فرد در خود جمع می شود، که میز مناسبی برای گفت و گو را ایجاد می کند. مبل های تخت خواب شونده مانند این و دیگر مبل های سفارشی، معمولا دارای اندازه بیشتر از حد متوسط هستند.
در این مثال ارتفاع مبل حدود ۱۱ فوت است (۳۳۵ سانتی متر) و عمق حدود ۵۴ فوتی دارد (۱۳۷ سانتی متر).  صندلی مقابل آن ۴۰ اینچ عرض داشته (۱۰۲ سانتیمتر) و ۳۴ اینچ (۸۶ سانتیمتر) عمیق است.
قرار دادن مبلمان به طور صاف و متعادل مکمل شومینه های خارج از مرکز است.  
مطالب مرتبط