انجام دکوراسیون با کاشی های دیواری شیشه ای

کاشی های دیواری شیشه ای یکی از منحصر به فردترین شکل کاشی ها است که امروزه در مصارف مسکونی کاربرد دارد. این کاشی ها شکل ها و اندازه های مختلفی دارند گرچه محبوبترین و برجسته ترین کاشی شیشه ای، کاشی های کوچک و سرامیکی هستند که معمولا در حمام ها و به عنوان کاشی های پشت کابینت استفاده می شوند.
اگر به کاشی های دیواری شیشه ای علاقه دارید، با یک کاشی کار یا فروشنده کاشی های شیشه صحبت کنید تا شما را در انتخاب کاشی مناسب و با طرح درست برای خانه تان راهنمایی کند. با این حال اگر هنوز فرصت انجام اینکار را دارید، در اینجا برخی از طرح های پایه ای کاشی شیشه ای را برای تهییج شما ارائه می کنیم و به شما چند ایده برای اینکار می دهیم.

طرح کاشی دیواری شیشه ای 

 

افراد کمی می دانند که چقدر گزینه های متنوعی برای انتخاب کاشی شیشه ای دارند. در واقع، محدوده وسیعی از رنگ ها، سبک ها، طرح ها و شکل ها، می تواند انتخاب کاشی شیشه ای درست را کاری طولانی و سخت کند. در نظر داشته باشید که شما می توانید کاشی با هر رنگ و شکلی که مد نظرتان هست، پیدا کنید پس در این زمینه هیچ محدودیتی وجود ندارد. اما در اصل نوع شیشه ها است که محدود است.
در اینجا برخی از کاشی های شیشه ای محبوب تر را بیان می کنیم تا به شما در انتخاب بهترین گزینه در جستجوی کاشی شیشه ای جدیدتان کمک کند.
  • کاشی شیشه ای شفاف به معنی بدون رنگ نیست، این عبارت فقط بدان معنی است که شما می توانید آن طرف کاشی را ببنیید. کاشی شیشه ای شفاف نسبت به دیگر گزینه ها، روشنایی و شکوه بیشتری دارد، به هر حال اگر می خواهید که نتیجه کار رضایت بخش باشد، باید با دقت این را در نظر بگیرید که چه چیزی قرار است پشت این کاشی ها قرار گیرد.
  • کاشی شیشه ای مات از شیشه مات برای ایجاد یک سطح غیرشفاف و مسطح استفاده می کند. با شیشه های مات شما مجبور نیستید آنطور که برای انواع شیشه های شفاف محتاط بودید، در مورد آن طرف کاشی ها محتاط باشید.
  • کاشی شیشه ای جحباب دار، کاشی دیواری شیشه ای است که با حباب های کوچک هوا در شیشه آن ساخته شده است تا ظاهر کاشی بافت و شخصیت پیدا کند.
  • کاشی بلورین، کاشی های شیشه ای حمامی است که شبیه به قطعه های بلوری و سنگ های گرانبها است. کاشی بلوری بیشتر به خاطر شکوه مافوق تصوری که دارد، برای استفاده به عنوان کاشی تقسیم کننده (accent tile) محبوب است.
  • صفحات کاشی شیشه ای از کاشی های شیشه ای چسبیده به هم تشکیل شده است تا یک صفحه شیشه ای را تشکیل می دهند که نصب آسانی دارد. از آنجاییکه بیشتر شیشه ها به صورت کاشی های کوچک وسرامیکی ارائه می شوند، خرید آن ها به صورت صفحه ای می تواند زمان نصب آن ها را به میزان زیادی کاهش دهد.
  • اینکار همچنین انتخاب طرح را نیز ساده تر می کنید چون بیشتر صفحات تنها در مجموعه طرح هایی موجود است که به وسیله تولیدکننده انتخاب شده است.

با کاشی های شیشه ای بازیافتی به طبیعت کمک کنید

 

دلیل دیگر انتخاب کاشی شیشه ای برای حمام یا کاشی شیشه ای برای دیوار به منظور کاشی کاری آن است که شرکت های تولید کاشی شیشه ای زیادی در واقع در تبدیل شیشه های دور ریختنی به کاشی های شیشه ای جدید تخصص دارند.
نه تنها اینکه شما یکی از منحصر به فرد ترین و زیباترین کاشی ها را انتخاب می کنید بلکه با اقدامات محیط زیستی نیز همراه می شوید و مانع از قرار گرفتن شیشه های تزئینی در گورستان زایدات می شوید.

کاشی شیشه را کجا نصب کنیم

همانطور که پیشتر بیان کردیم، متداول ترین استفاده از کاشی شیشه های تزئینی در آشپزخانه و حمام است. قسمت دوش گرفتن و دیواره های وان بهترین انتخاب برای نصب در حمام ها هستند، با این وجود هم حمام ها و هم آشپزخانه ها جاهای مناسبی برای کاشی های شیشه ای رویه کابینت و پشت کابینت هستند.
اما در کنار این ایده ها، می توانید کاشی های شیشه حمام را برای نقاشی های دیواری، اطراف استخر و خود استخر نیز استفاده کنید. حقیقت آن است که شما در پیدا کردن کاشی منحصربه فردتر و کاربردی برای هر قسمت خانه تان کار سختی دارید.
مطالب مرتبط