انتخاب یراق آلات کابینت-قسمت دوم

وقتی بحث طراحی آشپزخانه باشد ناچارا باید وسایل مورد نظرتان را انتخاب کنید و همان جزئیاتی که به نظر کوچک می آیند می توانند وقت شما را در انتخاب کردن بگیرند و مثلا در انتخاب یک دستگیره برنجی یا از جنس فولاد ضدزنگ مردد شوید. اما خوشبختانه ما اینجائیم تا به شما در کنترل این اوضاع کمک کنیم. در اینجا فاکتورهایی را به شما معرفی می کنیم که باید در هنگام انتخاب شیشه کابینت آشپزخانه آن ها را مد نظر قرار دهید.

انتخاب یراق آلات کابینتاندازه

اندازه کابینت شما در انتخاب اندازه دستگیره های شما نقش دارد. اگر اندازه کابینت شما کوچک است برای دستگیره ها هم باید سراغ اندازه های کوچک بروید، مثل دستگیره های گرد کوچک و ساده. دستگیره های بلند تر برای کابینت هایی است که درهای آن بلند است یا برای وقتی که شما می خواهید حالتی خاص را داشته باشید. بیشتر درهای کابینت ۲۴ اینچی هستند، پس اندازه دستگیره های شما باید بین ۲  تا ۳ اینچ باشد. برای کابینت های با درهای بلند تر می توانید ۳٫۵ تا ۴ اینچ را انتخاب کنید. برای درهای کابینتی که زیر ۲۰ اینچ هستند، دنبال دستگیره های گرد یا درازی باشید که قطر و طول آن ها ۱ یا ۲ اینچ است.
لوازم استاندارد نصب راحتی هم دارند. تنها چیزی که لازم دارید یک پیچ گوشتی است. خیلی راحت باید پیچ های استاندارد را در محل خودش پیچ کنید. اگر سوراخ ها از قبل در کشوهای شیشه درب کابینت شما دریل شده اند ولی شما به یک سوراخ بیشتر احتیاج دارید، فاصله بین دو سوراخ را در نظر بگیرید و سوراخی در وسط آن ایجاد کنید. اگر کابینت شما هیچ سوراخ و دستگیره ای ندارد، دانستن اینکه دستگیره های با اندازه های مختلف را در کجا باید نصب کنید نیاز به کمی مهارت دارد. اگر سوراخی نیست، و خودتان باید سوراخ ایجاد کنید، هنگام استفاده از دریل برای سوراخ کردن گوشه ها،  به اندازه ۲٫۵ تا ۳ اینچ از کناره ها فاصله را در نظر بگیرید.
انتخاب یراق آلات کابینت وقتی بحث زیبایی می شود باید انتخاب کنید که آیا دسته های دراز می خواهید یا درهای کابینتی با دستگیره های گرد. برای اینکار نیاز به کمی ظرافت دارید و با کشیدن آن می توانید بفهمید کدامیک بهتر است، اما در اینجا نکاتی را بیان می کنیم که باید آن ها را هم در نظر بگیرید. اگر می خواهید سبکی امروزی تر در آشپزخانه تان داشته باشید باید بیشتر به سمت دستگیره ها و دسته های با اندازه کوچک بروید. اغلب ترکیب و ایجاد تناسب بین دستگیره های گرد با دسته های کشوها در این سبک آشپزخانه ها بهتر است. دسته های درازتر معمولا برای آشزخانه های مدرن تر و با ظاهری شسته و رفته تر استفاده می شود، در حالیکه دستگیره های کوچک زیاد، شلوغی زیادی برای این سبک از آشپزخانه ها به همراه دارد. برای فضاهای بازتر ممکن است بخواهید که فقط یکی از این سبک ها را انتخاب کنید و بعد همین یک سبک را بسته به اینکه در کدام قسمت آشپزخانه استفاده می کنید در اندازه های کوچک و بزرگ به کار ببرید. برای مثال، شما می خواهید دستگیره های بلندتری برای یخچال و درهای قسمت ظروف داشته باشید ولی برای درهای بالاتر شیشه مابین کابینت و بالای فضای یخچال دستگیره های کوچک تری را به کار ببرید.
بهترین نصیحتی که می توانم بکنم این است : همیشه قبل از اینکه تصمیم نهایی را بگیرید نمونه ها را ببینید. قطعا دوست ندارید خانه ای پر از دستگیره هایی داشته باشید که از آن ها متنفر اید.
مطالب مرتبط