انتخاب یراق آلات کابینت-قسمت اول

آیا دنبال سرویس کابینتی منحصر به فرد و متناسب با آشپزخانه خود هستید؟ ایراچی زیر و بم آنچه را که در انتخاب آن باید بدانید به شما می گوییم.
انتخاب کابینت می تواند سخت باشد.
وقتی بحث طراحی آشپزخانه باشد ناچارا باید وسایل مورد نظرتان را انتخاب کنید و همان جزئیاتی که به نظر کوچک می آیند می توانند وقت شما را در انتخاب کردن بگیرند و مثلا در انتخاب یک دستگیره برنجی یا از جنس فولاد ضدزنگ مردد شوید. اما خوشبختانه ما اینجائیم تا به شما در کنترل این اوضاع کمک کنیم. در اینجا فاکتورهایی را به شما معرفی می کنیم که باید در هنگام انتخاب کابینت آن ها را مد نظر قرار دهید.انتخاب یراق آلات کابینت

رنگ آمیزی

قبل از هر چیز، قانون اول آن است که یراق آلات کابینت خودتان را با دیگر وسایل آشپزخانه که بعدا به آن اضافه می شود هماهنگ کنید.
این کار یکی از مهمترین کارهایی است که باید انجام دهید.
یراق آلات سیاه مات همیشه با وسایل رنگ استیل و نقره ای هماهنگ هستند. یراق آلات طلایی رنگ در کنار وسایل سفید یکی از محبوب ترین ترکیب های امروزی است. به چیزهایی غیر معمول هم می توانید فکر کنید دستگیره های چرمی، دسته های کریستالی و دیگر وسایل زینتی را هم برای خاصی بیشتر می توانید به آشپزخانه تان اضافه کنید.

سبک

قبل از اینکه یراق آلات کابینت تان را انتخاب کنید، مهمتر از آن انتخاب شیشه درب کابینت تان است. نوع دری که انتخاب می کنید، تاثیر زیادی بر سبک آن دارد. محبوب ترین سبک ها برای در کابینت، امروزه، سبک های پنل دار، سنتی و مدرن است. در سبک پنل دار برای شیشه مابین کابینت، ما چهار شیار در اطراف و یک پنل یکپارچه در مرکز در داریم. این طراحی یک طراحی ساده است که با انواع سبک های آشپزخانه متناسب است.
نمای جلویی کابینت های سنتی جزئیات بیشتری دارد جزئیاتی مثل پنل های میانی برجسته، کمان ها و منبت کاری های پیچیده در آن میبیند.  به طور خلاصه از نظر معماری کابینت های با سبک سنتی در یک آشپزخانه ظاهر پیچیده تری ایجاد می کند.
کابینت های مدرن خالی از هر گونه جزئیات در طراحی است و در واقع یک پنل یکپارچه ی ساده است. مشتریانی که بیشتر به دیدگاه سادگی در طراحی آشپزخانه تمایل دارند اغلب به دنبال چنین سبک هایی می روند. این سبک ها از نظر بصری فضا را منظم تر و یک دست تر نشان می دهند و ممکن است حتی احساس کنید که هیچ کابینتی وجود ندارد و تنها دیوار است.
خوب حالا شاید این سوال در ذهن شما پیش بیاید که “من چطور بفهمم که چه دسته یا دستگیره ای با یک کابینت مدرن یا سنتی مناسب است؟” نگران نباشید.
برای کابینت های به سبک پنل دار، دنبال دستگیره های کوچک گرد یا دستگیره هایی که با این سبک متناسب است باشید. من فکر می کنم که نیکل صیقل داده شده یا برنج برای این سبک مناسب باشد. برای سبک مدرن، دنبال طرح های ساده و صیقلی باشید، مثلا مشکی مات یا فولاد ضدزنگ، یا اصلا تمام این طرح را کنار بگذارید و یک دستگیره مخفی سفارشی را در نظر بگیرید. اگر هم سبک سنتی را انتخاب کردید، هیچ محدودیتی قائل نباشید و دنبال دستگیره های خاص و متفاوت باشید.
مطالب مرتبط