انتخاب شیشه درب کابینت آشپزخانه

بافت دار؟ مات؟ حباب دار؟ سبکی از شیشه رنگی کابینت را بیابید که آشپزخانه شما را در بهترین حالت ممکن خود قرار می دهد.
استفاده از شیشه در کابینت توازنی ایده آل بین کابینت صلب و قفسه بندی باز را ارائه می کند.
آن ها گرد و خاک را از ظروف دور می کنند و با این حال کمک می کنند آشپزخانه از نظر بصری بازتر باشد و ظروف و وسایل تزئینی را به نمایش می گذارد. امروزه ما انتخاب های بیشتری نسبت به هر زمان دیگری برای تعبیه شیشه درب کابینت داریم بازار پر از الگوها و تکنیک های جالب است.
در اینجا برخی از متداول ترین گزینه ها را برای انتخاب شما آورده ایم.

شفاف

 

مناسب برای : تمام آشپزخانه ها و تمام سبک ها. شیشه ساده و شفاف انتخابی کلاسیک است و همیشه جواب می دهد و همچنین گزینه ای است که نسبت به همه گزینه های دیگر در دسترس تر است.
سبک شیشه آبداده را انتخاب کنید تا از آن در برابر شکسته شدن محافظت کنید. شما هم می توانید صفحات شیشه ای یکدست را انتخاب کنید یا روی قطعه شیشه از چهارچوب های چوبی استفاده کنید تا طراحی آشپزخانه تان را بهتر کنید.

همچنین در نظر بگیرید که : هیچ چیز در پشت این سبک از شیشه ها پنهان نمی ماند. باید مطمئن باشید که هر چیزی پشت آن است تمیز است و به خوبی چیده شده است
مگر اینکه شما با مهمانانی که زیرچشمی به کیسه های مچاله شده چیپس و مجموعه لیوان های با طرح موش نگاه می کنند، راحت هستید. همچنین، این سبک از شیشه لکه ها و اثر انگشت را فورا به خود می گیرد. تمیزکننده شیشه را همیشه داشته باشید.

مات

 

مناسب برای : آشپزخانه های مدرن و کسانی که زیاد تمیز و مرتب نیستند. شیشه مات که با شن یا سنگریزه شسته می شود تا کیفیت نیمه شفاف خود را به دست بیاورد، حسی جذاب و قشنگ را به فضا می دهد.
چون این شیشه اشیائی که در پشت آن است را می پوشاند (بعضی از آن ها بهتر از بعضی دیگر)، شما می توانید ظروف ملامینی یا لیوان های درهم را همانطور به حال خود در کابینت رها کنید.
شما همچنین می توانید شیشه ماتی داشته باشید که با طرح های سفارشی تیزآب کاری شده است تا سبکی منحصر به فرد به آن اضافه شود.

همچنین در نظر بگیرید که : مات به معنای کدر نیست. ممکن است مهمانان نتوانند نوشته های قوطی های حبوبات را از پشت شیشه بخوانند ولی می توانند بگویند که وسایل درون قفسه برای وعده غذایی بیرون آورده شده اند.
زمان کمی را به صورت روزانه یا هفتگی به مرتب کردن وسایل درون آن اختصاص دهید.

بافت دار

 

مناسب برای : خیره کردن چشم ها. شیشه بافت دار درست همان چیزی است که به نظر می رسد : شیشه ای که با الگویی، قالب ریزی یا برجسته کاری شده تا جذابیت بصری و لامسه ای داشته باشد. می تواند راه راه باشد، طرح سنگ ریزه ای داشته باشد، شیاردار باشد، پخ دار باشد یا الگوهای دیگری را داشته باشد.
جذابیت این نوع شیشه نه تنها به خاطر لایه جذاب آن بلکه به خاطر کمکی است که در کمتر کردن وضوح نمای کلی وسایل داخل کابینت آشپزخانه می کند و لکه ها و خط ها را به خوبی پوشش می دهد.
https://irachi.ir/انتخاب-شیشه-درب-کابینت-آشپزخانه/
همچنین در نظر بگیرید که : با کمی بافت و الگو، شما ریسک ظاهری تاریخی را دارید. (کسی الگوهای تصادفی و پیچیده دهه ۱۹۷۰ را یادش هست؟) ساده ترین سبک ها مثل شیشه راه راه احتمال کمتری برای از دست دادن مطلوبیت خود دارد.

حباب دار

 

مناسب برای : سبک شیک قدیمی. شیشه حباب دار، که به زمان های مستعمراتی برمی گردد، با حباب های ریزی پر شده است که این نام را برای آن به ارمغان آورده است. معمولا سطح ناهمواری هم دارد.
ظاهر دست ساز و جذابیت قدیمی، طبیعتا آن را به انتخابی مناسب برای آشپزخانه های روستایی، با نشاط و سنتی کرده است.
همچنین در نظر بگیرید که :حباب ها و نقطه ها در شیشه حباب دار می تواند ریز، بزرگ یا هر چیزی بین آن ها باشد (شیشه حباب دار قدیمی اصل، اغلب حباب ها کوچکتری دارند).
اگر می خواهید ظروف، کلکسیون یا دیگر وسایل کابینت را نشان دهید، حباب های ریزتر را انتخاب کنید. حباب های بزرگتر می تواند نماهای کمتر ناب را مبهم جلوه دهند.

سرب دار

 

مناسب برای : ایجاد حسی زیبا و سنتی. شیشه سرب دار کیفیت هنری جذابی دار و شما می توانید طراحی آن را در هر جهتی که بخواهید انتخاب کنید، از گوتیک گرفته تا هنری.
اگر کمی رنگ هم می خواهید می توانید استیند گلس یا شیشه هنری را نیز انتخاب کنید مخصوصا برای کابینتی که نور پس زمینه دارد و باعث درخشش رنگ های مختلف می شود.

همچنین در نظر بگیرید که : آیا یک اثر واقعی می خواهید؟ شما می توانید صفحات شیشه ای سرب دار عتیقه را در حراجی ها، سمساری ها و مخصوصا از خرده فروش ها و از طریق فروشندگان آنلاین پیدا کنید.
مطالب مرتبط