۷ اشتباه رایج در چینش فرش ها

فرش ها شکل قرار گیری دیگر مبلمان را تعیین میکنند پس در انتخاب آنها باید بیش تر دقت کنیم .
در ادامه به ۷ اشتباه رایج هنگام خرید و یا قرار دادن فرش اشاره میکنیم .

۱٫از طرح و نقش ها دور ماندن.

بسیاری از افراد از استفاده از پارچه ها وسایل طرح دار میترسند این افراد اکثراً ریسک نمیکنند و در انتها خانه ای با کف چوبی قهوه ای ، پرده های قهوه ای ، مبلمان قهوه ای و دیوار های قهوه ای خواهند داشت .
این خانه ها بی حرکت ، بی انرژی و خسته کننده اند . از طرح ها و نقش های جسورانه نترسید و حتی شده از یک وسیله طرح دار در دکوراسیون منزل تان استفاده کنید .

۲٫استفاده نکردن از پد فرش.

برچسب هایی که بر پشت فرش میچسبند و به ترمز فرش معروف اند کارایی ندارند و حتی ممکن است به فرش و قالی تان صدمه هم بزنند اما پد فرش که معمولا از جنس پشمی ، فومی یا پلاستیکی است زیر فرش را کامل می پوشانند و علاوه بر جلوگیری از لغزش و حرکت از بافت رش هم مراقبت کرده و در فرش های نازک هم حس بهتری به پا میدهد و زیر پا را نرم میکند.
وجود این پد ها در رش های ماشینی حتی بیشتر از فرش های دستی اساس میشود.

۳٫ امتحان نکردن دو لایه فرش روی هم.

بله امتحان نکردن دو لایه فرش روی هم یک اشتباه رایج است . بسیاری از افراد به عکس های مجله ها نگاه میکنند و از این ایده خوششان می آید اما به دلایل مختلف هرگز آن را امتحان نمیکنند .
شاید به این دلیل است که این روش هنوز خیلی معمول و متداول نیست . انجام این کار بسیار ساده است و تنها یک قانون دارد :”
یک فرش ساده ، یک فرش طرح دار” . کافی است از یک فرش ساده از الیاف طبیعی در زیر و از یک فرش کوچکتر با طرح و رنگ دلخواهتان روی آن استفاده کنید به همین سادگی تنها یادتان باشد که هنوز قانون پایه های مبلمان صادق است .
به طور ایده آل یک فرش باید حدو ۳۰-۳۵ سانتی متر از اطراف اتاق فاصله داشته باشد حال اگر اتاق تان باریک و بلند است میتوانید از دو فرش کوچکتر در کنار هم استفاده کنید و با یک چسب قوی فرش به هم متصل کنید و روی آنها را با یک فرش کوچکتر بپوشانید.

۴٫ استفاده از موکت خالی.

اگر کف اتاق تان کاملا موکت شده فکر نکنید دیگر نیازی به فرش نیست . یک فرش نازک و کوچک به اتاق رنگ و هیجان میدهد و آن را مدرن تر میکند.
حتی در خانه هایی که کاملا پارکت هستند هم در هر اتاق باید حداقل یک فرش وجود داشته باشد . وجود یک فرش بر روی پارکت علاوه بر رنگ دادن به محیط به شما راحتی بیشتری هم میدهد .
فرش

۵٫انتخاب فرشی که بسیار کوچک است .

اگر فرشی که انتخاب میکنید کوچک تر اندازه ای باشد که باید ، اتاق تان هم کوچک تر دیده خواهد شد . فرش باید مرز قرار گیری مبلما نرا مشخص کند و تا زیر مبل ها و میز ها بیاید.
اهمیت فرش در اتاق پذیرایی و نشیمن بیش تر از اتاق ها دیگر است و باید در انتخاب فرش این اتاق دقت بیشتری داشته باشید . اگر اتاق تان کوچک است و فکر میکنید باید فرش تان هم کوچک باشد دقت کنید که حداقل پایه های جلوی همه مبل ها باید بر روی فرش قرار گیرند .
در اتاق خواب یادتان باشد فرش اولین چیزی است که بعد ز خواب پایتان با آن در تماس ست پس حتماً فرشی انتخاب کنید که حداقل ۶۰ سانتی متر از هر طرف تخت بزرگتر باشد. اگر اتاق تان خیلی کوچک است فرشی بگیرید که تمام اتاق را بگیرد و یا کف اتاق را موکت کنید.

۶٫ انتخاب فرش را برای آخر کار بگذارید.

اگر قرار است اتاق تان را به طور کلی بازسازی و تغییر دکوراسیون دهید اول از همه فرش تان را انتخاب کنید . همانطور که گفتیم فرش ها مرز های مبل و میز ها را معین میکنند پس اگر انتخاب فرش را برای آخر کار بگذارید ممکن است مجبور باشید ماه ها دنبال یک فرش مناسب بگردید.
یک متخصص دکوراسیون داخلی میگوید : هر حرفه ای ابتدا فرش را انتخاب کرده و بعد پرده ، پارچه مبل ها و میز ها را بر طبق فرش انتخاب میکند.

۷٫ از دست دادن حراج ها.

حتی اگر به فکر خرید یک فرش نیستید و دکوراسیون خانه تان تکمیل شده اگر فرش با ارزش و با قیمت مناسبی پیدا کردید حتما آن را بخرید میتوانید از آن در تکنیک چند لایه استفاده کنید و یا فرش قبلی تان را به اتاق دیگری منتقل کنید.
خرید فرش مانند سرمایه گذاری است پس خصوصا اگر فرش دستی پیدا کردید که تمام خصوصیات مورد علاقه تان را دارد حتما آن را تهیه کنید این فرش ها منحصر بفردند و تنها یکی از آنها موجود است .
مطالب مرتبط