استفاده درست از آینه ها در منزل

یک آینه که در جای درستی قرار گرفته ، اتاق را روشن تر ، بزرگتر و زیبا تر نشان داده و حس فرح بخشی را القا میکند در ادامه به روش های درست استفاده از آینه در اتاق های مختلف اشاره میکنیم .

۵ ایده برای استفاده درست از آینه ها در منزل :

آینه ها از بهترین دوست های متخصصان دکوراسیون داخلی هستند به دلیل اینکه اگر آینه در جای درست خود قرار بگیرد نور طبیعی اتاق را افزایش داده ، فضا را بزرگتر کرده و در کل اتاق را چندین برابر زیبا میکند . تنها نکته درباره آینه ها اینن است که باید سایز و شکل درست آینه را در جای درست خود قرار دهید .
استفاده درست از آینه ها در منزل

آینه قدی بین پنجره ها :

قرار دادن یک آینه تمام قد بین دو پنجره موجب انحراف دید شده و بیشتر افراد در نگاه اول فکر کنند پنجره سومی وجود دارد و همین امر موجب دلباز شدن اتاق میشود بعلاوه با بازتاب نور پنجره ها ، نور طبیعی اتاق هم افزایش میابد . تکیه دادن آینه بدون قاب و تزئینات به دیوار مانند عکس بالا حس سادگی و راحتی را به اتاق القا میکند .

استفاده درست از آینه ها در منزل آینه با قاب چوبی در آشپزخانه :

بیشتر آشپزخانه ها به دلیل شلوغی و وسایل زیاد بدون تزئین و بسیار خشک هستند . برای همین استفاده از یک آینه نه چندان بزرگ با قاب چوبی در یکی از دیوار های آشپزخانه میتوانید علاوه بر دکور ، آن را با سایر اتاق های خانه هماهنگ کنید . در این روش فرقی نمیکند آینه تان بزرگ یا کوچک باشد یا بر روی طاقچه یا روی دیوار نصب شود در همه موارد آشپزخانه تان را متحول خواهد کرد . برای نتیجه بهتر، سعی کنید آینه خیلی ساده نباشد در واقع آینه ای انتخاب کنید انگار میخواهید در اتاق خواب یا اتاق نشیمن استفاده کنید .استفاده درست از آینه ها در منزل

آینه پشت دراور :

این روش خصوصا برای آپارتمان های کوچک بسیار مناسب است . دیوار پشت دراور را کاملا با آینه بپوشانید این کار به طور نامحسوس موجب افزایش فضای خانه شده و دراور هم تصاور وسایل بازتاب شده در آینه را میپوشاند.

استفاده درست از آینه ها در منزل استفاده از آینه دکوراتیو :

آینه های دکوراتیو در هر جای خانه که قرار بگیرند چه روی یک کنسول در ورودی خانه یا روی یک بوفه در اتاق غذاخوری میتوانید مطمئن باشید که اتاق را دو چندان زیبا میکنند . آینه ونیزی و آینه حجمی برای این منظور بسیار مناسب هستند.
مثل عکس بالا ابتدا یک آینه مستطیلی یا چند ظلعی را روی کنسول یا بوفه تان قرار دهید و بعد در دو طرف آن ۴ قاب بسیار ظرف و ساده نصب کنید . نکته مهم در اینجاست که اولا قاب ها باید دقیقا موازی هم قرار بگیرند و دوما بهتر است  مجموع قاب ها از ارتفاع آینه کوچک تر باشند.
استفاده درست از آینه ها در منزل

آینه های به شکل خورشید :

یک آینه پر زرق و برق نسبتا بزرگ بالای یک کنسول ساده در ورودی میتواند انرژی را وارد خانه تان کند . یکی دیگر از کاربرد های آینه های خورشید شکل بالای تخت خواب است که فضای خالی بالای تخت را پر میکند و اتاق را با شکوه تر میکند تنها نکته استفاده از هر آینه ای بالای تخت این است که باید بسیار خوب به دیوار متصل شود .
استفاده آینه
مطالب مرتبط