استفاده از کاشی های دست ساز در کف استخر

آب مایعی شفاف و نشانه زلالی و پاکی است که وجود آن در فضاهای مختلف در کیفیت فضایی تاثیر گذار خواهد بود. استخرها فضاهایی هستند که با وجود آب معنا پیدا می کنند. آب در استخرها بیشتر نقش کاربردی و عملکردی را ایفا می کند.
اما می توان با توجه به ویژگی های منحصر به فرد آب، نگاهی زیبایی شناسانه به آن داشت و تاثیر آن را در محیط جهت بخشید. عموما دیواره استخر ها با کاشی هایی که از طیف آبی رنگ هستند، تزیین می شود. این مدل از کاشی ها از دیرباز مورد استفاده بوده و به نوعی رنگ آبی را به آب سرایت می دهد. این موضوع به دلیل شفافیت آب و قابل رویت بودن کف استخرها از بیرون از آب، همواره مورد توجه بوده است.

کاشی دست سازاما گروه هنری ایراچی با بهره گیری از هنر و ذوق ایرانی و با اتکا به توان طراحان و گروه فنی و اجرایی خود توانسته است برای اولین بار کاشی های دست ساز طرح دار را برای کف استخر ها در نظر گرفته و آن را اجرا نماید. این کاشی ها با قرار گرفتن در کنار هم می توانند طرح و نقشی یکنواخت و سراسری را در کف استخر به نمایش بگذارند که قطعا فضای استخر را از کلیشه و تکرار جدا خواهد کرد و فضایی متفاوت به آن خواهد بخشید. گستره این طرح ها بدون هیچ محدودیتی می تواند از سبک های مختلف الهام گرفته و طراحی و اجرا گردد تا بتواند جلوه های بصری استخر را دوچندان کرده و استفاده از آن را لذت بخش کند.

مطالب مرتبط