استفاده از فضای زیر سینک-قسمت اول

راه حل های هوشمندانه می تواند یک فضای زمخت و بی مصرف را را به یک فضای جادار و زیبا تبدیل کند
فضای زیر سینک ظرفشویی وقتی که قرار باشد فضای ذخیره سازی در آشپزخانه را حداکثر کرد مهارت زیادی می خواهد. تمام وسایلی که در این قمست است ممکن است برای شما در دسترس نباشد و فضاهایی که دسترسی به آنها سخت است را داشته باشد.
در اینجا چند نکته و ترفند برای تبدیل این فضای چالش برانگیز به یک فضای ذخیره سازی جادار آورده شده است
 
برخی افراد فضای ذخیره سازی زیر سینک را در هنگام نصب یا بازسازی به طور سفارشی طراحی می کنند، اما اگر شما یک فضای زیرسینک دارید که جای خالی بلااستفاده زیادی دارد مایوس نشوید. بیشتر ایده های زیر را می توان برای انواع مختلفی از این فضاها به کار گرفت.   
 
برخی از طرح ها عملی هستند.
 بسیاری از دکوراسیون ها در عکس جالب به نظر می رسند، اما شما باید عملی بودن آن ها را در جاهای مرطوب بررسی کنید. اکثر چیزهایی که در زیر سینک ذخیره می شوند مرطوب هستند و احتمالا پوسیده می شوند. اسکاچ ها، دستمال ها و قطره ها آب و نشتی ها روی اینکه اجسام چقدر دوام بیاورند تاثیر عمده ای دارند.
همچنین باید این مورد را هم بررسی کنید که اگر مشکلی در لوله کشی پیش بیاید یا نشتی وجود داشته باشد، چقدر راحت و سریع می توان وسایل را خارج کرد.   
مقاله مرتبط: نکات کلیدی برای طراحی آشپزخانه کوچک
 

قفسه های چوبی.

 هرچیز چوبی یا ملامینی، مثل چنین قفسه ها و کشوهایی، باید خشک باقی بمانند. به همین دلیل هر فضای زیرین سینکی که من در خانه ام داشتم، قفسه آن نهایتا به خاطر قوز برداشتن ملامین بیرون آورده شد.
اگر محصولات چوبی تنها گزینه شما هستند، سعی کنید لبه های آن را تا جای ممکن بپوشانید، یا فقط وسایل خشک را در این چنین جاهایی قرار دهید. کشوهای چوبی معمولا گران هستند، بنابراین بهتر است از هزینه های خرید دوباره آن جلوگیری کنید.   
نکته :  محصولات خاصی در بازار وجود دارد که شبیه ملامین است ولی از مواد مصنوعی و کاملا ضد آب ساخته شده است. تحقیق کنید و با یک کابینت ساز مشورت کنید، اگر به دنبال یک جنسی مقاوم در برابر آب و پایدار می گردید.
 
پوشش دادن قفسه زیرسینک با یک نوار پلاستیکی، ترجیحا به گونه ای که گوشه های آن لبه دار است، روشی ساده برای محافظت از کابینت شما است. سینی ها و جعبه های پلاستیکی نیز راه حلی مناسب و موثر هستند.
​نکته : اگر یک قفسه قابل تنظیم دارید از کابینت ساز بخواهید کناره های آن که مرطوب می ماند را بپوشاند؛ اینکار طول عمر قفسه را در گوشه هایی که آب نشت میکند بالا می برد
مطالب مرتبط