استفاده از شیشه های رنگی استیند گلس در ساخت شومینه و چراغ خواب

با روی کار آمدن دوباره ی شیشه های تزئینی استیند گلس و رواج یافتن آن ها در دکوراسیون داخلی منازل مسکونی، سازه های دکوراتیو بسیاری نیز به وجود آمده اند که به کمک شیشه های رنگی استیند گلس مزین شده و رنگ و بوی تازه ای را به محیط مورد نظر اضافه می نمایند.

شومینه ها و چراغ خواب های شیشه ای که با استفاده از تکنیک تیفانی و استیند گلس ساخته شده اند نیز، از جدیدترین و پرطرفدارترین سازه های دکوراتیو شیشه ای می باشند که در بسیاری از خانه ها مورد استفاده قرار گرفته و به نقطه ی توجهی در فضای مورد نظر تبدیل می گردند.

شیشه های تزئینی استیند گلس

مزایای استفاده از شومینه و چراغ خواب شیشه ای استنید گلس در منازل مسکونی

 

در درجه ی اول لازم است تا کمی با ساختار شومینه ها و چراغ خواب های شیشه ای استیند گلس آشنا شده و اجزای سازنده ی آن ها را بشناسیم.

شومینه های استیند گلس معمولا از دو بخش حرارتی و تزئینی تشکیل شده اند و دارای محفظه ای برای تولید گرما و همچنین صفحه ای شیشه ای برای پوشاندن آن محفظه و زیباتر کردن سازه می باشند. صفحه ی شیشه ای معمولا از شیشه ها رنگی استیند گلس در کنار هم تشکیل شده است که در پنلی فلزی نصب شده و در مقابل محفظه ی تولید گرمای شومینه قرار می گیرند.

وجود اینصفحه ی شیشه ای رنگی باعث می شود تا نور تولید شده در اثر شعله های آتش در زنگ های مختلفی انعکاس یابد و فضای اطراف شومینه را به زیباترین شکل ممکن تحت تاثیر قرار دهد.

شیشه های تزئینی استیند گلسشیشه های تزئینی استیند گلس

این مساله در مورد چراغ خواب های شیشه ای استیند گلس نیز صادق است و عبور نور لامپ از میان شیشه های رنگی که در کنار هم قرار گرفته اند موجب می شود، تا نمایی خارق العاده در اتاق به وجود آید.

از دیگر مزایای استفاده از شومینه ها و چراغ خواب های شیشه ای استنید گلس می توان، به برجسته بودن آن ها از نظر بصری اشاره کرد. این سازه های شیشه ای دکوراتیو، به تنهایی تمامی نگاه ها را به خود جلب کرده و فصا را به بهترین حالت ممکن تحت تاثیر قرار می دهند.

استفاده از این سازه های شیشه ای به منزل افراد هویت منحصر به فرد می بخشد و ذوق و سلیقه ی آن ها را به زیباترین شکل ممکن به نمایش می گذارد.

شیشه های تزئینی استیند گلس

برای آشنایی با دیگر سازه های دکوراتیو شیشه ای که با استفاده از تکنیک تیفانی و استیند گلس ساخته شده اند می توانید، به بخش های مختلف سایت ایراچی مراجعه کرده و به بررسی پروژه های متنوع در مقیاس های مختلف بپردازید.شیشه های تزئینی استیند گلس

مطالب مرتبط