استفاده از شیشه در کابینت آشپزخانه

استفاده از شیشه در کابینت های آشپزخانه نور طبیعی آفتاب را در سراسر آشپزخانه تاتن پخش کرده و نشان میدهد شما چیزی برای پنهان کردن ندارید .

کابینت ها با درب شیشه ای بیشتر در قسمت بالایی آشپزخانه به کار میروند و متوانند به عنوان نقطه قوت یک آشپزخانه بکار روند . در واقع کابینت با درب شیشه ای میتوانند همانند جعبه ای برای نمایش وسایل با ارزش و تزئینی بکار رود ، پیدا کردن وسایل در آشپزخانه را راحت کند و حتی با اتاق هم جوار خود ترکیب شود .

کاربرد انواع درب های شیشه ای در کابینت های آشپزخانه :

۱٫کابینت شیشه ای در آشپزخانه های جزیره ای :

در بعضی از آشپزخانه ها کابینت ها در واقع جدا کننده اشپزخانه از اتاق کناری (معمولا اتاق غذا خوری) هستند . اگرچه آشپزخانه های جزیره ای که از سه طرف بسته اند معوملا بسیار کاربردی هستند با این حال بسیاری از صاحب خانه ها بر این باورند که فضای آن بسته و تاریک است .
کابینت آشپزخانهبا استفاده از کابینت های شیشه ای در ردیف بالای کابینت ها میتوانید فضای آشپزخانه را روشن تر و دلباز تر کنید .

۲٫کابینت شیشه ای بدون قاب :

دربیشتر کابینت های درب شیشه ای کلاسیک معمولا قابی از جنس چوب شیشه را احاطه میکند . در حالی که در کابینت های درب شیشه ای بدون قاب ، تنها یک صفحه شیشه ای به عنوان درب کابینت به کار میرود در این روش دیزاین و دکوراسیون داخلی آشپزخانه ، مدرن تر و بروز تر دیده میشود .
کابینت آشپزخانه
مشکل این مدل این است که معمولا این مدل در کابینت ای آماده کمیاب است و به احتمال زیاد مجبور خواهید بود آن را به طور اختصاصی سفارش دهید .

۳٫کابینت های قاب عکسی :

کابینت آشپزخانهاگر در آشپزخانه شما هم میزان پنجره ها بیشتر از دیوار ها است ، کابینت های قاب عکسی بهترین گزینه برای شما است .استفاده از کابینت های که دو طرف آن شیشه هستند در جلوی پنجره ها علاوه بر افزایش هرچه بیشتر نور طبیعی ، باعث ایجاد هماهنگی و حس نظم در آشپزخانه میشود .

۴٫شیشه های کشویی :

درب های شیشه ای کشویی پر طرفدار دهه ۵۰ بار دیگر به آشپزخانه ها آمده اند . در این کابینت ها به وسیله دو ریل قرار گرفته در بالا و پایین کابینت دو شیشیه به راحتب در کنار هم عبور میکنند و نیازه به دستگیره و یا وسیله مکانیکی ندارند به همین دلیل نتیجه بسیار تمیز و شیک خواهد بود .
کابینت آشپزخانهالبته در صورت درخواست میتوانید از کابینت ساز خود بخواهید دستگیره کوچکی برای راحتی باز و بسته کردن درب ها برایتان قرار دهد با این حال معمول ترین راه حل بریدن دایره ای کوچک بر روی شیشه ایت تا به وسیله آن به راحتی شیشه را جابجا کنید .

۵٫ شیشه های دکوری :

کابینت آشپزخانهدرب شیشه ای کابینت ها چه با قاب یا بدون قاب ،  رنگ ها و مدل های متنوعی دارند . مدلی که در عکس بالا میبینید یکی از مدل های بسیار پر طرفدار و نسبتا ارزان بازار است که با استفاده از حبا های ریز آن را طرح دار کرده . اما اگر به دنبال مدل های شیک تر و خاص تری میگردید شیشه درب کابینت از جنس استینن گلس یا تیفانی مناسب شما خواهد بود .
یادتان باشد از آنجا که هیچ کابینت آماده ای درب دکوری ندارد یا باید از کابینت ساز تان بخواهید آن را برایتان تهیه کند و بر روی کابینت قرار دهد و یا شیشه ها را به طور جداگانه به یک متخصص شیشه سفارش داده و بعدا روی کابینت ها نصب کنید اما در این صورت کابینت ها بدون در به شما تحویل داده خواهد شد و شیشه ها بعدا بر روی آن نصب خواهد شد

۶٫ کابینت های شیشه ای پایینی :

در بسیاری از خانه ها شیشه تنها در کابینت های بالایی آشپزخانه بکار میرود . اما در طراحی های جدید ثابت شده استفاده از شیشه در کابینت های پایینی هم به همان اندازه زیبا است .
کابینت آشپزخانه
در کابینت هایی که آشپزخانه را از اتاق دیگر جدا میکند استفاده از شیشه در کابینت های پایینی علاوه بر دلباز کردن محیط آشپزخانه آن را به طور نامحسوس با اتاق دیگر ترکیب میکند .
اما به یاد داشته باشید اگر طراحی مانند عکس بالا انتخاب کردید ممکن است با ضربه نسبتا محکم زانو یا پا شیشه کابینت شکسته شود . پس این مدل برای خانواده هایی که کودکان شلوغ و فعال دارند مناسب نیست

۷٫ کابینت های بلند با درب شیشه ای :

کابینت آشپزخانهکابینت های بلند بیشتر به عنوان انباری برای وسایل آشپزخانه بلند استفاده میشوند . اما با استفاده از شیشه به عنوان در در این کابینت ها میتوانید آن را به عنوان یک بوفه و جایی برای به نمایش گذاشتن وسایل تزئینی با ارزشتان تبدیل کنید .

۸٫ در ب های شیشه ای رنگ شده :

کابینت آشپزخانهاین درب های شیشه ای بدون قاب از پشت رنگ شده اند تا علاوه بر حفظ براقیت شیشه آن را از حالت شفاف در بیاورد .
این نوع شیشه ها بیشتر در کارخانه ها تولید میشوند و تولید آن در خانگی امکان پذیر نیست .
مطالب مرتبط