استفاده از سازه های تخت استیند گلس در گالری های هنری

هر آن چه که با شیشه های تزئینی استیند گلس، ساخته و پرداخته می شود، نه تنها از لطافت و زیبایی بسیار برخوردار است، بلکه دارای جنبه های ارزشمند هنری نیز می باشد. همان طور که می دانید، ساخت سازه های دکوراتیو با تکنیک استیند گلس، هنر دست افراد ماهر در این زمینه است و خلق نقش و نگار متنوع به کمک این شیشه های رنگی، کاری بس هنرمندانه است که توسط آن ها صورت می گیرد. بنابراین اسفاده از آن ها در اماکن مختلف، ارزش هنری خاصی را در محیط القا می کند. یکی از اماکنی که استفاده از انواع استیند گلس ها در آن بسیار رایج و محبوب است، گالری های هنری می باشد و یکی از انواع سازه هایی که در این م حیط ها به کار می رود، سازه های تخت یا فلت دکوراتیو است که با شیشه های تزئیتی استیند گلس ساخته می شوند. در این بخش می خواهیم به شرح کامل این سازه های تخت پرداخته و به بررسی کاربردشان در گالری های هنری بپردازیم.
تخت استیند گلس

کاربرد سازه های تخت استیند گلس در گالری های هنری

همان طور که می دانید، گالری های هنری، مکانی برای عرضه ی هنر به مخاطبان می باشند و انواع تابلوهای عکس، نقاشی، سازه های هنری و هر آن چه توسط هنرمندان خلق می شوند، در این گالری ها ارائه می شوند. بنابراین زیبایی محیط داخلی گالری های هنری، خود مولفه ای بسیار مهم و قابل توجه است. استفاده از سازه های تخت و پنل های فلتی که با شیشه های تزئینی استیند گلس ساخته می شوند، یکی از روش های مرسوم و محبوب در اجرای دکوراسیون داخلی گالری های هنری می باشد که بر روی دیوار، به صورت معلق در فضا، در قسمت ورودی و یا بخش های خاصی از این محیط ها نصب می شوند و بازدیدکنندگان ضمن تماشای آثار هنری ارائه شده در آن گالری، از  وجود چنین اثری هنرمندانه در فضا نیز، لذت بسیار می برند.
تخت استیند گلس

مزایای استفاده ار پنل های تخت استیند گلس در گالری های هنری

استفاده از پنل های تخت استیند گلس در گالری های هنری، نه تنها بر زیبایی فضای داخلی و یا حتی خارجی آن می افزایند و به محیط مورد نظر جان می بخشند، بلکه در شکل گیری هویت مکان نیز نقش برجسته ای را ایفا می کنند، چرا که هر محیطی بسته به عملکردی که دارد، باید از نشانه های خاصی بهره مند شود تا هویت و عملکرد آن پر رنگ تر شده و برای مثال افراد یک گالری هنری را، با محیطی تجاری یا اداری اشتباه نگیرند. استفاده از تکنیک استیند گلس در فضاهای هنری، این امکان را به افراد می دهند تا احساس درستی را از قرار گرفتن در محیط تجربه نمایند.

تخت استیند گلس

مطالب مرتبط