اتاق خواب ، اتاق نشیمن های جدید

اتاق خواب آخرین مامن ماست. جایی است که ما استراحت می کنیم و دوباره سرحال می شویم، امنیت و راحتی داریم، خصوصی و خلوت گاه است.
درحالیکه زمانی اتاق خواب به عنوان محلی بود که فقط هنگام خواب به آنجا می رفتیم، امروزه بیشتر وقت خود را در آنجا می گذرانیم و البته به دلایل خوبی. در اینجا دلایلی آورده شده که چرا اتاق خواب ها، پذیرایی های جدید هستند.
مطلب مرتبط: چگونه یک اتاق خواب جمع و جور را بزرگ جلوه دهیم ؟
 

۱ . عدم رعایت تشریفات

امروزه ما در مقایسه با گذشته بیشتر غیر رسمی  زندگی می کنیم. دکوراسیون خانه زمانی فقط در تجلل خلاصه می شد. (فکر میکنم از افراط در کاخ ورسای و اشرافی گری در اروپا الهام گرفته شده است.)
حالا تمایل به طرح های ساده، جای استراحت راحت و فضاهای قابل تحمل است که اولویت های دکوراسیون داخلی را در هر دو جنبه بصری و حسی به سمت سادگی و راحتی سوق می دهد.
این زیست پذیری به اتاق خواب ها هم تعمیم یافته است، که این روز ها اغلب بیشتر برای خواندن، نوشتن، تفکر کردن، کار کردن و چون جایی برای استراحت است، برای استراحت کردن از آن استفاده می کنیم.
با اتاق خوابی مجهز شده به عنوان یک جایگاه آزاد، میتوانید روزهایی که وقتی مهمانی در کار بود از سر اضطراب در اتاق خواب را می بستید، فراموش کنی. برای بسیاری، امروزه اتاق خواب به عنوان اتاق پذیرایی دنج است.
مطلب مرتبط: ۱۰ راز دکور یک اتاق خواب آرامش بخش

 

۲ . فضا

برای ساکنان شهری سراسر کره خاکی، قیمت ها رو به افزایش است درحالیکه مساحت کاهش می یابد. با کوچک شدن فضاها، همه جاها یک سالن پذیرایی اختصاصی نخواهند داشت.
مطلب مرتبط: نکات کلیدی تعیین دکوراسیون برای منازل کوچک

برای خیلی از گروه ها، فضا محدود به این نکته است که مجبورند بین یک کاناپه تخت شو و تخت خواب انتخاب کنند و می توانید حدس بزنید معمولا کدام یک انتخاب می شود.
در بیشتر آپارتمان های سوئیتی، تخت خواب دوباره طراحی شده است تا به عنوان وسیله ای چند منظوره باشد، هم برای استقبال از مهمانی ها و هم برای چرت زدن.
 

۳ . وسایل مجذوب کننده

سبک اسکاندیناویایی hygge ( بخوانید “هیوگا”) دارد خود را در سراسر جهان مطرح می کند. به “گرم و نرم و دنج” ترجمه شده، ولی این اصطلاح دانمارکی به صورت “کیفیت راحتی و آسایش” معنی شده است که احساس آرامش، خرسندی و دوستی را القا می کند.
در حالیکه این مفهوم قطعا بر به کار بردن تجملات و تزئینات فیزیکی که راحتی به همراه دارد دلالت می کند ( ملحفه های کشمیری، بالش های مخملی و هر چیز پشمی)، تلاش دارد وسایل را بهبود بخشد، یعنی به همان اندازه روی احساس راحتی تمرکز شود که روی ظاهر و ارتباطی که می سازد تمرکز می شود.
اتاق خواب یک جای عادی برای hygge است جایی است که می تواند راحتی را در هر دو جنبه بصری و حسی به اطراف ساطع کند، مناسب برای در خلوت خود فرو رفتن و با خود فکر کردن است.
مطالب مرتبط